Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy

Detail - články
Dial Telecom vážně zvažuje účast v aukci ČTÚ, požádal o čas do konce září

Autor: Redakce, Patria Online

Aukce frekvencí by mohla přivítat dalšího nového zájemce. O čas do konce září ČTÚ požádala telekomunikační společnost Dial Telecom s tím, že „seriózně zvažuje účast v připravované aukci“. Podle vyjádření místopředsedy firmy Aleše Zemana jde především o čas na jednání s investory.

Dial Telecom je jednou z největších českých telekomunikačních firem, zaměřených na korporátní klientelu. Loni firma zvýšila tržby o šest procent na 854 milionů korun, zisk před zdaněním stoupl o polovinu na 65 milionů . Datové služby se na tržbách podílely 56 procenty. Největší nárůst firma zaznamenala ale u hlasových služeb, kde se tržby zvýšily o čtvrtinu na 335 milionů korun.

Námitka současných operátorů proti vyhrazení části nejlukrativnějšího pásma 800 Mhz pro nového operátora směřuje i právě proti tomu, že se dosud uvažuje pouze jeden nováček – PPF. Dial Telecom by tak rozšířil konkurenci mezi subjekty, usilujícími nově na trh vstoupit. Šéf ČTÚ Novák pak nedávno hovořil i o tom, že jednal se Citi ohledně možného zapojení některého z jejích klientů do aukce.

"V roce 2013 se chceme zaměřit zejména na zajímavé akvizice naší konkurence. Rovněž doufám, že regulátor umožní vstup naší společnosti do segmentu mobilních služeb, abychom rozšířili portfolio služeb ke spokojenosti našich zákazníků," uvedl šéf Dial Telecom Ivo Stach v komentáři k celoročním výsledkům firmy na konci června. V lednu 2012 se firma sloučila s částí společnosti Volný a rovněž se stala 100procentním vlastníkem akcií společnosti Star 21 Networks. Do vlastnictví společnosti přibyla i firma ET Telekomunikace.

Dial Telecom je poskytovatelem hlasových, datových a internetových služeb s garantovanou dostupností po celé ČR prostřednictvím vlastní jednotné optické sítě. Délka provozovaných optických kabelových tras je 4600 kilometrů v rámci Česka a 185 km kabelových tras v Praze.

Aleš Zeman hovořil loni v dubnu na Patria.cz v online rozhovoru. „Mít nižší cenu, dostatečně silný kapitál na tři až pět let, abych přežil období, kdy mi stávající operátoři budou ‚házet klacky pod nohy‘. Za tu dobu si vybudovat vlastní síť. A mít svůj způsob prodeje služeb, například skrze virtuální operátory, spolu s elektřinou, plynem nebo pojištěním,“ vymezil Zeman v rozhovoru cestu k novému operátorovi.

(Zdroj: HN, čtk, Dial Telecom)

Čtěte více:

Zeman: Úspěch nového operátora? Dostatečný kapitál a vybavit se na házení klacků pod nohy
Nová aukce ČTÚ: Šéf Telefóniky CR hovoří o poškození, PPF váhá (+komentář)

Váš názor
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data