Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
RWE plánuje rozšířit svůj úsporný program

RWE plánuje rozšířit svůj úsporný program

12.09.2014 9:48
Autor: Redakce, Patria.cz

Německá energetická společnost RWE chce kvůli obtížným podmínkám na trhu rozšířit svůj úsporný program v divizi elektráren. Napsal to dnes německý list Rheinische Post s odvoláním na zdroje z dozorčí rady firmy. Současný úsporný program RWE Neo počítá se snížením nákladů o 800 milionů eur (22,1 miliardy Kč), nově by se měl rozšířit o dalších několik stovek milionů eur.

"Potvrzujeme, že snahy o snížení nákladů v RWE Generation budou kvůli obtížným podmínkám na trhu upraveny," potvrdila listu mluvčí divize výroby elektřiny RWE Generation. Bližší informace však neposkytla.

Německý energetický sektor se potýká s vážnými problémy kvůli dlouhému období slabé poptávky, nízkým velkoobchodním cenám elektřiny a nárůstu výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů, které nahrazují paroplynové a uhelné elektrárny, připomíná agentura Reuters.

RWE v březnu oznámila, že se loni poprvé za více než šest desetiletí propadla do ztráty a dodala, že zhruba 20 až 30 procent jejích elektráren není schopných pokrýt své provozní náklady.

Podle listu by dozorčí rada RWE měla jednat o strategii na svém zasedání, které se uskuteční 19. září.

RWE je druhým největším energetickým koncernem v Německu. V České republice je největším hráčem na trhu s plynem. Firma v tuzemsku zajišťuje dodávky zemního plynu, elektřiny a služby virtuálního operátora pro zhruba 1,8 milionu konečných zákazníků. Zaměstnává asi 4300 lidí.

Zdroj: čtk, Reuters


Čtěte více:

Německá vláda schválila prodej divize RWE do ruských rukou
22.08.2014 13:40
Německá vláda schválila prodej divize německé energetické společnosti ...
RWE naplnila zásobníky plynu s předstihem, chrání tak ČR před riziky z Ukrajiny
09.09.2014 13:47
Společnost RWE před nadcházející topnou sezonou naplnila veškeré své p...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.04.2026
17:07Jak to vypadá s rotací od USA po posledních turbulentnějších týdnech?
15:30Čipový gigant TSMC měl v prvním čtvrtletí díky zájmu o AI rekordní tržby
15:18Akcie zbrojařů po rozhovoru s ukrajinským vyjednavačem oslabují. CSG se propadá o více než 6 procent
15:00Americká inflace poskočila vzhůru, ale čekala se ještě vyšší
14:16Stefano Gabbana končí jako předseda módní firmy Dolce & Gabbana, o svém podílu ve firmě jedná
14:03Eli Lilly ztrácí v Indii podíl na trhu, Novo Nordisk ho drží. Ceny tlačí dolů příliv generik
13:48Globální odbyt Porsche v prvním čtvrtletí klesl o 15 procent
13:33MSI Finance RBBL s.r.o.: Výroční finanční zpráva, účetní závěrka a zpráva auditora za rok 2025
12:46Perly týdne: Další vývoj sazeb, akcie k novým maximům a nepochybující umělá inteligence
11:08Koncem týdne se obchoduje opatrně před americkou inflací a íránskými jednáními  
11:01Akcie Nvidie se obchodují blízko úrovni, kde analytici očekávají průlom  
10:34Nezaměstnanost v Česku v březnu klesla na 5 procent, opět přibylo volných míst
9:59Ztráta v řádu miliard a plánované IPO. SpaceX sází na historický start na trhu
9:26Rozbřesk: Český průmysl drží linii - zatím
8:49USA a Írán čekají o víkendu mírová jednání, Putin vyhlašuje velikonoční příměří a odpoledne vyjde americká inflace  
6:06Po válce na Blízkém východě může ceny potravin zvýšit i jev super El Niňo
09.04.2026
22:00Čísla ze ekonomiky zastíněna vývojem na blízkém východě  
17:05Od jakého dna by se akcie odrážely?
15:04Meta dál šlape do AI. Nově investuje dalších 21 miliard dolarů do CoreWeave
14:05Bloky v Dukovanech bude podle ČEZ možné provozovat až 80 let, vyžádalo by si to miliardové investice

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - CPI, y/y
14:30USA - CPI, y/y
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university