Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
AAA Auto: Zájem o spuštěný odkup akcií byl v prvních třech dnech výjimečně vysoký

AAA Auto: Zájem o spuštěný odkup akcií byl v prvních třech dnech výjimečně vysoký

11.04.2013 13:59

Skupina autobazarů AAA Auto zaznamenala během prvních tří dnů procesu odkupu výjimečně vysoký zájem akcionářů prodat akcie společnosti. Uvedla to generální ředitelka skupiny Karolína Topolová. Odkup akcií AAA Auto z pražské (BCPP) a budapešťské (BSE) burzy, který začal 8. dubna a měl by být podle současného plánu dokončen 4. července letošního roku, běží podle společnosti bez problémů.

Nabídková cena za akcii je v Maďarsku 275,17 HUF a v České republice 23,30 . „Během prvních tří dnů procesu odkupu jsme zaznamenali výjimečně vysoký zájem akcionářů prodat akcie naší společnosti,“ řekla generální ředitelka AAA Auto Group N.V. Karolína Topolová.

Akcionáři, kteří mají svoje akcie společnosti u maďarského poskytovatele investičních služeb a registrovány u Keler Zrt., mohou společnost požádat o jejich odkup prostřednictvím UniCredit Bank Hungary Zrt. a to nejpozději do 16:00 hod. SEČ dne 7. července 2013, uvedla dnes společnost. AAA Auto také nakupuje svoje akcie na pražské a budapešťské burze cenných papírů v rámci běžných transakcí na těchto akciových trzích, přičemž akcie registrované Centrálním depozitářem cenných papírů vykupuje též v rámci operací OTC prostřednictvím UniCredit Bank Czech Republic.

Vyřazeno z obchodování bude celkem 67.757.875 kusů kmenových akcií na jméno o jmenovité hodnotě 0,10 EUR na akcii, kótovaných na BSE a BCPP. Poslední obchodní den je podle očekávání 3. červenec na BCPP, resp. 28. červen 2013 na BSE. Poslední den odkupu z pražské a budapešťské burzy za cenu nepřesahující stanovenou kupní cenu (s vypořádáním T+3) je pro oba trhy totožný s posledním obchodovacím dnem. Akcie by měly být vyřazeny z obchodování na BCPP i BSE dne 4. července 2013.

O stažení akcií rozhodla 29. března mimořádná valná hromada. Návrh podal zakladatel firmy Denny, který aktuálně drží téměř 78 procent akcií. Úmysl vykoupit vlastní akcie obchodované na kapitálových trzích ohlásil v polovině února. Krok souvisí s jeho záměrem prodat majoritní podíl firmy, strategičtí investoři totiž podle předběžných jednání preferují investici do AAA jako do soukromé společnosti.


Čtěte více:

AAA Auto: Delisting zjednoduší jednání se strategickými investory. Informace o odkupu akcií…
20.03.2013 9:19
Vyřazení akcií AAA Auto z obchodování na pražské a budapešťské burze j...
AAA Auto loni s více než dvojnásobným ziskem, letos čeká jeho pokles
28.03.2013 8:42
Tuzemská skupina provozující autobazary AAA Auto oznámila, že dle před...
AAA Auto dnes zahajuje odkup akcií, z obchodování budou vyřazeny 4. července
08.04.2013 11:39
Skupina autobazarů AAA Auto dnešním dnem zahájila plánovaný odkup svýc...

Váš názor
  •  
    11.04.2013 15:08

    když je tak spokojená, proč neuvedla počet odkoupených akcií, nebo to nesmí?
    John+
    • kusy
      11.04.2013 15:31

      přesně tak ..... je zbabělá - nebo mesmí říc počty
      kominík
      • NEHORÁZNÁ MANIPULACE TRHEM
        11.04.2013 19:12

        Již druhý den snaha o manipulaci trhem, tentokrát přímo od CEO kotované společnosti ! Ještě jednou se něco podobného objeví a dávám podněk k ČNB. To je už do nebe volající. Už třetí a čtvrtý den odkupu a AAA, když se jí nedaří vykoupit žádné akcie dělá pomocí neověřitelných zpráv psychologický nátlak na drobné akcionáře aby následovali virtuální, neexistující prodejce a prodali taky.
        dohled
        • Re: NEHORÁZNÁ MANIPULACE TRHEM
          11.04.2013 19:26

          Ja bych se tolik nestresoval. Kdo chtel prodat prodal, kdo neprodal vi proc a nenecha se takovym clankem zmanipulovat.
          Mike11
          •  
            11.04.2013 20:39

            me to taky nebere. prodavat nebudu. cena dolu nepude, vsichni vi za kolik se vykupuje ted pred stazenim a po stazeni, a vsichni vi ze aktualni cena musi byt zajimava oproti jistote 23,30 ... takze si pockame az to vyjede na 35-100
            eple
            • Počet akcií může být obrovský
              11.04.2013 22:11

              Vzhledem k tomu, že major plánoval ztažení akcií delší dobu, mohli spřízněné osoby AAA nakupovat již třeba rok s tím, že mají zaručený zisk z následného výkupu, kdy cenu šlo dopředu vypočítat. Pak můžou prodávat loajální zaměstnaci včetně paní Topolové. Dál pak už jen pár vystrašenců. Akcionáři, kteří se cítí podvedeni se sdružují na stránkách www.sousede.cz jako Sdružení minoritních akcionářů AAA Auto Připojte se k nám.
              marpol
Aktuální komentáře
01.07.2026
18:08Zlato se výrazně posunulo ke své férové hodnotě. Která neexistuje
16:00Meta plánuje prodej přebytečného výpočetního výkonu. Akcie rostou o 6 %
15:28Centrální banky budou dál snižovat podíl dolaru v rezervách, do popředí jde euro a jüan  
15:15Horší hospodaření státu v polovině roku, schodek se prohloubil na 184 miliard Kč
13:50Firmy po sázce na AI nabírají propouštěné pracovníky zpět. Ukazuje se, že lidský prvek je nepostradatelný
13:43Inflace v eurozóně v červnu klesla na 2,8 procenta
12:06PODCAST Trhy & Bohatství s Petrem Pudilem: Evropa si zadělává na problém. Spořením nezbohatneme
12:05Slabý jen doléhá na americké dluhopisy, zatímco akcie si vybírají přestávku v růstu  
11:10Průmysl hlásí nejlepší náladu za tři roky. Pomáhají nové zakázky i slabší cenové tlaky  
10:47Podmínky ve zpracovatelském průmyslu se v červnu zlepšily nejvíce od dubna 2022
10:31AI boom stojí čím dál víc. Otázkou zůstává, kdo ho zaplatí  
10:29Footshop a.s.: Vnitřní informace - Společnosti Footshop a.s. a Queens Store s.r.o. se účastní procesu fúze sloučením
8:59KKCG Real Estate Financing a.s. : Konsolidovaná výroční zpráva ručitele za rok 2025
8:54Rozbřesk: Solidní půlrok pro akcie, zklamalo zlato a propadl bitcoin
8:49Wall Street zakončila nejlepší čtvrtletí za šest let, trh práce zůstává stabilní a Colt CZ se dnes obchoduje bez dividendy  
6:04Jsou současné valuace vyšší, než na vrcholu dot-com bubliny?
30.06.2026
22:01S&P 500 uzavřel nejlepší čtvrtletí od roku 2020 růstem  
16:39Traders Talk: Polovodiče dál táhnou trh, ale rally se zužuje. Kde ještě hledat šanci?
15:25Trápení japonského jenu pokračuje. Měna je nejslabší za posledních 40 let
14:08ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Novým předsedou dozorčí rady ČEZ zvolen Radim Fiala

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30CZ - PMI v průmyslu
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
16:00USA - Index ISM v průmyslu