Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Maďarsko splatilo předčasně úvěr od MMF, chystá emisi dluhopisů

Maďarsko splatilo předčasně úvěr od MMF, chystá emisi dluhopisů

25.01.2013 16:21
Autor: ČTK

Maďarsko dnes penězi z úspěšné domácí emise dluhopisů vyrovnalo před termínem splatnou část úvěru od Mezinárodního měnového fondu (MMF). Budapešť se nyní připravuje na svou první emisi zahraničních dluhopisů od roku 2011, díky níž by se mohla země obejít bez dalšího úvěru od MMF a vyhnout se plnění jeho nepříjemných podmínek. 

Maďarské ministerstvo hospodářství sdělilo, že předčasně splatilo tranši 607 milionů eur (15,5 miliardy Kč), splatnou 12. února. Posloužil mu k tomu výnos z emise tříletých domácích dluhopisů v částce jedné miliardy eur, což bylo mnohem více než původně plánovaných 400 milionů eur

Splacená tranše byla součástí úvěrového balíku 20 miliard eur, který si Maďarsko dohodlo v roce 2008, aby se vyhnulo zhroucení svých veřejných financí a bankovního systému. Vláda Viktora Orbána loni kvůli otřesům na trzích neochotně zahájila jednání o záložním úvěru, ta však kvůli nesouhlasu MMF s neortodoxní hospodářskou politikou vlády stagnovala. Orbán přitom dával celou dobu najevo, že hraje o čas a že nepřijme ovlivňování domácí politiky zvenčí. 

Mezitím se situace na finančních trzích uklidnila a Maďarsku se otevřela možnost vrátit se na trhy dluhopisů a obejít se bez kurately oficiálních věřitelů. Příští týden maďarští činitelé uspořádají sérii schůzek s investory v USA. Německu a Londýně, uvedla agentura Reuters.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
30.04.2026
15:52JTPEG Financing CZ I, a.s.: Výroční zprava za rok 2025
15:32SAB Finance a.s.: Výroční finanční zpráva 2025
15:25Braňo Soták: Ďábel se skrývá v cloudu. Alphabet ho má, Meta nikoliv  
15:25Auctor Finance CZ, s.r.o.: Roční finanční zpráva emitenta za rok 2025
15:20Americká ekonomika začala letošek zrychlením, za odhady ale zaostala
15:07ECB úrokové sazby opět nezměnila, poukázala na rostoucí rizika
14:38Cloud Amazonu zrychluje nejvíce za 15 kvartálů, slabší výhled na provozní zisk však tlumí nadšení  
13:34Mounjaro a Zepbound jako zlatý důl: Eli Lilly překonává odhady a navyšuje výhled
13:15JTSEC CZ Financing 2, a.s.: Výroční zprava za rok 2025
13:11JTSEC CZ Financing 1, a.s.: Výroční zprava za rok 2025
13:09J&T ENERGY FINANCING CZK VI, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
13:04J&T ENERGY FINANCING CZK V, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
12:56Obrat Stellantisu pod lupou investorů: Silná čísla, slabá důvěra
12:22ČEZ koupil projekční firmu Energoprojekt Praha. Akvizice má pomoci řízení jaderných zakázek
11:23Microsoft překonal odhady, trh však čekal větší růst od cloudu Azure  
11:22WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Blockchain+ podfond: Výroční zpráva 2025
11:20WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Logistics podfond: Výroční zpráva 2025
11:18WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Renewables podfond: Výroční zpráva 2025
11:16WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Residential podfond: Výroční zpráva 2025
11:09WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: AUP Bratislava podfond: Výroční zpráva 2025

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - PMI v průmyslu
9:00CZ - HDP, q/q
10:00DE - HDP, q/q
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
14:15EMU - Jednání ECB, depozitní sazba
14:30USA - HDP, q/q a
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago