Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Island vydává první dluhopis v eurech od finanční krize

Island vydává první dluhopis v eurech od finanční krize

08.07.2014 16:06
Autor: ČTK

Island dnes po osmi letech nabídl investorům první dluhopis v eurech. Ostrovní země tím dělá další krok v procesu zotavování se z bankovní krize roku 2008. Podle bank, které emisi řídí, se na dluhopis s lhůtou splatnosti v červenci 2020 a v předpokládaném objemu 750 milionů eur (29,6 miliardy Kč) sešly objednávky ve zhruba trojnásobné sumě.

Island se po krachu svých prudce expandujících bank vrátil zpět na trh dluhopisů v roce 2011 a získával peníze zatím jen emisemi dolarových obligací. Dluhopis v eurech tak podle bankéřů znamená posun v investorské základně, o niž se Island dosud opíral.

"Teď tady pravděpodobně uvidíme investory, kteří zemi věří," řekl agentuře Reuters jeden z bankéřů. Poukázal na to, že Island už znovu získal úvěrový rating v investiční kategorii, takže už není dost zajímavý pro investory, kteří investují na rizikovějších trzích a požadují vyšší výnosy.

Island naposledy vstoupil na trh dluhopisů v květnu 2012, kdy vydal desetiletý dolarový bond, po němž byla velká poptávka. Na kapitálové trhy se země vrátila o rok dříve emisí pětiletých dolarových dluhopisů.

Po finančním ozdravení začíná nabírat sílu také islandská ekonomika. Loni rostla tempem 2,1 procenta a letos a příští rok čeká ratingová agentura Fitch zrychlení tempa na 2,6 procenta.

Čtěte více:

Krize eurozóny se vrátí
30.05.2014 18:05
Investoři jsou nyní ohledně budoucího vývoje v eurozóně mimořádně opti...
Kdo se nejlépe vypořádal s následky finanční krize?
24.06.2014 12:15
Nedávná finanční krize, stejně jako takřka každá hospodářská korekce, ...

Váš názor
  •  
    08.07.2014 23:25

    Protagonisté NWO se zřejmě dostali opět k moci. Proč by měl jinak stát potřebu zadlužovat se v jiné než vlastní měně? Jedině když má někdo zájem, aby se za virtuální měnu, která bude promptně dotištěna v potřebné výši, platily reálné úroky.
    VeleOp
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data