Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ERÚ chystá snížení cen plynu o 5 procent

ERÚ chystá snížení cen plynu o 5 procent

08.04.2013 15:14
Autor: ČTK

Snížení regulovaných cen v plynárenství o více než pět procent chystá Energetický regulační úřad (ERÚ). Plynařům zkrátí úřad o rok současné regulační období. Po jeho ukončení vyhlásí na začátku roku 2014 nová pravidla. 

"Podle stávajících pravidel bychom totiž museli navyšovat cenu za regulované složky pro koncové zákazníky až o osm procent," sdělila předsedkyně ERÚ Alena Vitásková. Nynější III. regulační období tak pro sektor plynárenství skončí podle oznámení úřadu z 19. března na konci tohoto roku. "O této možnosti informoval ERÚ relevantní subjekty na trhu průběžně déle než rok," oznámili pracovníci úřadu. 

ERÚ zdůvodnil nastavení nových pravidel regulace cen tím, že povede ke spravedlivějšímu nastavení ceny pro konečného zákazníka. "Vzhledem k řadě vlastnických a dalších změn bylo potřeba adekvátně reagovat na vývoj na trhu. Dospěla jsem k názoru, že jedinou možností je zkrácení současného regulačního období," uvedla šéfka ERÚ. 

V březnovém návrhu ukončení regulačního období úřad například sdělil, že některé plynárenské firmy dosahují výrazného nepřiměřeného výnosu, který pak podniky dostatečně nevrací do své činnosti.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.07.2025
22:03Rekordní S&P 500 a Nasdaq, ale propad Netflixu kazí optimismus  
17:14Bank of America: USA už investory tolik nelákají. Tvoří se tam bublina
15:45Kdysi Fink označil Bitcoin za pračku peněz, teď si mne ruce. BlackRock eviduje masivní příliv do kryptoměnových ETF
14:59Další verze americké výjimečnosti
13:39Celní dohoda s USA bude podle Merze nesymetrická, jednání vrcholí
13:24Perly týdne: Zvedají se celní inflační tlaky, umělá inteligence se začne ukazovat v ziscích
13:23Saab těží ze zbrojního boomu. Ve 2Q překonal odhady a navýšil celoroční výhled
12:30Stát zaplatí firmě KHNP za dva bloky Dukovan 407 miliard a 15 miliard za palivo
10:41Akcie Netflix i přes silné výsledky doplácejí na prémiovou valuaci  
10:25Akcie pokračují v růstu před spotřebitelskou důvěrou a holubičím komentářem z Fedu  
10:10M2C oznámila kontakt, který má zvýšit příjmy z trhů západní Evropy o dvě třetiny
9:14Netflix šlape na plyn: Rekordní zisky, vylepšený výhled i nové hity
8:54Rozbřesk: Zdražování potravin zůstává v Česku nadprůměrné
8:49ČEZ plánuje SMR v Temelíně, Meta pokračuje v náboru AI expertů z Applu a futures jsou v zeleném  
6:43Velká dohoda s Čínou? Trumpův obrat u Nvidie k ní možná otevírá dveře
17.07.2025
22:02Dynamické pokračování trendu na indexech v USA  
17:23Traders Talk: Trhy se třesou s Powellovou židlí, volatilita nahrává bankám a ASML jako skrytá šance
17:14Vítězí obrana, prohrávají zemědělci a příroda, hodnotí rozpočet EU server Politico
16:27Uber a Lucid spojují síly, chtějí zaplavit svět autonomními taxíky. Akcie automobilky prudce rostou
16:11Když si soused dá k obědu kuře a vy nic…

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data