Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Cisco Systems zruší 4000 pracovních míst. Akcie v aftermarketu -10 %

Cisco Systems zruší 4000 pracovních míst. Akcie v aftermarketu -10 %

15.08.2013 9:23
Autor: Redakce, Patria.cz

Největší světový výrobce síťových technologií Cisco Systems zruší 4000 pracovních míst, tedy asi pět procent jejich celkového počtu. Firma sice nezklamala výsledky za poslední kvartál, ale poskytla slabší výhled současného hospodaření a dodala, že se snaží snižovat náklady a zaměřit se více na oblasti s nejlepšími vyhlídkami růstu. Výsledkem byl propad titulu v aftermarketu až o 11 procent a závěr s -9,6% ztrátou na 23,84 USD.

Čistý zisk americké společnosti v posledním čtvrtletí jejího finančního roku dosáhl 2,2 miliardy dolarů, což je 15% meziroční růst z 1,9 miliardy USD o rok dříve. Po přepočtu na akcii byl pak výsledek 52 centů dokonce o cent nad konsensem agentury Bloomberg. Tržby se meziročně zvýšily o šest procent na 12,42 miliardy dolarů při očekávání 12,41 miliardy dolarů.

Zklamáním byl ale výhled pro aktuální první fiskální kvartál, který běží do konce října. V tomto čtvrtletí čeká Cisco tržby v rozmezí 12,2 miliardy dolarů až 12,5 miliardy dolarů, zatímco trh sázel na horní hranici tohoto rozmezí (konsensus Bloomberg je 12,5 mld. USD). Zisk na akcii by měl poklesnout na 50-51 centů, uvedlo Cisco. Oživení je podle šéfa společnosti Johna Chamberse "pomalé a postupné a jeho tempo není zdaleka takové, jaké bychom chtěli".

Cisco ruší pracovní místa již déle. Před dvěma lety firma zahájila plán snížení výdajů o miliardu dolarů, jehož součástí je snížení výdajů na zaměstnance o 15 procent.

Výsledky firmy se považují za signál posledního vývoje v celém odvětví počítačových a komunikačních technologií. Cisco působí v široké oblasti technologií od hardwaru přes sotfware po služby.

(Zdroj: Bloomberg, ČTK, AP)


Váš názor
  • to je ale dobrá zpráva
    15.08.2013 10:02

    ...doufám, že to vydrží do openu - mám tento papír už delší dobu na seznamu...
    jado
Aktuální komentáře
16.01.2026
11:45Perly týdne: Ještě větší americká výjimečnost
11:02Polovodiče dostaly vzpruhu, ale indexy jsou na tom jen smíšeně a drahé kovy klesají  
10:08Evropa na steroidech. Index Stoxx 600 je překoupený, investoři však zůstávají klidní  
8:54Rozbřesk: Eurozóna – průmysl se nadechuje, ale nejistota přetrvává
8:51Česká vláda získala důvěru, USA uzavřely obchodní dohodu s Tchaj-wanem. Evroapa zahájí negativně  
6:03Wilson: Vlídné prostředí pro akcie, protože Fed bude ignorovat vyšší inflaci
15.01.2026
22:01Technologie táhly růst akcií, malé společnosti opět zpevnily  
17:11Překlápění cyklu
16:45ČEZ, a.s.: Skupina ČEZ dokončila akvizici společnosti Gas Distribution
15:59Boston Scientific koupí za 14,5 miliardy dolarů technologickou firmu Penumbra
15:55Miran: Fed se stále pohybuje výrazně nad neutrálními sazbami a k tomu není důvod
14:33AI cyklus nekončí: TSMC překonává očekávání a žene polovodičový sektor vzhůru  
13:40Obchodnící Goldman Sachs překonali očekávání, celkové tržby investiční banky ale klesly
13:04Německé hospodářství po dvou letech poklesu loni podle statistiků mírně vzrostlo
12:47BlackRock překonal očekávání: ve správě už má rekordních 14 bilionů dolarů
12:25Tržní hodnota ASML překročila 500 miliard dolarů díky optimistickému výhledu TSMC
11:22Technologie otáčejí vzhůru, zatímco drahé kovy přerušily jízdu  
11:03Novo Nordisk: Od ztráty důvěry k agresivní expanzi
9:47Růst maloobchodních tržeb v listopadu zrychlil na 4,6 procenta
9:25TSMC loni poprvé v historii vygenerovala přes 100 miliard dolarů na tržbách. Letos počítá s navýšením investic

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - PPI, y/y
15:15USA - Průmyslová výroba, m/m