Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Války, ebola a špatné zprávy ze světa poslaly asijské trhy do ztrát

Války, ebola a špatné zprávy ze světa poslaly asijské trhy do ztrát

02.10.2014 8:17
Autor: Pavel Daniel

Obavy o zdraví světových ekonomik a rostoucí seznam špatných zpráv poslaly už pátý den asijské kapitálové trhy do ztrát. Na čele žebříčku nejvíce oslabujících trhů stálo Japonsko. Japonské akcie dosáhly dokonce šesti měsíčního minima. Index Topix odepsal 3 procenta poté, co japonský jen vyskočil na nejvyšší hodnotu k americkému dolaru za téměř půl roku. Vyšší míra volatility je spojovaná s rostoucím seznamem špatných zpráv. Po včerejšku hlavně s rizikem rozšíření nákazy Eboly ve Spojených státech amerických, neutichajícím geopolitickým napětím, především na Ukrajině, na Blízkém Východě a nově i v Hong Kongu a s obavami investorů o výkonu ekonomik. Podle ekonomů totiž roste obava investorů z toho, že statistiky ekonomického růstu v Číně a v Evropě nezvýší náladu globálních investorů investovat do rizikovějších druhů aktiv.

Index Nikkei 225 odepsal 2,1 procenta a propadl se na třítýdenní minimum. Trhy nyní čekají na očekávané oznámení Evropské centrální banky o velikosti plánu nakupovat cenné papíry a dluhopisy. Index Kospi a australský S&P/ASX 200 shodně oslabily o 1 %, další akciové indexy v jihovýchodní Asii asijské odepsaly i větší hodnoty.


Čtěte více:

N. Roubini: Racionální samolibost se trhům může vymstít
02.10.2014 7:00
Ekonomi Nouriel Roubini, známý především díky svým úspěšným předpovědí...
Dobré a špatné zprávy od výnosové křivky
01.10.2014 17:29
Po oddechovém minulém týdnu se podívejme na něco o trochu složitějšího...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.06.2026
17:46Kofole stouply v prvním čtvrtletí tržby o 13,7 % a provozní zisk o více než 15 %
17:06Měnící se hyperziskovost hyperscalerů
15:12Akcie Hewlett Packard Enterprise vystřelily po výsledcích o 30 procent. Tržby žene nákupní horečka
13:50ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emise dluhopisů
13:25Zlato letos padá, přitom ještě nedávno připomínalo technologické akcie  
12:52Alphabet chce získat na další investice do AI až 80 miliard dolarů. Zapojí se i Berkshire Hathaway
11:47Nejrizikovější tech akcie letí vzhůru. Analytici radí: vyberte zisky  
11:36Inflace v eurozóně překonala tři procenta. ECB je pod tlakem zvýšit sazby  
11:17UniCredit už si zajistila v Commerzbank více než 30procentní podíl
11:08Florida jako první stát USA zažalovala OpenAI, firma podle žalobců tajila rizika
10:45Průzkum ČSOB: Konflikt na Blízkém východě zchladil optimismus českých firem
10:02Šéf Nvidie označil Marvell Technology za další bilionovou společnost. Akcie poslal o 27 procent nahoru
8:57ČEZ schválil prodej části byznysu, HPE vystřelilo nahoru o 28 procent a Alphabet nabídne nové akcie  
8:43ČEZ, a.s.: Informace o změnách v dozorčí radě a ve výboru pro audit na základě výsledků jednání VH 1. 6. 2026
8:42Rozbřesk: Květnová inflace z eurozóny spustí odpočítávání do zasedání ECB, koruna vyčkává na inflaci a mzdy
8:36ČEZ, a.s.: Změna stanov společnosti
8:30ČEZ schválil rozdělení firmy. Nevýrobní aktivity půjdou do nové entity
8:27ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Optimalizace vlastnické struktury a governance Skupiny ČEZ
5:57FX Strategie: Rozhodnutí ECB může rozhýbat trhy, koruna dále vyčkává  
01.06.2026
17:06Írán ukončuje jednání s USA a slibuje úplně zablokovat Hormuz. Ropa prudce zdražuje

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
PL - Jednání NBP, základní sazba
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
16:00USA - Nově otevřená prac. místa