Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Futures na Wall Street rostou po lepších makrodatech z trhu práce

    Futures na Wall Street rostou po lepších makrodatech z trhu práce

    05.07.2013 14:43
    Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

    Futures na Wall Street rozšiřují zisky po dlouho očekávaných makrodatech. V americké ekonomice bylo mimo zemědělský sektor v červnu vytvořeno 195 tisíc nových pracovních míst, zatímco analytici v průměru očekávali vytvoření 165 tisíc nových míst. Květnový údaj byl navíc revidován na 195 tisíc ze 175 tisíc. Nezaměstnanost v červnu stagnovala na 7,6 %, ačkoliv analytici očekávali její pokles na 7,5 %.

    Čísla z amerického trhu práce jsou velice podrobně sledována, jakožto klíč k dalšímu postupu amerického Fedu. Lepší čísla z ekonomiky sice přibližují Fed k postupnému utahování měnové politiky, ale zároveň potvrzují i sílu americké ekonomiky. Na lepší data reagují i dluhopisové trhy, kde výnos u desetiletého amerického vládního dluhopisu roste až na 2,67 %, což je nejvyšší úroveň od srpna 2011. Futures na hlavní americké akciové indexy se vyvíjejí následovně: DJIA Fut +1,06 %, S&P 500 Fut +1,05 %, Nasdaq Fut +0,95 %.

    Výrobce automobilů na elektrický pohon Tesla Motors uvedl, že v Hongkongu obdržel stovky objednávek na svůj nový Model S, čímž by se mu mělo podařit zdvojnásobit počet elektromobilů. Akcie Tesla Motors rostou před otevřením trhu o 2 % na 117,5 USD.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    24.07.2026
    22:00Závěr týdne a další propad technologií  
    17:27Malá finská společnost a velké vlny na trzích
    16:34Chceme suverenitu a místní výrobu, slyší americké zbrojovky od vlád v Evropě
    16:27Výnos desetiletých dluhopisů míří k 4,7 %. Riziková prémie roste
    15:22Ruská centrální banka snížila základní úrok o čtvrt bodu na 14 procent
    15:03Šéf JPMorgan varuje trhy: Rizika jsou pravděpodobně větší, než si ostatní myslí
    13:25Intel překvapil nejsilnějším růstem za 15 let. Teď musí dokázat, že zakázková výroba není jen interní příběh  
    12:10Evropským akciím pomáhá levnější ropa, celkový obrázek však optimismu nenahrává  
    11:58Perly týdne: Naděje je špatná investiční strategie, probíhá finanční alchymie
    10:20Moneta se vytáhla se silnou sadou výsledků, které budou pro cenu akcií podpůrné  
    10:10Zisk Volkswagenu v pololetí klesl téměř o třetinu
    9:01Rozbřesk: Raketově rostoucí ceny plynu donutí ECB zvýšit sazby i v září
    8:31Intel navyšuje výhled tržeb, Volkswagen letos naopak počítá s jejich poklesem, evropské futures jsou smíšené  
    7:39Moneta zvýšila čistý zisk o 8,1 procenta a navýšila celoroční výhled
    7:20MONETA Money Bank, a.s.: Čistý zisk za 1. pololetí 2026 vzrostl na 3,3 mld. Kč
    6:09Eli Lilly odkládá žádost o schválení nové generace léku na hubnutí. Přípravek v klíčových studiích ale uspěl
    23.07.2026
    22:03Konflikt mezi Íránem a USA nadále eskaluje
    17:03Budování AI železnic?
    15:20ServiceNow ukázala, že na AI už umí vydělávat. Investory potěšil růst i lepší výhled  
    15:11ECB podle očekávání nechala úroky beze změn, depozitní sazba je na 2,25 procenta

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    Acerinox SA (06/26 Q2)
    SLB Ltd (06/26 Q2, Bef-mkt)
    Verizon Communications Inc (06/26 Q2, Bef-mkt)
    Volkswagen AG (06/26 Q2, Bef-mkt)
    13:00American Express Co (06/26 Q2)