Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zynga (-15 %) ve ztrátě a s horším výhledem. Ruší plán vstupu na trh hazardu

Zynga (-15 %) ve ztrátě a s horším výhledem. Ruší plán vstupu na trh hazardu

26.07.2013 9:31, aktualizováno: 26.7. 9:37

Aktualizováno

Do 15procentní ztráty propadly včera po závěru oficiálního obchodování na Wall Street akcie amerického výrobce a dodavatele her na sociální sítě Zynga. Společnost oznámila, že ve druhém čtvrtletí roku propadla ve srovnání s 1Q do červených čísel a zrušila plán vstupu na americký trh online hazardu. Titul, který od začátku roku posílil o více než 48 procent, po čtvrtečním závěru o 6,7 procenta výše na 3,50 USD zamířil v after-marketu níže o bezmála 15 procent.

Zynga prodělala ve 2Q v přepočtu na akcii jeden cent, zatímco tržby klesly o 31 procent na 230,7 milionů dolarů. Analytici (konsensus Bloomberg) očekávali hlubší ztrátu 4 centů při tržbách 219,2 mil. USD. Ztráta po očištění činila 15,8 mil. USD či 0,02 USD/akcii, meziročně se snížila z 22,8 mil. USD či 0,03 USD/akcii.

Za prodej virtuálních produktů v rámci online her společnost v 2Q utržila o 38 procent méně, 187,6 mil. USD, což bylo v souladu s jejím výhledem 180 – 190 mil. USD.

Akcie v tomto roce rostly na optimismu, že růst společnosti by mohl oživit vstup na trh online sázení, který by vykompenzoval pokles zájmu o hry společnosti na Facebooku. S výsledky ovšem firma uvedla, že plán vstupu na tento trh ve Spojených státech neuskuteční.

Společnost navíc představila výhled tržeb i zisku na současné čtvrtletí, který zaostal za očekáváním analytiků. Ztráta na akcii by se dle Zyngy měla ve 3Q prohloubit na 5 – 9 centů, při tržbách v rozmezí 175 – 200 mil. USD. Konsensus analytiků je přitom nastaven na ztrátu 2 centů a tržby 216,2 mil. USD.


Generální ředitel Zyngy Mark Pincus tento měsíc rezignoval na svůj post. Ve funkci ho od 8. července nahradil Don Mattrick, který doposud šéfoval divizi Xbox firmy Microsoft. Pincus založil společnost Zynga v roce 2007 a pojmenoval ji podle svého amerického buldoka. V současnosti ve firmě drží podíl 61 procent a sám si vybral Mattricka do funkce. Pincus nadále zůstane předsedou správní rady a ředitelem výroby.

Firma čelí výraznému poklesu online hráčů v posledních měsících a zájmu o hry společnosti na Facebooku, jehož je největším poskytovatelem her. Mezi nejznámější hry firmy patří CityVille 2, FarmVille či Words With Friends. Obliba her firmy výrazně klesá a minulý měsíc firma oznámila, že kvůli úsporám propustí 520 zaměstnanců, což je zhruba 18 procent celkové pracovní síly.

(Zdroj: Zynga, Bloomberg)


Čtěte více:

Zynga těsně v zisku, ale s horším výhledem. Akcie -9 %
25.04.2013 9:38
Výraznou reakci trhu si i tentokrát vynutilo zveřejnění hospodářských ...
Zynga propustí téměř pětinu zaměstnanců, vize dalšího růstu se nenaplnila
04.06.2013 8:53
Americká společnost Zynga (2,99 USD, -12,03%), která vyvíjí internetov...
Zynga (+15 %) už nebude mít v čele svého zakladatele. Novým šéfem Don Mattrick z Microsoftu
02.07.2013 9:27
Generální ředitel americké společnosti Zynga (3,07 USD, 10,43%) Mark P...
Facebook po výsledcích až +21 %. Růst výnosů umlčel skeptiky
25.07.2013 8:24
Největší světová internetová sociální síť Facebook ve druhém čtvrtletí...
Facebook se silnou sadou čísel za 2Q13 – Patria zvyšuje férovou hodnotu
25.07.2013 15:25
Facebook (33,44 USD, +26,24%) tentokrát představil velmi silnou sadu v...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
30.12.2025
22:01Zápis z jednání Fedu podporuje sázky na snížení sazeb, trhy zůstaly klidné  
17:50S čím vstupují trhy do nového roku?
17:10Vývoz ruského plynu do Evropy letos prudce klesl, slabší je i vývoz LNG
15:47Humanoidní roboti se blíží. Počátečním králem na trhu ale nebude Muskova Tesla, nýbrž Čína
15:46Globální vývoz LNG letos vzrostl o čtyři procenta, nejvíce za tři roky
14:34Investiční výhled 2026: Čína přispívá k růstu i rizikům  
13:08Jan Bureš: Český růst zpomalí, spotřeba posílí a trh práce zůstane napjatý
12:59Japonský index Nikkei poprvé končí rok nad 50 000 body, letos přidal 26 procent
11:29Meta koupí čínský start-up Manus, posílí v oblasti pokročilé AI
11:20Cenová válka mezi čínskými výrobci elektromobilů bude pokračovat i příští rok
9:42Rozbřesk: Málo pravděpodobné scénáře roku 2026, aneb s čím trhy nepočítají
8:47SoftBank a Meta oznámily nové akvizice, stříbro se vrací k růstu, evropské futures v červeném  
8:06Trump opět pohrozil podáním žaloby na šéfa Fedu Powella
6:18Rally má reálné základy. Tom Lee vidí prostor pro další růst sentimentu
29.12.2025
22:01Akciové indexy v USA letos nedoručují „Santa Rally“  
17:49Rozdávací sliby a přínosy tržní disciplíny
16:17Kotlikoff: USA jsou na tom s vládními financemi hůře než Itálie
14:24Big Short: Burry věští, že Nvidia a Palantir nejsou tak „naprogramované“ na růst, jak se zdá
13:01BYD zřejmě sesadí Teslu z trůnu. Čínský gigant míří k pozici světové jedničky v elektromobilech
12:37Zapomeňte na Muska! Larry Ellison je skutečný král technologií roku 2025

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data