Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
AAA Auto: Delisting zjednoduší jednání se strategickými investory. Informace o odkupu akcií…

AAA Auto: Delisting zjednoduší jednání se strategickými investory. Informace o odkupu akcií…

20.03.2013 9:19, aktualizováno: 20.3. 9:32

Aktualizováno

Vyřazení akcií AAA Auto z obchodování na pražské a budapešťské burze je krokem ke zjednodušení procesu prodeje většinového podílu zakladatele Anthony J. Dennyho, jelikož předběžná jednání se strategickými investory naznačují jejich preference investovat do soukromých společností, uvedla dnes skupina AAA Auto v rámci Informačního oběžníku pro akcionáře v souvislosti s navrhovaným odkupem akcií a vyřazením z obchodování.

V únoru společnost zveřejnila plán vyřazení 67.757.875 kmenových akcií o nominální hodnotě 0,10 EUR z obchodování na trhu Prime organizovaném Burzou cenných papírů Praha a trhu organizovaném Burzou cenných papírů Budapešť. Delisting je tak podle společnosti krokem zjednodušujícím proces prodeje a přístup potenciálních investorů. Před vyřazením z obchodování nabídne firma akcionářům odkup jejich akcií, přičemž na vyřazení z obchodování na BCPP se má vztahovat český zákon o kapitálových trzích a burzovní pravidla BCPP a vyřazení z obchodování na budapešťské BSE bude provedeno v souladu s předpisy BSE a maďarským zákonem o kapitálových trzích.

Dle maďarské legislativy bude moci kterýkoli akcionář, který nebude pro stažení hlasovat, uplatit v době odkupu trvající 60 dnů uplatnit prodejní opci. Cena akcií při prodejní opci bude vycházet z objemově vážené průměrné ceny transakcí na regulovaném trhu – více ZDE. Vedle přijímání prodejní opce v Maďarsku bude společnost také odkupovat akcie v OTC transakcích v České republice, a to počínaje 2. dubnem a konče 3. červnem, prostřednictvím českého obchodníka s cennými papíry. Kupní cena pro účely odkupu z BCPP bude vyjádřena v českých korunách a vypočítána převedením ceny při prodejní opci na české koruny za použití směnného kurzu HUF/CZK, Maďarské národní banky platného k datu konání MVH, tedy 29. března. Cena za odkup z BCPP bude zaplacena v českých korunách po odečtení všech příslušných daní a odvodů a zůstane po celou dobu odkupu z BCPP nezměněna.

Do dne vyřazení z obchodování, což je 28. červen 2013, mohou akcionáři společnosti prodat akcie na BCPP a BSE prostřednictvím obchodů probíhajících v rámci běžného obchodování na těchto burzách.

Společnost bude financovat odkup z dosavadních úvěrových linek, dostupné hotovosti a dodatečných krátkodobých úvěrů. Většinový akcionář A. J. Denny nebude v rámci odkupu své akcie společnosti nabízet. Návrh podléhá schválení valnou hromadou, která se uskuteční v pátek 29. března v nizozemském Luchthaven Schiphol. Ke schválení návrhu přitom bude zřejmě stačit souhlas pouze samotného zakladatele a majoritního vlastníka Dennyho.

V srpnu společnost informovala, že její zakladatel a většinový akcionář A. J. Denny má po svém odchodu z funkce generálního ředitele v úmyslu prodat svůj většinový podíl ve společnosti. Formální proces prodeje byl v prosinci 2012 přerušen v důsledku převládajících negativních podmínek na trhu.

 


Čtěte více:

Zakladatel AAA Auto Denny prodá až 73,8 % akcií firmy, ponechá si jen drobný podíl
28.08.2012 8:27
Anthony James Denny, který v současné době vlastní přibližně 77 % hola...
AAA Auto: Pozastavení prodeje většinového podílu z rukou Dennyho trvá
28.01.2013 15:52
Největší tuzemský prodejce ojetých vozů, jehož akcie se obchodují na h...
AAA Auto navrhuje stažení svých akcií z burz v Praze a Budapešti. Akcie až -31 %
15.02.2013 8:09
Skupina autobazarů AAA Auto navrhne stažení všech svých akcií z obchod...
AAA Auto chce pryč z burzy. Co bude dál? (komentář)
15.02.2013 12:04
Společnost AAA Auto (20,55 CZK, -16,46%) v rámci pozvánky na mimořádno...

Váš názor
  •  
    20.03.2013 13:31

    NIkdy jsem nezažil tolik podvodů jako na burze. Nemám rád cizince. Budu se opakovat, ale většina cizinců nás přišla okrást. Bude-li někdo tvrdit pravý opak , rád to vyvrátím příklady.
    Jezdec.
  • Delisting
    20.03.2013 12:51

    Tak to bych ten delisting přeložil skoro jako: 'burza mi kazí ceny' a tak ji 'opustíme' a pak to při prodeji trochu 'natáhnu'. Však on už se někdo najde, kdo si bude myslet, že si investici zachrání když to koupí. Ideální by bylo nad upisovací, že? Kdepak, na Dennyho nikdo nemá.
    pulec
    • Re: Delisting
      20.03.2013 13:10

      A co takhle: Pokud bude cena odkupu nižší než upisovací sjednotit se na žalobě za podvodné jednání. Ta investice přeci nemohla ztratit polovinu své hodnoty, i když při blbých investicích v polovině světa zřejmě mohla.
      lime
Aktuální komentáře
13.03.2026
17:11O býcích a medvědech v následujících letech
16:52NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti
16:04EIB: V oblasti AI drží Evropa krok s USA, jedním z největších problémů je bydlení
15:35Růst americké ekonomiky na konci roku prudce klesl
15:06Proč se zlato od íránského konfliktu prakticky nepohnulo? Sílící dolar či hrozba inflace a vyšších sazeb
13:50Perly týdne: Vyšší ceny ropy nahrávají americkým akciím, blíží se ale medvědí trh
11:54Adobe zvýšilo tržby a zisk, ale odchod CEO po 18 letech trh velmi znejistěl  
11:16Kdy uvidíme dopady drahé ropy? Je třeba sledovat data i výnosy  
10:23Válka mění pravidla hry. Obavy ze stagflace nutí investory hledat exotičtější alternativy na trhu  
9:40ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Jan Kalina odstoupil z představenstva ČEZ
8:45Rozbřesk: Český průmysl na začátku roku zklamal. Jak moc bude bolet „íránský šok“?
8:40Geopolitické napětí drží ropu u 100 USD. Futures klesají a Adobe padá po výsledcích  
6:03Slok: Přichází akcelerace a možná i přehřívání s odpovídajícím dopadem na sazby
12.03.2026
16:22Beneš, Novák a Cyrani nad výsledky ČEZ, výhledem, dividendou, strategií, dopadem Íránu i obratu trendu ve spotřebě elektřiny
15:54Německé RWE klesl hrubý provozní zisk o deset procent, chystá investici v USA
15:28Německo a dalších pět zemí EU jsou pro centralizovaný dohled nad trhy
15:12O (ne)kopírování inflace sedmdesátých let
13:25Další energetický šok? Analytici Evropu uklidňují, situace je podle nich jiná než v roce 2022
11:32Ropa zpět u stovky a akcie pod tlakem. Írán se zaměřil na ropnou infrastrukturu  
11:30IEA: Válka s Íránem způsobila největší narušení dodávek ropy v historii

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
13:30USA - Deflátor PCE, y/y
13:30USA - HDP, q/q a
13:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
13:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m
15:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university
15:00USA - Nově otevřená prac. místa