Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Microsoft jmenuje nového šéfa začátkem příštího roku

Microsoft jmenuje nového šéfa začátkem příštího roku

18.12.2013 9:27
Autor: Redakce, Patria.cz

Americký softwarový gigant Microsoft předpokládá, že jmenuje svého nového generálního ředitele začátkem příštího roku. Uvedl to dnes člen správní rady John Thompson, který vede komisi pro výběr nového šéfa. Firma tak poprvé poskytla přesnější informaci o načasování změny ve svém vedení.

Microsoft začal hledat nového šéfa v srpnu. Nynější generální ředitel Steve Ballmer (57) tehdy oznámil, že funkci do roka opustí. Thompson uvedl, že komise nejprve identifikovala přes stovku možných kandidátů. Pak jejich počet snížila na 20 a nadále tento seznam zužuje.

V médiích bývá jako hlavní kandidát často zmiňován nynější generální ředitel automobilky Ford Motor Alan Mulally. Ten sice zájem o post šéfa Microsoftu výslovně nepopřel, opakovaně však upozornil, že ho baví práce ve Fordu, kde by měl zůstat nejméně do konce příštího roku.

Server Bloomberg minulý týden uvedl, že jedním z kandidátů na šéfa Microsoftu je i současný provozní ředitel Qualcommu Steve Mollenkopf. Vzápětí však přišla zpráva, že Qualcomm od 4. března jmenuje Mollenkopfa do funkce CEO, čímž zároveň vstoupí do představenstva firmy. Mollenkopf nahradí současného výkonného ředitele Paula Jacobse, který se stane výkonným předsedou představenstva.

Mezi kandidáty v médiích figurují také někdejší výkonný ředitel Nokie Stephen Elop, bývalý šéf společnosti Skype Tony Bates, který je nyní jedním z ředitelů Microsoftu, či Satya Nadella, který je šéfem divize takzvané cloudové technologie.


Investoři tlačí v poslední době Microsoft k tomu, aby vybral do čela experta na restrukturalizace firem, jakým je například právě Mullaly nebo šéf firmy Computer Sciences Mike Lawrie. Někteří také navrhují, aby z funkce předsedy správní rady odešel spoluzakladatel společnosti Bill Gates, který podle nich stojí v cestě radikální reformě. Microsoft v posledních letech ztrácí na klíčovém poli mobilních technologií na hlavní konkurenty, společnosti Apple a Google.

Výběrem Ballmerova nástupce se zabývá zvláštní komise, kterou vede člen správní rady Microsoftu John Thompson. Členem této komise je rovněž Gates a Ballmer hodlá s firmou na výběru svého nástupce spolupracovat.

Microsoft je největším výrobcem softwaru na světě a jeho operační systém Windows stále využívá většina osobních počítačů. Společnost v létě oznámila, že přerozdělí firemní strukturu, aby mohla rychleji inovovat a zaměřit se na přístroje a služby. Microsoft tradičně dominuje na poli osobních počítačů a nyní se snaží vyrovnat krok s rychlejšími konkurenty, kteří jej předstihli v orientaci na stále populárnější tablety nebo chytré telefony.

(Zdroj: čtk, Bloomberg)


Čtěte více:

Šéf Microsoftu Ballmer do roka končí. Akcie letí vzhůru
23.08.2013 15:17
Výkonný ředitel Microsoftu, kteří vedení firmy převzal v roce 2000 po ...
Microsoft koupí divizi mobilů Nokie za 5,4 miliardy eur. Akcie letí výše o 47 %
03.09.2013 8:02
Americký softwarový gigant Microsoft koupí od finské společnosti Nokia...
Z Microsoftu do Nokie a zpět. Role Stephena Elopa vyvolává otázky
03.09.2013 14:49
Od chvíle, kdy v roce 1865 začala jako papírna, prošla Nokia (4,26 EUR...
Microsoft zúžil seznam kandidátů na výkonného šéfa. Elop stále ve hře
06.11.2013 7:58
Největší světová softwarová společnost Microsoft zúžila seznam kandidá...
Microsoft by mohl představit nového šéfa ještě letos, kandidátem i Mollenkopf z vedení Qualcomm
13.12.2013 11:37
Jedním z kandidátů na funkci nového generálního ředitele softwarové sp...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.03.2026
15:58Nvidia s investicemi do OpenAI a Anthropicu skončí, řekl Huang
14:11Marže Broadcom zastíní i Nvidii, pochybnosti o budoucí profitabilitě mizí. Akcie rostou o 6 %  
12:58UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL XS3168205659
12:25Pět procent minulostí? Čína si stanovila nejnižší cíl ekonomického růstu od roku 1991
10:57Ropa zlepšila náladu v Evropě, klíčové stále zůstává odblokování Hormuzu  
10:09Sebevědomý Broadcom příští rok očekává 100 miliard dolarů z prodeje AI čipů
9:3215 procent poprvé, podruhé … Zvýší Trump fakticky globální clo v tomto týdnu?
9:31Válka na Blízkém východě může vyvolat globální vlnu inflace
8:54Rozbřesk: Koruna pod tlakem silného dolaru a nižší inflace. Ropa jde nahoru, dolar opět sílí
8:44Asijské akcie pookřály, Anthropic znovu jedná s Pentagonem, evropské futures v záporu  
8:40Obrana, bydlení, kultura. Poslanci navrhují přesuny v rozpočtu za 240 miliard korun
6:03Goldman Sachs: V USA se na akciích začíná mnohem více rozlišovat, investoři budou dál rotovat směrem od nich
04.03.2026
22:00Silná makrodata podpořila hlavně technologické akcie; Bitcoin +8 %  
17:48Apple zlevňuje vstup do svého ekosystému. Nový MacBook Neo může změnit pravidla hry
17:43Na povrchu se zase tolik měnit nemusí, ale pod ním se to úplně převrátilo
17:06Lodní doprava Hormuzským průlivem se kvůli válce snížila o 90 procent
16:02S&P 500 testuje klíčové úrovně. Trh balancuje mezi odrazem a korekcí  
15:04Skupina CSG a Eurenco postaví na Slovensku továrnu na náplně do munice
14:20Blog ECB: AI bude možná pracovní místa vytvářet, než rušit. Prozatím
12:37AI dokáže předvídat 70 procent rozhodnutí správců aktiv, hodnota se ale skrývá ve zbytku

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.