Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zynga (+15 %) už nebude mít v čele svého zakladatele. Novým šéfem Don Mattrick z Microsoftu

Zynga (+15 %) už nebude mít v čele svého zakladatele. Novým šéfem Don Mattrick z Microsoftu

02.07.2013 9:27
Autor: ČTK

Generální ředitel americké společnosti Zynga (3,07 USD, 10,43%) Mark Pincus rezignoval na svůj post. Ve funkci ho od 8. července nahradí Don Mattrick (49), který doposud šéfoval divizi Xbox firmy Microsoft (34,36 USD, -0,54%). Zynga vyvíjí internetové hry a je předním dodavatelem her pro sociální síť Facebook (24,81 USD, -0,28%), v poslední době se však potýká s výrazným poklesem poptávky. Akcie společnosti Zynga včera na Wall Street v rámci běžného obchodování poskočily o 10,5 procenta výše a v poobchodní fázi přidaly dalších 4,5 procenta.

Pincus založil společnost Zynga v roce 2007 a pojmenoval ji podle svého amerického buldoka. V současnosti ve firmě drží podíl 61 procent a sám si vybral Mattricka do funkce. Pincus nadále zůstane předsedou správní rady a ředitelem výroby. 

Mattrick byl prezidentem zábavní divize Microsoftu, která zahrnuje i herní konzoli Xbox, od roku 2010. V Microsoftu působil šest let a pomáhal při zavádění herního systému Kinect. Zasloužil se rovněž o růst počtu uživatelů internetové služby Xbox Live za šest let z původních šesti na 48 milionů. 


 Před Mattrickem však nyní stojí těžký úkol. Akcie Zyngy od primární nabídky v roce 2011 klesly o téměř 70 procent. Obliba her firmy výrazně klesá a minulý měsíc firma oznámila, že kvůli úsporám propustí 520 zaměstnanců, což je zhruba 18 procent celkové pracovní síly. 

Hra FarmVille firmy Zynga se těšila největší oblibě v roce 2009, kdy miliony uživatelů Facebooku trávili hodiny na síti klikáním na virtuální krávy a úrodu a utráceli skutečné peníze, aby mohli ve hře dále pokračovat. U dalších her však byl úspěch různý a Zyngu sesadila z pozice největšího dodavatele her pro Facebook firma King.com. Silné konkurenci Zynga čelí i u her pro mobilní přístroje. V prvním čtvrtletí příjmy firmy klesly o 18 procent na 263,6 milionu USD (5,2 miliardy Kč). 

Microsoft zatím nejmenoval náhradu za Mattricka, jehož odchod přichází v době, kdy firma chystá novou herní konzolu Xbox One. V e-mailu pro zaměstnance generální ředitel Microsoftu Steve Ballmer uvedl, že odchod je "pro Dona obrovskou příležitostí", napsala agentura AP.


Čtěte více:

Zynga těsně v zisku, ale s horším výhledem. Akcie -9 %
25.04.2013 9:38
Výraznou reakci trhu si i tentokrát vynutilo zveřejnění hospodářských ...
Zynga propustí téměř pětinu zaměstnanců, vize dalšího růstu se nenaplnila
04.06.2013 8:53
Americká společnost Zynga (2,99 USD, -12,03%), která vyvíjí internetov...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.03.2026
21:23Fed zatím přehlíží ropný šok a věří v silnou ekonomiku
21:02Wall Street zasáhly obavy z války, Fed drží sazby beze změny  
19:12Fed ponechal úrokové sazby beze změny
17:31Čínská strategie: Nové technologie a starý ekonomický model?
17:12USA kvůli drahé ropě uvolní pravidla lodní přepravy, povolí obchody s Venezuelou
15:46FX Strategie: Íránský šok a silný dolar poslal korunu do defenzivy, ČNB sazby nezmění  
14:03OpenClaw je další ChatGPT, vychvaluje Huang platformu pro autonomní AI agenty
12:05Přes Hormuz se od začátku války dostala dvacítka lodí. Polovina byla z Číny
11:57Inflace v EU v únoru zrychlila na 2,1 procenta, v Česku zpomalila
11:01Microsoft zvažuje právní kroky kvůli cloudové dohodě mezi Amazonem a OpenAI
10:29AI agenti ženou Tencent nahoru a táhnou růst o desítky miliard dolarů  
10:23Klidná ropa trhům svědčí. Zamíchá kartami Fed nebo Micron?  
10:12MONETA Money Bank, a.s.: Oznámení o uveřejnění Konsolidované výroční finanční zprávy za rok 2025 a dalších dokumentů
9:45J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Konference pro investory
9:14Rozbřesk: Zavírá ropný trh oči před realitou? Ropa za stovku je ještě levná
8:50Trump kritizuje spojence, Evropa říká „ne“. Ropa se drží u 100 USD, futures jsou v zeleném  
6:44Goldman Sachs: Na softwaru přichází stabilizace, někteří lídři mohou svou pozici udržet
17.03.2026
17:15Mýtus nabídkové inflace?
15:36Man Group uvažuje o recesi vyvolané cenami ropy, podle Tradition Dubai trhy pracují se scénářem stagflace
13:29Goldman Sachs: Největší ropný šok v historii dopadá nejvíce na naftu a letecké palivo

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
JP - Základní O/N úroková sazba
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
13:30USA - Index filadelfského Fedu
13:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:15EMU - Jednání ECB, základní sazba
14:30CZ - Měnové jednání ČNB, zákl. sazba