Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Microsoft s akvizičním apetitem - hodlá koupit výrobce her Mojang

Microsoft s akvizičním apetitem - hodlá koupit výrobce her Mojang

10.09.2014 11:50
Autor: Redakce, Patria.cz

Americká softwarová společnost Microsoft jedná o převzetí švédského podniku Mojang, který stojí za oblíbenou videohrou Minecraft. S odvoláním na informované zdroje to uvedl ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ). Hodnota dohody by měla přesáhnout dvě miliardy dolarů a mohla by být podepsána ještě tento týden.

Převzetí by podpořilo videoherní aktivity Microsoftu v době, kdy na trhu sílí konkurence herních konzolí. Bylo by také první větší akvizicí nového generálního ředitele, kterým je od února Satya Nadella.

Mluvčí Microsoftu ani generální ředitel Mojangu Carl Manneh se WSJ ke zprávě nechtěli vyjádřit.

Prodej by byl podle WSJ pro společnost Mojang překvapivým obratem. Pětatřicetiletý zakladatel Markus Persson se doposud vyhýbal vnějším investicím a ve videoherní komunitě je uctíván za to, že veřejně vystupuje proti velkým firmám, včetně Microsoftu.

Minecraft je hra, kde si hráč musí nasbírat materiál na stavbu obydlí a výrobu nástrojů, aby se tak ochránil proti nočním příšerám. Mojang od uvedení na trh v roce 2009 prodal více než 50 milionů kopií této hry. Loni firma vykázala zisk více než 100 milionů dolarů ze hry a zboží, které je s ní spojeno. Hra je již k dispozici pro Xboxy, ale i pro PlayStation, počítače a chytré telefony.

Mojang na rozdíl od větších herních společností - jako je Zynga či Electronic Arts, které zaměstnávají tisíce lidí a spravují desítky titulů - zůstal záměrně malou firmou a má pouze 40 zaměstnanců. Zisk firmy loni dosáhl 816 milionů švédských korun při tržbách 2,1 miliardy švédských korun. Zynga, která má téměř 3000 zaměstnanců, loni vykázala ztrátu 37 milionů USD a její tržby činily 873 milionů USD.

Zdroj: WSJ, čtk


Čtěte více:

Microsoft výsledky za 4Q díru do světa neudělal
22.07.2014 22:37
Americká společnost Microsoft zveřejnila své výsledky za F14Q4. Ziskem...
1 miliarda lidí stále nemá mobilní telefon; Microsoft proto představuje Nokii 130 pod 25 USD
12.08.2014 11:14
Microsoft představil 25 dolarové telefony pro spotřebitele v Asii a Af...
Konec jedné éry - Ballmer opouští správní radu Microsoft
20.08.2014 9:33
Bývalý generální ředitel softwarové společnosti Microsoft Steve Ballme...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.06.2026
17:34Tři „ziskové“ zajímavosti
16:03PODCAST Týdenní výhled: Chaos kolem Íránu, rezignace britského premiéra a Micron v centru pozornosti  
15:16Politický otřes v Británii: Starmer odstupuje z čela, o vedení se hlásí Burnham
14:18Zemřel bývalý šéf Fedu Alan Greenspan
14:12AbbVie převezme Apogee za téměř 11 miliard dolarů. Chce držet krok s rostoucí konkurencí
12:08Trump staví novou celní zeď. Některé země získají výhodu, jiné si pohorší
10:58Zmatečné zprávy kolem Íránu ani pád další britské vlády na trhy vzrušení nepřinesly  
10:43Německo kupuje podíl ve výrobci tanků KNDS před jeho vstupem na burzu
8:56USA a Írán hlásí pokrok, Starmer pod tlakem a ČNB chce zůstat flexibilní  
8:53Rozbřesk: Co mírová jednání na Blízkém východě mohou udělat s českou inflací?
6:02MakroMixér: Wichterle sází na vodu, Ameriku i českou značku. „Bez vývoje skončíte jako subdodavatel“
21.06.2026
9:07Víkendář: Podle Krugmana „Muskovo Ponzi schéma“ jednou padne, ARK Invest to vidí jinak
20.06.2026
9:04Víkendář: Krugman o investicích do „geniality Elona Muska“
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data