Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Další nepříznivá zpráva z amerického realitního trhu - kontraktů na prodej domů rychleji ubývá

Další nepříznivá zpráva z amerického realitního trhu - kontraktů na prodej domů rychleji ubývá

26.9.2013 16:13, aktualizováno: 26.9. 16:38
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Aktualizováno

Statistiky prodejů nových i starších domů dnes doplnil údaj o vývoji kontraktů na prodej. Těch za srpen ubylo 1,6 procenta, zatímco se čekal pouze 1procentní pokles. Útlum přichází po relativně vysoké aktivitě během předchozích měsíců. Počet kontraktů byl nejvyšší v květnu, následně začal klesat a tento pokles v srpnu zrychlil.

Na trh podle asociace realitních makléřů dolehlo nižší množství dostupných domů na prodej, vyšší úrokové sazby a celkově utaženější úvěrové podmínky a také růst cen domů. Zájemci o domy tedy podle všeho kvůli těmto faktorům urychlili nákupy, které vrcholily začátkem léta, a následně, po vyčerpání poptávky, přichází útlum. Nasvědčuje tomu i statistika prodejů nových domů. 
 
K poklesu počtu prodejních kontraktů v srpnu došlo nejvíce na jihu USA a to o 3,5 procenta. Mírnější, 1,6procentní pokles, hlásí západ. Na středozápadě kontraktů ubylo 1,4 procenta a naopak na severovýchodě došlo k nárůstu o 4 procenta.

V meziročním srovnání je počet kontraktů o 5,8 procenta výš, dochází ale ke zpomalování z dvouciferných hodnot. Růstový trend stále není narušen, když současné nižší hodnoty jsou kompenzací předchozích silných výsledků.

Velmi důležitou roli nyní sehrají očekávání další politiky Fedu. Centrální banka sice nyní ujišťuje, že měnové podmínky zůstanou ještě dlouho velmi uvolněné, ale problém je, že realitní trh pracuje s velmi dlouhými sazbami. Přesvědčení, že k růstu oficiálních sazeb nakonec dojde, těžko naruší nejistota o tom, zda to bude o měsíc dřív, či později.

houses


Váš názor
  • Všechno si musi po chvíli odpočinout
    26.9.2013 18:44

    Pochopitelně že musi po takovém nárustu nastat pauza. Žádný strom neroste do nebe. Pisatel článku by se měl trochu zamyslet proč asi počet kontraktů na prodej domů neletí stále vzhůru a nestrašit propadem. Nebude to tím, že při stoupajicích cenách ti co chtějí prodávat stáhnou své domy z nabídky v očekávání lepší ceny? Podobně to bylo zde na Patriji i s klesající cenou zlata, kdy ještě před několika dny se zde mluvilo o velkém propadu na dlouholeté minmum. Otázkou zůstavá kdo a proč to píše. Zde je ukázka co si myslí více renomovaní světoví odborníci o zlatě. Trochu v rozporu s pisateli Patrije "...Extraordinary forces are converging in the gold market, forces that could send the yellow metal rallying..." Trochu v rozporu s pisateli že ? Stačí se jen podívat na dnešní ceny.
    ..............
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data