Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Malaysia Airllines dostaly záchranné lano, Asie koriguje páteční ztráty...

Malaysia Airllines dostaly záchranné lano, Asie koriguje páteční ztráty...

11.08.2014 8:29
Autor: Petr Žabža, Patria Online

Asijské burzy vstupují do nového obchodního týdne robustními zisky poté, co Wall Street na konci minulého týdne uzavřela růstem a geopolitické tlaky mírně ustoupily. Americké akcie si v pátek připsaly zisky řádově kolem jednoho procentního bodu poté, co obavy z eskalace situace na Ukrajině ustoupily a investoři si vyhodnotili dopad americké vojenské operace v Iráku jako omezený. Prezident Barack Obama se v sobotu nechal slyšet, že americké útoky zlikvidovaly zbraňové systémy, které militantní skupiny z hnutí ISIL používají proti iráckým Kurdům, ale současně varoval, že nejde o finální řešení této humanitární krize.
Index Nikkei 225 tak dnešní den zakončil se ziskem na úrovni +2,38%, Hang Seng je +1,28% a australský ASX200 je +0,54%. Shanghai Composite přidává 1,28%, korejský KOSPI obchoduje +0,44%.
Japonský akciový benchmark Nikkei 225 prolomil sedmidenní sérii ztrát a korigoval více jak polovinu ztrát z konce minulého týdne. Sentimentu investorů pomáhá i slabší jen, který se proti americkému dolaru pohybuje na hladině 102,14 bodů. Daří se proto exportně orientovaným firmám, Sharp Corp. roste o 2,3%. Těžká váha indexu Nikkei 225 – společnost Fast Retailing – je na špici pelotonu růstových firem a posiluje o 3%.
Pozitivní vývoj na Wall Street dnes také pomáhá australské burze, které stejně jako Tokio koriguje velkou většinu pátečních ztrát. Akcie Bendigo & Adelaide Bank navyšují své zisky na více jak 2% poté, co firma oznámila 5,7%ní růst celoročního zisku. Investoři a spekulanti se také pozorně dívají na vývoj akcií společnosti Treasury Wine, která dnes přiznala, že od prozatím neidentifikovaného zájemce dostala nabídku převzetí v hodnotě 3,13mld USD.
Akcie v pevninské Číně následují ostatní trhy v regionu výše, Shanghai Composite je o téměř 1% výše. Míra spotřebitelské inflace za měsíc červenec, oznámená v průběhu víkendu, zůstala stabilní na hladině 2,3%, v souladu s předchozím očekáváním. Podporu indexům dodávají banky a finanční společnosti – Bank of Communication a China Construction Bank rostou o 0,7% resp. 1%.
Akcie Malaysia Airline System rostou o více jak 6% na pozadí informace, že státní fond Khazanah Nasional nabídl, že tuto leteckou společnost převezme.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
25.11.2025
17:44Kofola hlásí pokles tržeb kvůli počasí i cukrové dani. Snižuje výhled na rok 2025
16:33Čínská současnost a poučení pro ostatní
14:59Tykačova skupina Sev.en údajně v lednu 2027 uzavře své uhelné elektrárny
14:10Alphabet míří za čtyřbilionovou tržní hodnotou
13:43Po včerejším propadu svítá naděje: Amycretin od Novo Nordisk hlásí slibné výsledky pro diabetiky i na hubnutí
12:22Evropa se včerejším americkým růstem neinspiruje, obchoduje s malými změnami  
12:05Alibaba překonala odhady tržeb, růst cloudové divize zrychluje
12:01Výsledková sezóna v USA: Nejsilnější růst tržeb od roku 2022 a čtvrtý kvartál v řadě s dvouciferným růstem zisků  
11:45Prodeje aut v EU čtvrtý měsíc po sobě rostou, do října meziročně o 1,4 procenta
10:27Dominance Nvidie v ohrožení? O čipy Googlu má zájem Meta
9:04Rozbřesk: Koruna sleduje vývoj za hranicemi, dolar drží pozice navzdory holubičí rétorice Fedu
9:02Doosan Škoda Power poklesly tržby i zisk, podepsala ale nejvýznamnější zakázku za poslední dekádu
9:00Amazon plánuje posílit AI infrastrukturu pro vládu USA za 50 miliard dolarů
8:43Americké akcie ožily, Doosanu klesly tržby i zisk, evropské futures jsou smíšené  
6:07AI tituly ztrácí dech. Technický ukazatel naznačuje u těchto akcií šanci na obrat
24.11.2025
17:22Zlato, akcie a důvěra ve finanční aktiva
16:41Dominik Rusinko: Rozpočtové patálie aneb co čekat od nové vlády  
14:46PODCAST Týdenní výhled: O číslech Nvidie, korekci na AI i gigantovi, který jí vzdoruje  
13:13Ranní růst postupně uvadá, evropské akcie obchodují smíšeně  
13:06Sázka Novo Nordisku na Alzheimera nevyšla

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
14:30USA - PPI, y/y
16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board