Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Osobní příjmy a výdaje Američanů v červnu rostly a příliš nepřekvapily

Osobní příjmy a výdaje Američanů v červnu rostly a příliš nepřekvapily

02.08.2013 14:55, aktualizováno: 2.8. 15:32
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Aktualizováno

Růst osobních výdajů v USA za červen dosáhl 0,5 procenta, tedy stejně, jak se čekalo. Oproti květnovým 0,2 procenta jde o zrychlení. Výdaje za zboží dlouhodobé spotřeby stouply o 0,8 procenta, u zboží běžné spotřeby vidíme růst o 1,3 procenta. Brzdou tak byly výdaje za služby rostoucí pouze o 0,2 procenta po stagnaci v předchozím měsíci.

Cenový index osobní spotřeby stoupl o 0,4 procenta, více než v květnu, kdy to bylo pouze 0,1 procenta. Jádrový index přitom rostl o 0,2 procenta. Meziroční inflace vyjádřená tímto indexem zrychlila na 1,3 procenta z květnových 1,1 procenta. Vzhledem k rychlejšímu růstu cen se výdaje Američanů v reálném vyjádření za červen zvýšily jen nepatrně, o 0,1 procenta, a drží tak tempo z předchozích dvou měsíců.

Příjmy rostly v červnu o 0,3 procenta, zatímco konsensus počítal s 0,4procentním růstem. V minulém měsíci se příjmy zvýšily o 0,4 procenta. Pomalejší růst příjmů oproti výdajům znamená, že spotřebitelé sáhli na úspory. Míra úspor se v červnu snížila na 4,4 z předchozích 4,6 procenta.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.03.2026
17:36Hyperscaleři, jejich mohutné investice a to, co firmy skutečně vydělávají
16:14PODCAST Týdenní výhled: Trump vystrašil trhy ultimátem Íránu, ale znovu otočil  
16:10Těžaři pod tlakem: prudký propad zlata tlačí na jejich marže
15:47Dohoda EU s Mercosurem začne prozatímně platit od května, uvedla Evropská komise
15:20Pale Fire Financing a.s.: Pozvánka na schůzi vlastníků dluhopisů PFF
14:58Největší dluhopisový výprodej od roku 2022. Energetický šok mění pravidla hry i tradiční bezpečné přístavy  
12:38Trump chválí jednání s Íránem a odkládá útoky na energetiku
12:38Trump otočil s ultimátem, akcie i dluhopisy letí prudce nahoru  
12:21EP Infrastructure, a.s.: Oznámení o změně ve vedení společnosti
11:59EP Infrastructure, a.s.: Výsledky společnosti za rok 2025
11:41JPMorgan: Fed by nyní neměl reagovat jako v roce 2022
10:15Rozbřesk: Revidujeme vzhůru inflaci pro tento a příští rok, nejbližších 14 dní rozhodne
8:54Tlak na akcie, dluhopisy, zlato i stříbro. Rétorika kolem Íránu se vyostřuje  
8:21V noci na zítřek vyprší Trumpovo ultimátum na plné otevření Hormuzu. Hrozí útoky na íránské elektrárny, Írán odvetou
6:02AI ano, ale ne jako jádro portfolia. Erhard Radatz z Invesca o technologiích, válce v Íránu, energetice i návratu zájmu o Čínu
22.03.2026
8:13Víkendář: Podle firem zatím AI nic velkého nepřináší. Bude se to měnit?
21.03.2026
8:08Víkendář: Největší ekonomika světa: ani USA, ani Čína?
20.03.2026
21:01Výprodeje v nervozitě před víkendem  
17:43Ropa, další vývoj v ekonomice a to nejzajímavější v nových předpovědích od Goldman Sachs
16:20Teroristický útok v Pardubicích? Firma spolupracuje s vojenským sektorem, sejde se Bezpečnostní rada státu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data