Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropa zakončila týden v mírné ztrátě, nedařilo se automobilkám

Evropa zakončila týden v mírné ztrátě, nedařilo se automobilkám

12.09.2014 17:30
Autor: Jakub Lukáš, Patria Finance

Západoevropské akciové trhy uzavřely týden v mírné ztrátě, případně v těsné blízkosti včerejšího závěru. Investoři začali spekulovat, že by americký Fed mohl zvýšit sazby dříve než se očekávalo, když maloobchodní tržby vzrostly v souladu s odhady o 0,6 % a index spotřebitelské důvěry Univerzity Michigan se v září vyšplhal na 84,6 b. namísto očekávaných 83,3 b. Indexy tak zaznamenaly za tento týden přibližně procentní ztrátu, což znamená první pokles za více než měsíc.

Vlna výprodejů poznamenala společnost Aveva Group, která oslabila o 25,1 %. Důvodem pro největší propad za posledních 16 let byl snížený výhled hospodaření, kdy by pololetní tržby měly dosáhnout 84 až 90 mil. GBP. Na vině jsou v první řadě měnové výkyvy, ale i slabší poptávka z jižní Afriky a některých částí Asie.

Ze sektorů oslabily především automobilky, když Michelin umazal 2,1 %, Continental 1,5 % a Rheinmettal nebo Pirelli 1,2 %.

Společnost Hexpol naopak přidala 6 %, nejvíce z celého indexu Stoxx 600, což je výsledek vylepšeného doporučení od analytiků Swedbank, kteří nově radí akcie kupovat. Stejný krok učinila HSBC v případě akcií Lagardere, které zareagovaly růstem o 3,7 %. Novo Nordisk zpevnil o 2,7 % na nejvyšší hodnoty za posledních 23 let, když americký poradní orgán FDA doporučil ke schválení lék Saxenda.

Celoevropský Euro Stoxx 50 oslabil o 0,2 %, francouzský CAC 40 o 0,1 %, německý DAX o 0,5 %, když britský FTSE 100 naopak přidal 0,1 %.


Čtěte více:

Po Ukrajině a Skotsku další požadavek na nezávislost: Katalánsko
12.09.2014 14:55
Na východě Ukrajiny se problematika nezávislosti řeší ozbrojeným konfl...
Zápasící Francie volá po pomoci Německa. To ale nepomůže
12.09.2014 16:48
Během léta letošního roku francouzská vláda opakovaně volala po tom, a...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.04.2026
16:12PODCAST Týdenní výhled: Rozhodnutí o sazbách a výsledky big techu určí náladu na trzích  
16:12Velká změna v partnerství OpenAI s Microsoftem: ChatGPT může na jiné cloudy
15:52RMS Mezzanine, a.s.: Výroční finanční zpráva za rok 2025
14:52Big tech žene S&P 500 do rekordních výšin. Teď přichází klíčový test v podobě výsledků  
13:05SAB Finance a.s.: Průběžné hospodářské výsledy za 1Q 2026
13:00Banka CREDITAS a.s.: Výroční finanční zpráva za rok 2025
12:35Událostmi nabitý týden se rozjíždí pomalu, drahá ropa nevadí  
11:50BP se během války s Íránem stává nečekaným vítězem mezi ropnými giganty
11:42Peking se vložil do akvizice firmy vyvíjející agentní AI, kterou chtěla převzít Meta
11:00UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL CZ0002003114
10:34Výhled na výsledky Philip Morris: stabilní čísla, atraktivní výnos  
9:28Bezvavlasy.cz má nového šéfa, do čela nastupuje Jiří Hendrych
9:10Primoco UAV SE: Významné skutečnosti v roce 2025
9:07Rozbřesk: Umělá inteligence podle posledních průzkumů rozevírá nůžky mezi pracovníky
8:53Primocu druhým rokem klesly tržby i zisk, firma ale hlásí rekordní objednávky
8:49Tržby Primoco znovu klesají, Tabák před výsledky a Slovensko přišlo o stupeň ratingu  
8:45Footshop a.s.: Footshop potvrzuje auditované výsledky za rok 2025
6:04Poslední monetární šok z USA už neměl na rozvíjející se země takový dopad jako v minulosti. Co to ukazuje?
26.04.2026
10:10Víkendář: Forenzní ekonomie – co se děje v zemích, jako Severní Korea?
25.04.2026
10:11Víkendář: Jak na pokles cen bydlení

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data