Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Nikkei 225 vzrostl o 2,5 %, celá Asie na růstové trajektorii...

Nikkei 225 vzrostl o 2,5 %, celá Asie na růstové trajektorii...

13.08.2013 8:54
Autor: Petr Žabža, Patria Online

Asijské trhy v druhý obchodní den tohoto týdne navyšují své zisky s tím, jak se japonský Nikkei 225 po včerejším poklesu vrátil do růstového pásma a jen oslabuje proti americkému dolaru. Nikkei tak poskočil o 2,57 procenta, Hang Seng je o 1,07 procenta silnější a australský ASX 200 přidává 0,96 procenta. Shanghai Composite je téměř beze změny, indický Sensex otevřel o 0,1 procenta silnější. Futures kontrakty na evropské trhy indikují růst do půl procentního bodu, Wall Street by v tomto okamžiku otevřela +0,2 procenta. 

V Tokiu se dnes daří zejména exportně orientovaným firmám. Sharp Corp. a Panasonic Corp. rostou o 3,5 procenta, automobilka Mazda Motor přidává 3,7 procenta. V rámci sektoru surovin se daří jak Kobe Steel, tak JFE Holdings (shodně +2 procenta). 


 Na špici růstu v Hong Kongu je segment nemovitostních developerů. China Resources Land roste o 4 procenta, Poly Property Group obchoduje +3 procenta. Angang Steel přidává 4,5 procenta, Aluminum Corp. of China posiluje o více jak 3 procenta. Podobně jsou na tom banky, které rostou již dvě seance po sobě – Agricultural Bank of China obchoduje +3,7 procenta, China Constuction Bank je +1,2 procenta a ICBC poskočila o jeden procentní bod.


Čtěte více:

ČTÚ vyhlásí novou aukci kmitočtů pro LTE zřejmě ve čtvrtek
12.08.2013 17:20
Český telekomunikační (ČTÚ) úřad vyhlásí novou aukci kmitočtů pro rych...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.06.2026
22:28Americké technologie čelí enormním výprodejům  
17:14Nvidia a další ukazují, že zisková bublina je mylný koncept. Ale i tak ukazuje správným směrem
16:58J&T Global Finance XVI., s.r.o: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu
16:00Dekáda robotů. Humanoidi promění průmysl i domácnosti, míní investoři
15:23Síla trhu práce přibližuje vyšší sazby Fedu  
14:41IPO SpaceX zavírá dveře investorům z Číny a Hongkongu. Úpisu se nezúčastní z bezpečnostních důvodů
14:11PODCAST Trhy & Bohatství: K dobrým obrazům se člověk musí prokoukat. Jak investovat do umění a nenaletět?
12:36Braňo Soták: Výsledky Broadcomu nejsou zklamání, ale bolestivý „reality check“  
11:52Ekonomika EU i eurozóny na začátku roku klesla, upřesnil Eurostat
11:44AMISTA investiční společnost, a.s.: IFIS investiční fond a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:41AMISTA investiční společnost, a.s.: COMES invest, invest. fond s proměn. zákl. kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:38AMISTA investiční společnost, a.s.: OUTULNY investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:06Technologie jsou tentokrát brzdou. V Evropě se obchoduje nevýrazně, v Americe to vypadá na pokles  
10:46Perly týdne: Společnosti jako Anthropic a OpenAI nemají na trhu co dělat, nikdo nezná skutečné náklady AI
10:23S&P odmítla výjimku pro megacapy. SpaceX nebude po IPO zařazen do indexu
9:48Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS2831757153
9:41Maloobchod v dubnu prudce zpomalil, tržby meziměsíčně klesly
8:55Rozbřesk: Koruna zpevňuje, eurodolar vyčkává na americká data z trhu práce
8:41Tabák bez dividendy, technologické firmy masivně propouštějí a opět se vrací téma krize na private trzích  
6:07Moody’s: Ekonomika na hraně recese. Do ní by šla s cenami ropy u 125 dolarů za barel

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data