Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražskou burzu dnes vede výš Erste, KB koriguje růst po výsledcích

Pražskou burzu dnes vede výš Erste, KB koriguje růst po výsledcích

02.08.2013 11:05, aktualizováno: 2.8. 11:09
Autor: Martin Oliva, Patria Finance, a.s.

Aktualizováno

Pražská burza poslední obchodní seanci tohoto týdne zahajuje růstem, index PX zpevňuje o 0,7 %. Ostatní trhy ve středoevropském regionu si vedou podobně, německý DAX roste o 0,1 %, rakouský ATX je výše o 0,3 %, polský WIG získává 1,4 % a maďarský BUX připisuje 0,15 %.

Elektrárenská společnost ČEZ roste o 0,7 % na 468 a daří se i těžební společnosti NWR, která získává 2, 6 % na 17,60 . Energetika ČEZ získala schválení Evropské komise pro prodej elektrárny Chvaletice do rukou společnosti Litvínovská uhelná. Dle firmy tak již nic nebrání tomu, aby byla elektrárna 2. září 2013 předána novému vlastníkovi. Tím bude také definitivně ukončeno šetření Evropské komise ve firmě.

Bankovní sektor si vede smíšeně. Erste dohání včerejší růst v závěru obchodování ve Vídni a dnes v Praze tak titul roste o 1,7 % na 622 . Komerční banka po včerejším růstu ztrácí 0,5 % na 3986 . Komerční banku k dalšímu růstu nedokáže podpořit ani zvýšení doporučení na stupeň „koupit“ ze stupně „neutral“ od Bank of America / Merrill Lynch. Patria po konferenčním hovoru po 2Q13 výsledcích, který ukázal na opatrnost managementu směrem je druhé polovině roku, potvrdila cílovou cenu 4020 , ale snížila doporučení na „držet“ z „akumulovat“.

Telefónica CR roste o 0,6 % nad 292 a daří se i Pegas Nonwovens, který připisuje 0,9 % na 587 .

Televizi Nova, patřící do mediální skupiny CETV, se blýská na lepší časy, řada inzerentů se v poslední době vrací a obchodní politika se televizi vyplácí, uvedl generální ředitel TV Nova Jan Andruško. Nova má podle něj nasmlouváno přes 70 procent ročního objemu očekávaných příjmů z inzerce. Akcie CETV rostou o 0,8 % k 67 Kč.

Kabinet premiéra Rusnoka schválil program, jeho prioritou je obnova růstu české ekonomiky. Rusnok ale uvedl, že není jisté, jak rychlé zastavení jejího poklesu bude. Vyslovil závazek nepřekročení 3% schodku rozpočtu k HDP

 


Čtěte více:

Minimálně minimální mzda... Patria vydala nový Třicetník
01.08.2013 18:23
Jedním z prvních kroků, který učinila současná úřednická vláda, bylo z...
Komerční banka - Snižujeme doporučení na opatrném výhledu (shrnutí konf. hovoru)
02.08.2013 9:36
Komerční banka včera po výsledcích za druhé čtvrtletí letošního roku (...
ČEZ: EK schválila prodej Chvaletic Litvínovské uhelné. Tím skončí vyšetřování
02.08.2013 9:54
Energetika ČEZ získala schválení Evropské komise pro prodej elektrárny...
Rusnok: Prioritou je růst. Jak rychle přijde, není jisté. Čistky vyvolaly odpor
02.08.2013 10:36
Kabinet premiéra Jiřího Rusnoka schválil svůj program. Jeho hlavní pri...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.04.2026
22:00Čísla ze ekonomiky zastíněna vývojem na blízkém východě  
17:05Od jakého dna by se akcie odrážely?
15:04Meta dál šlape do AI. Nově investuje dalších 21 miliard dolarů do CoreWeave
14:05Bloky v Dukovanech bude podle ČEZ možné provozovat až 80 let, vyžádalo by si to miliardové investice
13:20Provoz v Hormuzu se jen tak rychle nenormalizuje. Může to trvat měsíce, varují analytici
12:46ČNB v prvním čtvrtletí koupila pět tun zlata
11:45Ředitel Mercedes-Benz: Cesta vede přes elektromobily i spalovací motory, auta se stávají životním prostorem
10:19Pokračující boje i Fed přibrzdily nadšení investorů, pesimismus by však propuknout neměl  
9:34Meziroční růst českého průmyslu dál zpomalil, v únoru výroba stoupla o 1,3 %
9:00Rozbřesk: Křehké příměří na Blízkém východě. Trhy slaví, realita se ale příliš nemění
8:53Primoco postaví za 750 milionů nový závod v Písku
8:39Ropa znovu roste, protože Hormuz zůstává zavřený, futures jsou v záporu  
6:01Maďarské volby jako klíčový tržní katalyzátor. Investoři sází na změnu kurzu
08.04.2026
22:01Akcie prudce posílily po příměří mezi USA a Íránem, ropa výrazně oslabila  
17:15Ekonomika poroste, inflace také. Co bude dělat Fed?
17:10Írán zastavil tankery v Hormuzském průlivu, Izrael podle něj porušil příměří
15:50Jestli na to máte nervy, využijte poklesů pro vstup, radí Psarofagis z Bloomberg Intelligence  
15:25Delta Air Lines jsou ve ztrátě, celoroční výhled kvůli válce nevydaly
14:40Ziskům o válce nikdo neřekl, trhy se odráží ode dna?
12:54PODCAST Analytický radar: Vyšší cílová cena ČEZ, ale také opatrnost. Restrukturalizace jako klíč?  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - CPI, y/y
14:30USA - CPI, y/y
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university