Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
PayPal expanduje se svými platebními službami do Nigerie a dalších 9 zemí

PayPal expanduje se svými platebními službami do Nigerie a dalších 9 zemí

17.06.2014 12:39
Autor: Pavel Petr, Patria Online

Paypal vstupuje na dalších deset trhů tento týden. Včetně těchto deseti dalších bude služba Paypalu dostupná ve 203 zemích na světě.

Nigérie skýtá značný potenciál, co se týče malých plateb. Šedesát milionů obyvatel představuje největší populaci na africkém kontinentu. Dalších devět zemí, kde budou uživatelé mít přístup k Paypalu, bude ze sub-saharské Afriky, Východní Evropy a Latinské Ameriky.

„Paypal v posledním době hodně pracoval na redesignu a obnovení mnoha svých služeb, tak aby byly jednodušší hlavně na mobilních zařízeních. To nám umožnilo expandovat do rychle rostoucích zemí.“ řekl Keeley, šéf EMEA divize.

Jakmile služba Paypal bude spuštěna v těchto deseti zemích, tak ti kdo budou mít bankovní kartu a přístup k internetu tak budou schopni dělat transakce na milionech stránek celosvětově.

Standardně Paypal umožnuje pouze posílání peněz svých zákazníků za zboží a služby u obchodníků, kteří akceptují platby Paypal. Platební údaje jsou chráněny a náklady jsou kryty poplatkem od obchodníka. Takže pro zákazníka je tato služba zdarma. Zatím Paypal v nových zemích nepokrývá služby přeposílání peněz mezi jednotlivými uživateli ani jiné formy bankovních služeb.

V roce 2013 proběhlo ve Velké Británii dotazování dvou set velkých e-commerce hráčů o jejich transakcích. Z poskytnutých dat vyplývá, že 1,26 % online objednávek je podvodných a 85 % všech obchodníků odhaduje, že toto číslo v roce 2014 poroste nebo zůstane stejné.

Také vyšlo najevo, že 8,2 % všech objednávek z Latinské Ameriky bylo zamítnuto. Ve srovnání s 2,7 % v USA a Kanadě.

Podvodné chování může mít různé důvody. Jedním je třeba krádež osobních dat, sociální inženýrství, phishing nebo automatické sklízení dat klientů pomocí botnetů a počítačů ovládanými hackery.

Přesto 80 milionů nových uživatelů získá přístup ke službám Paypal tento týden. Seznam zemí – Nigerie, Bělorusko, Makedonie, Moldávie, Monako, Černá Hora, Kamerun, Pobřeží Slonoviny, Zimbabwe a Paraguay.

Zdroj: Reuters


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
29.05.2026
17:07Deflační poučení a smrt slepice, která snáší zlatá vejce
16:05Atraktivita stříbra je po loňské rally pryč. Vysoké ceny způsobily erozi poptávky, pokles může pokračovat
14:45SpaceX snižuje cílovou valuaci před IPO po zpětné vazbě investorů
13:19Perly týdne: Otevřené dveře pro růst zlata a elektrické Ferrari
11:44Braňo Soták k výsledkům Dellu: AI cyklus neřekl poslední slovo, poslední kvartály naznačují opětovnou akceleraci  
11:42Philip Morris ČR snížil dividendu na 1100 Kč na akcii
10:42HDP zpomalilo na začátku roku kvůli zahraničnímu obchodu, mzdy jsou překvapivě silné
10:30Dell se dál veze na vlně AI. Akcie po výsledcích vyskočily až o 40 procent
10:12Prodloužené příměří posílá ropu dolů, akcie v Evropě reagují vlažně  
9:25Umělá inteligence odhaluje tajemství stovky let starých šifrovaných textů
9:08Rozbřesk: Adopce AI zdražuje počítačovou techniku a nečekaně tlačí jádrovou inflaci vzhůru
8:54Wall Street na maximech díky naději na příměří USA–Írán, evropské futures jsou smíšené  
6:05Bernstein: Kupuj vše, co potřebuje AI. Prodávej to, co AI může dělat
28.05.2026
22:01Nasdaq překonává historické maximum  
17:10Marže mířící k dalším rekordům a znárodňování technologických firem
17:08Stát prodal dluhopisy za 20,1 mld. Kč, objem emise překročil původní plán
15:59Hodnota čipových firem letos vzrostla o 82 procent na 5,7 bilionu dolarů
15:55Ekonomika USA v prvním čtvrtletí rostla pomaleji, než se čekalo, o 1,6 procenta
15:35Akcie Nebiusu nezastavují. Jejich růst nově podpořila nemalá investice fondu zaměřeného na AI
14:09Bank of America a JPMorgan očekávají další rekordní kvartál

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - HDP, q/q
14:30USA - Bilance zahr. obchodu, předb., mld. USD
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago