Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Dozorčí radu České spořitelny povede bývalý šéf Jack Stack, zasedne v ní CEO Erste Treichl

Dozorčí radu České spořitelny povede bývalý šéf Jack Stack, zasedne v ní CEO Erste Treichl

12.09.2013 19:37
Autor: Redakce, Patria.cz

Někdejší generální ředitel České spořitelny Jack Stack (67) byl zvolen předsedou její devítičlenné dozorčí rady. Nahradí Manfreda Wimmera, který radě předsedal od roku 2008. V dozorčí radě ČS po pěti letech opět usedne generální ředitel a předseda představenstva mateřské Erste Group Andreas Treichl, uvedla banka.

Stack vystudoval Harvard Graduate School of Business Administration se specializací na finance a management (titul MBA). Dvaadvacet let působil v Chase Manhattan Bank, poslední čtyři roky pak jako výkonný prezident Chase Bank. V letech 2000 až 2007 byl předsedou představenstva a generálním ředitelem České spořitelny. Od roku 2007 je členem dozorčí rady Erste Group Bank.

Andreas Treichl (1952) vystudoval ekonomické vědy na Vídeňské univerzitě. Po ukončení vzdělávacího programu v New Yorku zahájil v roce 1977 svou kariéru v Chase Manhattan Bank. V roce 1983 začal pracovat v Die Erste. V roce 1986 se ujal funkce generálního ředitele v Chase Manhattan Bank ve Vídni. V roce 1994 byl jmenován do představenstva Die Erste a v červenci 1997 pak jejím generálním ředitelem. Treichl byl dosud členem dozorčí rady rumunské BCR, sesterské firmy České spořitelny, v letech 2000 až 2008 byl členem a následně předsedou dozorčí rady České spořitelny.

Česká spořitelna, banka s největším počtem klientů v zemi, loni meziročně zvýšila konsolidovaný čistý zisk o 21,8 procenta na rekordních 16,4 miliardy korun. Nekonsolidovaný čistý zisk činil 15,6 miliardy.

Rakouská Erste Bank kontroluje 97,99 procenta akcií České spořitelny, která je nejziskovější firmou celé skupiny Erste. Po předloňské ztrátě loni Erste vykázala čistý zisk 483,5 milionu eur (cca 12,4 miliardy Kč).



(Zdroj: ČS, čtk)


Váš názor
  • to se mi
    12.09.2013 19:41

    bude dobře spát, děkuji za tu zprávu
    ZUZKA
Aktuální komentáře
08.08.2025
17:33Zánik hodnotových akcií
16:21Z Měsíce rovnou na Nasdaq. Vesmírná IPO těží ze zájmu investorů
14:29Make Global Stocks Great Again! Americká cla vrací lesk zahraničním trhům  
13:56Ifo: Hospodářské oživení v Německu nadále brzdí nedostatek zakázek
12:47Perly týdne: Jistota poklesu sazeb a srpnová rally
11:42Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
11:41Zlato dostalo impuls k růstu, zatímco akciové trhy se na směru neshodnou  
11:23Američané nenakupují, přiznal šéf Crocs. Snížený výhled poslal akcie dolů o 30 procent
11:08Eichengreen: Polymarket ukazuje, jak Trump ovlivňuje očekávaný vývoj sazeb a inflace
10:51Nižší deficit, vyšší mzdy: ČNB upravila ekonomickou prognózu pro letošní rok
10:47RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
10:43Rusinko: Trh práce dále ochlazuje, míra nezaměstnanosti vzrostla na 4,4 %
10:38ČSÚ potvrdil zpomalení inflace v červenci, potraviny dál zdražují
10:21Letní útlum náborů zvýšil nezaměstnanost za červenec, volná místa dál ubývají
9:05Rozbřesk: Koruna v reakci na ČNB prolomila úroveň 24,50 EUR/CZK
8:48CSG zamíří na burzu, Trump dosadil do Fedu svého ekonomického poradce a Tesla ruší projekt Dojo. Evropské futures jsou v zeleném  
7:40Podporou jsou ceny elektřiny, distribuce i prodej, říká po zlepšení výhledu ČEZ Martin Novák
07.08.2025
22:00Wall Street neudržela úvodní optimizmus  
18:24CSG údajně zvažuje vstup na burzu. Hlavním trhem Amsterdam, duální listing v Praze?  
17:43Lyft zveřejnil rekordní výsledky, nyní expanduje do Evropy  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Plug Power Inc (06/25 Q2)
Skechers USA Inc (06/25 Q2)
Tempus AI Inc (06/25 Q2, Bef-mkt)
Trump Media & Technology Group Corp (06/25 Q2)
10:00CZ - Nezaměstnanost