Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Pražská burza uzavřela týden poklesem pod tlakem akcií KB i ČEZ

    Pražská burza uzavřela týden poklesem pod tlakem akcií KB i ČEZ

    13.12.2013 17:28
    Autor: Jan Korb, Patria Finance

    Na pražské burze přinesl dnešní den pro většinu titulů ztráty, výjimkou byly akcie CETV. Ty si udržují růstový vývoj z minim v pásmu 40-45 a dnes dosáhly téměř na 60 za akcii, aniž by byly zveřejněny nové zásadnější informace. Televize Nova v příštím roce zůstane u současného měření televizní sledovanosti od Asociace televizních organizací. Konkurenční projekt, který měl v rámci Sdružení pro měření sledovanosti začít od nového roku, se rozhodla pozastavit.

    Naopak ztráty utrpěly akcie ČEZ, které uzavřely pod hladinou 200denního klouzavého průměru na 514,4 Kč/akcie (obdobně se dnes na podobné technické úrovni pohybuje německý koncern E.ON). Titul tak koriguje z maxima na 579 na začátku listopadu a bude hledat podporu v pásmu 505 -515 Kč/akcie.

    Oba bankovní tituly prohloubily týdenní ztrátu, především pak akcie Erste, které uzavřely na lokálním minimu 653 Kč/akcie. Další vývoj pak je možné očekávat ve ztrátovém duchu, kdy lokální podpora příštích dnů spočívá u hladiny 645 Kč/akcie. Komerční banka pak navzdory oddálení možné sektorové daně neudržela růst minulých dnů a opět se tak vrátila k hranci 4200 Kč/akcie.

    Spolu s bojem o majoritní podíl a střety mezi akcionáři ve společnosti ztrácejí akcie realitní skupiny Orco, které se ocitly na 14měsíčním minimu u 40 Kč/akcie.

    Telefónica CR oznámila po závěru tuzemského obchodování, že získá 32,8 mil. eur ze zadrženého zisku slovenské divize Telefónica Slovakia, s.r.o. Akcie dnes zamířily o 0,2 % níž k 291,5 Kč/akcie.

    Část svých zisků po předchozím růstu odevzdaly akcie Fortuny, které uzavřely na 120 Kč/akcie, když dosáhly v úterý k 128 Kč/akcie. Pokles uspíšilo ochlazení možných úvah o další mimořádné dividendě.

    Skupina Unipetrol podepsala 12. prosince smlouvu o střednědobém úvěru s mateřskou PKN Orlen. Úvěr v rozsahu 4 mld. přijímá za účelem „diverzifikace zdrojů financování Unipetrolu a prodloužení splatnosti“. Úvěr bude rozdělen do dvou tranší, každá v částce 2 mld. a mít tříletou splatnost.

    Výhled pro další týden pak bude závislý na rozhodnutí americké centrální banky Fed o programu odkupu aktiv a z toho pramenícího vlivu na sentiment investorů pro závěr letošního roku.

     


    Čtěte více:

    Koalice slibuje růst důchodů a minimální mzdy, daně v příštím roce měnit nehodlá. Těžební limity a dostavbu Temelína zváží
    13.12.2013 10:13
    Vznikající trojkoalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL slibuje zvyšování důchodů i...
    Nova zůstane u měření sledovanosti ATO, její projekt byl zastaven
    13.12.2013 16:26
    Televize Nova v příštím roce zůstane u současného měření televizní sle...
    Unipetrol si bere od PKN Orlen úvěr 4 mld. Kč kvůli rozložení zdrojů a prodloužení splatnosti
    13.12.2013 16:43
    Unipetrol podepsal 12. prosince smlouvu o střednědobém úvěru ve výši 4...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    21.08.2026
    12:25Perly týdne: Ropná iluze a rally na zlatě?
    10:37ChatGPT moment humanoidních robotů může přijít až za deset let, krotí očekávání šéf Unitree
    9:06Růst spotřebitelských cen v Japonsku zrychluje, zvyšují se náklady na dovoz
    8:55Rozbřesk: Koruna je nejsilnější od prosince 2025, dolar pod tlakem neuspokojivého fiskálu
    8:55Trhy sledují Anthropic, dluhopisy i nové kroky americké vlády  
    6:07Meta patří mezi největší AI zákazníky Microsoftu. Za Azure utrácí stovky milionů dolarů ročně
    20.08.2026
    17:08Americká výjimečnost 8/2026 - z pohledu valuací a návratnosti trhů
    16:49UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Pozvánka na řádnou valnou hromadu společnosti UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a.s. konající se 30. 9. 2026
    16:02Walmart překonal očekávání, akcie přesto výrazně oslabily
    14:58Největší short squeeze za roky. Bitcoin prudce otočil po nadějích na deregulaci
    14:29Ministerstvo financí zhoršilo výhled ekonomiky, letos čeká růst o 1,9 %
    13:00Investice do AI mají prioritu, a tak se zisk Alibaby propadl o více než tři čtvrtiny
    12:02Krugman: Proč není cena ropy ještě výš?
    11:07Polská společnost Arlen chce koupit 75 procent akcií obuvnické firmy Prabos
    10:31Opět „nejstarší chyba v monetární politice“?
    9:35Celkový veřejný dluh USA poprvé překonal hranici 40 bilionů dolarů
    8:54Rozbřesk: Když je všechno priorita. Státní rozpočet pro rok 2027
    8:51Fed zůstává jestřábí, Trump tlačí na Írán a trhy sledují dluh USA i návrat bitcoinu  
    6:04Morgan Stanley: Drobní investoři dokázali správně odhadovat dopady QE, neměli by ale časovat trh
    19.08.2026
    22:02Pozitivní náladu na trhu podtrhují akcie Moderny a Marvell Technology  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data