Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Asie dnes prochází masivním vybíráním zisků...

Asie dnes prochází masivním vybíráním zisků...

22.09.2014 8:39
Autor: Petr Žabža, Patria Online

Asijské burzy vstoupily do týdne, který bude relativně chudý na makroekonomická data, poměrně lehkou nohou a velmi rychle zapudily pozitivní dopad rekordního závěru obchodování na Wall Street. Jednou z mála výjimek je dnes burza na Novém Zélandu, která roste o jeden procentní bod poté, co o víkendu došlo ke znovuzvolení tamní vlády. Wall Street v pátek skončila den na smíšené notě. Na jedné straně investoři přivítali IPO čínské společnosti Alibaba, na straně druhé však zůstala jistá pachuť z potenciálně nejistého výsledku skotského referenda o nezávislosti. Ačkoliv příznivci setrvání ve svazku s Velkou Británií vyhráli poměrně přesvědčivě, již o víkendu došlo ke střetům mezi oběma tábory ve městě Glasgow.

V průběhu víkendu se v australském Cairns sešli guvernéři centrálních bank a ministři financí zemí G20 a oznámili, že svým ekonomikám dodali již téměř 2 biliony dolarů a vytvořili miliony nových pracovních míst, ale Evropa stále zůstává problematická. Index Nikkei 225 tak v reakci na tato slova oslabuje o 0,73%, Hang Seng je -1,16% a australský ASX 200 klesá o 1,20%. Shanghai Composite Index oslabuje o 1,37%, korejský KOSPI obchoduje -0,8%.

Čínská burza navyšuje ve druhé polovině seance své ztráty a oslabuje o 1,6% na pozadí obav ze zpomalení tamní ekonomiky a z možnosti, že na trhu není dostatek likvidity. Největší ztráty si tak logicky připisují zejména banky – Bank of Communications propadla o tři procenta, Agricultural Bank of China je -2%. Investoři a spekulanti se zájmem hledí na zítřejší data z průmyslového sektoru, která by měla naznačit, jak na tom druhá největší ekonomika světa je. Analytici pracují s odhadem 50 bodů, což neukazuje ani na růst, ale ani na pokles. Index Hang Seng klesá o 1,4% a je na nejnižších úrovních od 23. července letošního roku. Akcie společnosti Prada jsou nejníže za posledních 26 měsíců. Podle slov firmy je na vině zejména zpomalení poptávky z Číny.

V Japonsku jsme dnes svědky vybírání zisků, kromě jiného i na těžké váze indexu Nikkei – u společnosti Softbank. Její akcie se propadly o 5% poté, co v posledních šesti týdnech v očekávání IPO splečnosti Alibaba poskočily o 30%. Mitsubishi Motors roste o 4% na pozadí informace, že firma v roce 2016 začne s výrobou nového modelu typu pick-up pro společnost Fiat.

Výrazné ztráty si připisuje australský benchmark ASX 200, zejména na pozadí poklesu titulů z oblasti těžby surovin a bankovnictví. Fortescue Metals a Rio Tinto propadly o 6% resp. o 3% poté, co se ceny železné rudy opět vydaly na cestu „dolů“. Bankovní domy Westpac a National Australia Bank jsou o dvě procenta slabší.




Čtěte více:

Damodaran: Pro a proti investici do společnosti Alibaba
19.09.2014 15:00
Hodnotu akcií společnosti Alibaba jsem poprvé odhadoval v květnu letoš...
Týden na měnách: Soudržnost Skotska a Spojeného království euru sílu nepřinesla
19.09.2014 17:04
Britská libra umazala část svých předchozích ztrát, které nabrala prot...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
28.01.2026
23:11Zisk Tesly se loni propadl téměř o polovinu, firma investuje do xAI
22:55Akcie Microsoftu po vyšších než očekávaných výdajích klesají o pět procent
22:41Meta doručila silné výsledky i výhled, akcie letí prudce nahoru
22:30Fed sazby nemění a chce nechat promluvit data
22:02Trhy kolísaly, protože Powell naznačil pauzu Fedu  
20:38Fed ponechal sazby beze změny, americký trh práce se stabilizuje
17:14Rok pádu americké výjimečnosti
16:04Německá vláda zhoršila odhad letošního růstu hospodářství na jedno procento
15:30Úspěšný den čipařů posílá akcie v celém sektoru nahoru
14:53Policie zasáhla v Deutsche Bank kvůli podezření z praní peněz spojeném s ruským oligarchou
14:44Woodová: Obrovské příležitosti pro Teslu, bitcoin se stane uchovatelem hodnoty
13:18LVMH (-7 %) zklamala výsledky i výhledem. Luxusní sektor čeká delší útlum
12:31Analytický radar: Tabák bez růstového příběhu, Erste má Polsko v ceně, KB stagnuje a Moneta je už drahá
12:00Jakub Blaha: ASML trhá rekordy. Umělá inteligence žene poptávku, ale prodeje v Číně mají oslabit  
11:38Korejský akciový trh přeskakuje německý a stává se desátým největším na světě
11:31Trump vítá slabý dolar. Měna padá na čtyřleté minimum a trhy znejistěly
11:25Trump přitížil dolaru a nasměřoval poptávku zpět do drahých kovů. Technologie naladilo ASML  
9:24ASML hlásí rekordní objednávky, zvažuje zrušení 1 700 míst a oznamuje další buyback  
9:19SpaceX plánuje IPO na červen. Od investorů chce získat 50 miliard dolarů při valuaci 1,5 bilionu
8:50Rozbřesk: Viceguvernér Frait otevírá prostor pro další pokles úrokových sazeb

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Průmyslové objednávky, m/m