Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražskou burzu tíží akcie Erste, Orco slova auditora. Z minim vstává Telefónica

Pražskou burzu tíží akcie Erste, Orco slova auditora. Z minim vstává Telefónica

12.04.2013 10:21
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Pražská burza otevírá poklesem a přerušuje třídenní růst. Index PX oslabuje o 0,5 %, avšak nadále drží zhruba 3% týdenní růst, což by byl největší týdenní nárůst od začátku října 2012. Západoevropské trhy, které mají za sebou podobně jako pražská burza velmi úspěšné dva dny, procházejí mírnou korekcí. Investoři vyčkávají odpolední maloobchodní tržby z USA a výsledky Wells Fargo a JPMorgan. Středoevropské burzy rovněž procházejí mírným výběrem zisků, když maďarský BUX ztrácí 0,3 %, polský WIG 20 klesá o 0,35 % a rakouský ATX odevzdává 0,39 %.

Pražskou burzu stahují dolů akcie Erste Bank, které odepisují 2,4 % poté, co během prvních čtyř dní tohoto týdne přidaly téměř 13 %. Vývoj u akcií Erste mohou odpoledne ovlivnit výsledky amerických bank Wells Fargo a JPMorgan. Akcie Komerční banky, které se dnes obchodují poslední den s nárokem na dividendu, stagnují na úrovni 3800 , když dividenda ve výši 230 ani dnes nedokáže přilákat nové kupce.

V odrazu od mnohaletého minima pokračují akcie Telefóniky CR, které rostou o více jak procento ke 282 . Akcie telekomunikační firmy sice rostou již třetím dnem v řadě, ale za celý týden stále ztrácejí výrazná 3 %. Telefónica CR nabídne od 15. dubna zcela nové tarify. Uvede neomezená volání i SMS napříč sítěmi s balíčkem 1GB dat za cenu 749 , celkově nabídku zjednodušuje na 3 tarify dle míry neomezenosti (vlastní/všechny sítě, data). Vodafone reagoval tím, že v květnu nabídne neomezené volání s SMS s balíčkem 600 MB dat pod 700 , T-Mobile nový neomezený tarif oznámí v řádu dní.

Dle analytika Patria Direct Tomáše Tomčányho mají nové tarify za cíl ztížit vstup PPF nebo jiného operátora na trh, ale na druhou stranu je to známka cenové soutěže, která dosud na českém trhu nebyla viditelná. Krok by mohl vézt ke snížení marží a zisku EBITDA, s tím jak snížení cen bude pravděpodobně následovat i u ostatních operátorů.

Auditorská společnost Deloitte ve svém komentáři připustila existenci nejistot ohledně plynulého stabilního fungování realitní skupiny Orco v rámci komentáře auditora k jejím výkazům za rok 2012. Uvedla, že existuje reálná nejistota, která může vrhnout pochybnost na schopnost skupiny pokračovat v souladu s going concern. Akcie v úvodu ztrácely v blízkosti 4 %, aktuálně odepisují 2 % pod 55 za akcii.

Akcie CETV přes 3% korekci míří k 17% týdennímu zisku, což by byl největší týdenní nárůst od první poloviny září 2012.

Akcie ČEZ dnes obchodují s mírnou 0,2% ztrátou u 579 za akcii. Litvínovská uhelná podala žádost k ÚOHS o povolení koupě Elektrárny Chvaletice. Na koupi elektrárny se Litvínovská uhelná minulý měsíc dohodla s ČEZ a za 4,12 mld. . NWR odepisuje 1,6 % u 56 za akcii. Evraz vyhodnocuje nabídky od potenciálních kupců, kteří by měli zájem o její českou divizi Evraz Vítkovice Steel. Firma obdržela několik nabídek, zatím ale neučinila žádné rozhodnutí.

Premiér Petr Nečas dnes v rozhovoru pro HN uvedl, že vláda prověří všechny fotovoltaické projekty zapojené ve druhém pololetí 2010. Jeho kabinet hodlá také ještě do voleb skoncovat s anonymitou vlastníků poloviny fotovoltaických projektů v zemi. Dále také provede revizi vyhlášek a nařízení od roku 2005 tak, aby byla zajištěna návratnost investic do elektráren za 15 let, a ne dříve.


 


Čtěte více:

Telefónica zaútočila tarify: Neomezené volání i SMS za 749 Kč, v síti za 249 Kč
11.04.2013 9:10
Tuzemská Telefónica nabídne od 15. dubna zcela nové tarify, které znam...
Bulharský ČEZ našel chyby při odečtu elektřiny subdodavateli, potíže má i Energo-Pro
11.04.2013 15:22
ČEZ v Bulharsku interním auditem nalezl chyby subdodavatelů při extern...
ČEZ - 16. duben...Patria vydala nový Akciový kompas
11.04.2013 17:56
Minimálně 3 mimořádně důležité události přináší duben pro obchodníky s...
Litvínovská uhelná požádala ÚOHS o povolení koupě Chvaletic
12.04.2013 8:55
Společnost Litvínovská uhelná ve čtvrtek podala žádost k Úřadu pro och...
Auditor Orco (-3 %) upozornil na závislost na krátkodobém financování a prodejích aktiv
12.04.2013 9:38
Auditorská společnost Deloitte ve svém komentáři připustila existenci ...
Evraz dostal několik nabídek na koupi ostravské továrny (+komentář)
12.04.2013 9:56
Společnost Evraz vyhodnocuje nabídky od potenciálních kupců, kteří by ...
Vláda chystá šťáru mezi solárníky kvůli podezření z podvodů. Chce ukončit anonymitu vlastníků
12.04.2013 10:20
„Na dotace na fotovoltaiku jde 30 mld. Kč ročně. Není možné, abychom ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.03.2023
10:11Výrobci sportovních doplňků Nike klesl čtvrtletní zisk o 11 procent, tržby naopak rostly
10:10Raiffeisenbank a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
9:11Rozbřesk: Zklidnění trhů dává Fedu šanci zvýšit sazby
8:55ECB by měla dál zvedat sazby, evropské akcie zahájí poklesem  
8:41Eurozóna musí být při potírání inflace tvrdohlavá, říká šéf Bundesbank
21.03.2023
21:13Spekulace na mírný Fed přinesly další akciovou rally  
20:08Příčiny bankovní krize, nejzásadnější zasedání Fedu v tomto cyklu a jak v této nejisté době investovat
17:13Novák a Cyrani po rekordních číslech ČEZ: Nejtěžší část krize jsme zvládli. Extrémně úspěšný i volatilní rok indikuje rekordní dividendu
17:04Chuť riskovat se vrací, bankovní problémy jdou stranou  
16:38Putin slíbil dodat Číně více plynu, čínské firmy mají zaplnit díry na trhu
16:31Zadlužená Srí Lanka dostane první splátku ze záchranného úvěru od MMF
14:23Zóna vysokého optimismu a R-R-V skóre amerického akciového trhu
13:34Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se výrazně zhoršila
13:05Fed výrazně změní jazyk, sazby k 6 % nepůjdou, tvrdí profesor financí Siegel
12:22Evropská komise navrhuje, že po roce 2035 umožní prodej aut na syntetická paliva
12:01Komentář analytika: Čistý zisk ČEZ překonal odhady, management indikuje rekordní dividendu  
11:32FT: Převzetím Credit Suisse rivalem UBS může zaniknout až 40.000 pracovních míst
11:13Nervozita dál ustupuje a bankovní sektor táhne akciové trhy vzhůru  
10:15NUPEH CZ s.r.o.: Vnitřní informace
9:08Rozbřesk: Trhy zastavily v pondělí svůj propad, napětí ve finančním sektoru však zůstává vysoké

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00UK - Harmonizovaný CPI, y/y
19:00USA - Jednání Fedu, základní sazba