Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Twitter nepůjde na Nasdaq. Vstup na burzu nejspíš stihne do Díkůvzdání

    Twitter nepůjde na Nasdaq. Vstup na burzu nejspíš stihne do Díkůvzdání

    16.10.2013 9:46
    Autor: ČTK

    Internetová síť Twitter si pro svůj očekávaný vstup na burzu vybrala newyorskou burzu NYSE (44,22 USD, -0,61%) místo trhu Nasdaq , kde se obvykle obchodují technologické tituly. Primární emise Twitteru je nejvíce očekávaným vstupem na burzu od loňského debutu sociální sítě Facebook (49,5 USD, -0,02%), i když firma od svého vzniku nikdy nevykázala zisk. Z dokumentů předložených regulátorům vyplývá, že Twitter ve třetím čtvrtletí zaznamenal největší čtvrtletní ztrátu za tři roky, napsala agentura AP. 

    Twitter by měl své akcie uvést na trh ještě v tomto roce. Den primární emise nebo emisní cena ještě nebyly stanoveny. Většina analytiků ale očekává, že proces se podaří dokončit do oslav Díkůvzdání, které v USA letos připadají na 28. listopadu. Akcie Twitteru se budou na newyorské NYSE prodávat pod burzovním symbolem TWTR. 

    Volba NYSE je políčkem pro burzovní trh Nasdaq , který si pro svůj debut obvykle vybírají technologické firmy. Nasdaq , podle tržní kapitalizace obchodovaných firem druhý největší burzovní trh světa po NYSE, si chtěl napravit pověst po primární emisi Facebooku, kterou poznamenala zpoždění a pochybení v obchodních příkazech. Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC) Nasdaqu kvůli tehdejším problémům v květnu uložila pokutu deset milionů dolarů, nejvyšší, jakou kdy nějaký provozovatel akciové burzy od SEC dostal. 

    Twitter chce prodejem akcií získat miliardu dolarů (téměř 19 miliard Kč). Podle některých odhadů by tržní hodnota firmy mohla činit až 15 miliard dolarů (přes 280 miliard Kč). Z úspěšné primární emise by mohl nejvíce těžit spoluzakladatel Twitteru Evan Williams, který má podíl 12 procent, a generální ředitel Dick Costolo s 1,6 procenta. NYSE by naopak úspěšný průběh primární emise Twitteru mohl pomoci k jiným potenciálně lukrativním zájemcům o IPO. 

    Twitter je bezplatnou službou, jejímž prostřednictvím si uživatelé mohou sdělovat vzkazy ve zprávách o délce do 140 znaků. Příjmy podniku pochází především z reklamy. Společnost v dokumentech pro regulátory, že září zakončila s 232 miliony aktivních uživatelů, což bylo o 14 milionů víc než v červnu. 

    Společnost Twitter od svého vzniku v roce 2006 nikdy nevykázala zisk. Podle dokumentů předložených regulátorům firma za tři měsíce do konce září prodělala 65 milionů dolarů (1,2 miliardy Kč), třikrát víc oproti stejnému období před rokem. Pro společnost je to nejhorší čtvrtletní výsledek od roku 2010, napsala agentura AP. Celková ztráta americké společnosti se tak prohloubila a v současnosti dosahuje 483 milionů dolarů (9,1 miliardy Kč). Tržby se ale v posledním čtvrtletí meziročně více než zdvojnásobily na skoro 169 milionů dolarů.


    Čtěte více:

    Sociální síť Twitter vstupuje na burzu, detaily IPO zatím tají
    13.09.2013 8:04
    Internetová sociální síť Twitter na svém twitterovém profilu oznámila ...
    IPO Twitteru – dobře uchované tajemství?
    19.09.2013 16:58
    Pravděpodobně jste zaznamenali nové logo volební kampaně ODS, které z ...
    Vytěží Twitter z chyb jiných? Pro 1,5 miliardy dolarů prý půjde na NYSE
    24.09.2013 18:49
    Sociální a mikroblogovací síť Twitter se zřejmě poučila z ne zrovna šť...
    Twitter před IPO poprvé zveřejnil výsledky. Je pořád ztrátový, ale zvyšuje tržby
    04.10.2013 9:58
    Internetová síť Twitter poprvé zveřejnila své finanční výsledky, odhad...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    14.08.2026
    22:00Trhy lehce korigovaly ze včerejších maxim  
    17:08Rizikové režimy amerického akciového trhu. Kde se nacházíme nyní?
    16:10SAB Finance a.s.: Pozvánka na valnou hromadu
    16:07Applied Materials: Silná čísla nestačí, když je laťka nastavená příliš vysoko  
    15:50Americká vláda si půjčuje nejdráže za čtvrt století. Trh ztrácí trpělivost s vysokými deficity  
    15:25SAB Finance a.s.: Ekonomické výsledky za první pololetí 2026
    14:55Reálně hrozilo, že by se ze Spojených států nakonec stala socialistická země
    14:31Čínské automobilky dobývají svět. Slábnoucí domácí poptávka urychluje jejich expanzi do Evropy
    13:45Nubank překonala hranici 1 miliardy dolarů zisku. Teď musí ukázat, že růst úvěrů nepřeroste riziko  
    13:08Růst ekonomiky EU ve druhém čtvrtletí zrychlil na 0,5 %, potvrdil Eurostat
    12:25Perly týdne: Jak moc se americká politika točí kolem Trumpových nálad
    10:43Dvojnásobný nárůst. OpenAI směřuje k ročním tržbám přes 40 miliard dolarů
    9:55MONETA Money Bank, a.s.: Oznámení k dluhopisům
    9:45Uber chce nasadit v Evropě robotaxi. Společně s Pony.ai plánuje rozmístit 2000 autonomních vozů
    9:39Mzdy šéfů firem z indexu S&P 500 jsou na rekordu
    9:19Rozbřesk: Jak sucho urychlí návrat potravinové inflace?
    8:41Trhy sledují OpenAI, dluhopisy i nové sankce proti Íránu  
    6:04Pátá vlna veder zasahuje Evropu. Pojišťovny varují před rostoucími škodami
    13.08.2026
    17:04151 let historických zkušeností a 80% pravděpodobnost růstu trhu v následujících letech
    15:12Čína rozbila v dodávkách NAND pamětí korejsko-americký triumvirát

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data