Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Americká inflace na dvou procentech - červenec přinesl minimální změny

Americká inflace na dvou procentech - červenec přinesl minimální změny

19.08.2014 14:51, aktualizováno: 19.8. 15:26
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Aktualizováno

Index cen spotřebitelů v USA se za červenec zvýšil o 0,1 procenta, tedy podle očekávání. Po očištění o protichůdný pohyb cen energií a potravin zůstává prakticky stejný výsledek.

Zmíněné energie v červenci zlevnily o 0,3 procenta. Pokles cen se týkal všech položek, včetně benzínu, topného oleje nebo elektřiny. Naproti tomu potraviny zdražily o 0,4 procenta. Stoupaly ceny nápojů, pečiva, masa i mléka. Ceny ovoce a zeleniny pouze stagnovaly.

Z jádrových složek index táhly vzhůru ceny nových aut, oděvů, zdravotní péče a služeb spojených s bydlením. Opačným směrem působily ceny dopravy a ojetých aut.

Meziroční inflace se nepatrně snížila na rovná 2 procenta z 2,1 procenta v červnu. Jádrová inflace pak setrvává na 1,9 procenta. Nejádrové položky tedy rostou rychleji - ceny potravin jsou meziročně o 2,4 a ceny energií o 2,6 procenta výš.

Podobně jako zpráva o výrobních cenách i dnešní report o spotřebitelské inflaci vychází plně v souladu s odhady. Vzhledem k tomu, že se překvapení nekoná, nemění se ani naše představy o budoucí měnové politice. Fed by měl zvýšit sazby poprvé kolem poloviny příštího roku. Ačkoli se po ještě nedávno spekulovalo o dalším urychlení této akce, poslední data naznačují, že Fed k tomu tlačen nebude. V tomto smyslu vyznívají také inflační čísla. Pro finanční trhy by data měla být neutrální.



cpi usa


Čtěte více:

Výstavba domů v zámoří po dvou měsících ožila
19.08.2014 14:42
Počet stavebních povolení ve Spojených státech za červenec stoupl o 8,...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.04.2026
13:14JPMorgan překonala rekordy v tradingu, přesto snížila výhled
11:35Šance na dohodu USA - Írán drží optimismus na trzích. Důsledky války poodhalí PPI  
11:30Novo Nordisk spojuje síly s OpenAI. Doufá v urychlení vývoje nových léků
11:00Poptávka po ropě letos klesne, IEA kvůli Íránu výrazně přehodnotila prognózu
10:36Jan Bureš: Pohonné hmoty tlačí inflaci ke dvěma procentům, intenzita energetického šoku rozhodne
10:03Rozbřesk: Trhy věří brzkému konci íránského konfliktu. Ale co když se pletou?
9:48Příliš drahá a roztříštěná? Investoři zpochybňují strategii i valuaci OpenAI
9:21Tržby LVMH nesplnily očekávání. Oživení luxusu brzdí válka na Blízkém východě
8:43Nejistota kolem Hormuzu pokračuje, OpenAI čelí otázkám ohledně valuace a Rolls-Royce SMR má kontrakt na tři reaktory  
6:05Block: Vliv umělé inteligence na zaměstnanost se znatelně projeví na akciovém trhu
13.04.2026
17:41Prémiové americké akcie a „AI“ nový normál
16:48Globální odbyt Škody Auto v prvním čtvrtletí vzrostl o 14 procent
16:31PODCAST Týdenní výhled: Válka stále nekončí a zatahuje do hry Čínu, v USA se rozjíždí výsledková sezóna  
15:04OPEC snížil kvůli válce na Blízkém východě výhled poptávky po ropě
14:00Trading akcií si zapsal druhý rekord po sobě, přesto výsledky Goldman Sachs trh nepřesvědčily. Akcie -3,7 pct v pre-marketu
12:08Hrozba eskalace posílá ropu nahoru a kazí úvod týdne akciovým investorům  
10:42Goldman Sachs hovoří o nastupujícím akciovém FOMO, EY-Parthenon o stagflačnějším prostředí
9:19Colt CZ vstupuje na Euronext Amsterdam, obchodovat se tam začne 15. dubna
9:12Rozbřesk: Vítězná strana Tisza chce do roku 2030 plnit maastrichtská kritéria
8:55ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Poskytnutí zajištění za závazky Rolls-Royce SMR

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Čína - Obchodní bilance, mld. USD
9:00CZ - CPI, y/y
14:30USA - PPI, y/y