Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zisk ČSOB v 1Q meziročně vzrostl o 11 %

Zisk ČSOB v 1Q meziročně vzrostl o 11 %

15.05.2014 14:25
Autor: Redakce, Patria.cz

Druhá největší banka na českém trhu ČSOB dnes zveřejnila své hospodářské výsledky za první kvartál letošního roku. Čistý zisk meziročně vzrostl o 11,1 % na 3,6 mld. . Provozní výnosy zůstaly téměř beze změny na úrovni 7,8 mld. . Mírně vyšší čistý úrokový výnos tažený vyššími obchodními objemy byl totiž kompenzován mírně nižším čistým výnosem z poplatků a provizí a nižšími ostatními provozními výnosy. Čistý úrokový výnos vzrostl meziročně o 2 %, zejména díky nárůstu obchodních objemů.

Na lepším hospodářském výsledku se tak podepsal především pokles provozních nákladů o 2 % na 3,7 mld. . O 92 % na 42 mil. se podařilo snížit náklady na úvěrové riziko. Meziroční nárůst personálních nákladů o procento byl způsoben roční úpravou mezd a postupným náběhem odložených bonusů. Celkem čtyřprocentní pokles všeobecných správních nákladů byl dosažen zejména úsporami nákladů na marketing, v poštovném a v ostatních oblastech nákladů s výjimkou IT nákladů.

Úvěrové portfolio dosáhlo celkového objemu 446,8 mld. . O 8 % vzrostl peněžní objem hypoték, když se projevily rekordně nízké sazby v ekonomice. Částečně se projevilo také refinancování úvěrů ze stavebního spoření. Celkem za první kvartál ČSOB poskytla nové úvěry v hodnotě 8,1 mld. . Objem spotřebitelských úvěrů zůstal stabilní na 18,9 mld. .

Ukazatel kapitálu Tier 1 (dle Basel III) dosáhl k 31. březnu 2014 hodnoty 16,6 % v porovnání s 13,8 % (dle Basel II) k 31. březnu 2013. Meziročně se zlepšila také rentabilita vlastního kapitálu na 17,7 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.06.2026
14:11PODCAST Trhy & Bohatství: K dobrým obrazům se člověk musí prokoukat. Jak investovat do umění a nenaletět?
12:36Braňo Soták: Výsledky Broadcomu nejsou zklamání, ale bolestivý „reality check“  
11:52Ekonomika EU i eurozóny na začátku roku klesla, upřesnil Eurostat
11:44AMISTA investiční společnost, a.s.: IFIS investiční fond a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:41AMISTA investiční společnost, a.s.: COMES invest, invest. fond s proměn. zákl. kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:38AMISTA investiční společnost, a.s.: OUTULNY investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:06Technologie jsou tentokrát brzdou. V Evropě se obchoduje nevýrazně, v Americe to vypadá na pokles  
10:46Perly týdne: Společnosti jako Anthropic a OpenAI nemají na trhu co dělat, nikdo nezná skutečné náklady AI
10:23S&P odmítla výjimku pro megacapy. SpaceX nebude po IPO zařazen do indexu
9:48Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS2831757153
9:41Maloobchod v dubnu prudce zpomalil, tržby meziměsíčně klesly
8:55Rozbřesk: Koruna zpevňuje, eurodolar vyčkává na americká data z trhu práce
8:41Tabák bez dividendy, technologické firmy masivně propouštějí a opět se vrací téma krize na private trzích  
6:07Moody’s: Ekonomika na hraně recese. Do ní by šla s cenami ropy u 125 dolarů za barel
04.06.2026
22:00Broadcom negativně překvapil absencí pozitivního překvapení  
17:08Když ekonomiku řídí stát…
16:39ČNB nechala limity pro poskytování hypoték beze změny
15:34PrizePicks mění profil Allwynu, digitál už tvoří téměř polovinu herních výnosů. Titul zařazujeme na watchlist  
14:40Reakce investorů je přehnaná, tvrdí analytici Morningstar k poklesu evropských zbrojařů. Věří zejména Rheinmetallu
14:02Novo Nordisk bude v Česku vyrábět látky pro léky na cukrovku a obezitu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
11:00EMU - HDP, q/q
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst