Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Twitter hodlá ve Francii nabídnout

Twitter hodlá ve Francii nabídnout "tweetování" peněz

13.10.2014 13:35
Autor: Redakce, Patria.cz

Jedna z největších francouzských bank začne spolupracovat se společností Twitter, aby umožnila svým klientům posílat peníze prostřednictvím zpráv na této komunikační síti, takzvaných tweetů. Krok finanční společnosti Groupe BPCE se kryje se snahou internetové společnosti, která se snaží proniknout do světa online plateb a zajistit si další zdroj příjmů. Banka a Twitter by novou službu měly představit v úterý v Paříži, informovala agentura Reuters.

Groupe BPCE je druhou největší bankou v zemi podle počtu klientů. Banka již v září uvedla, že je připravena poskytovat jednoduché převody peněz prostřednictvím Twitteru francouzským klientům bez ohledu na to, jakou banku používají, a aniž by příkazce znal bankovní údaje příjemce. Platby prostřednictvím tweetů má zajišťovat služba této banky s názvem S-Money.

Twitter a další významné technologické společnosti Apple a Facebook soupeří o pozice v oblasti platebních služeb přes mobily nebo mobilní aplikace. Spolupracují, a v některých případech konkurují bankám a vydavatelům platebních karet, kteří jsou v tomto byznysu již desítky let.

Twitter v září zahájil testování nové služby, která by uživatelům umožnila nakupovat prostřednictvím takzvaných tweetů. Podle některých analytiků se bude americká firma zřejmě podstatně intenzivněji snažit přijít na to, jak vytvářet příjmy ve spolupráci s bankami a vydavateli karet.

Zdroj: ČTK, Reuters


Čtěte více:

Damodaran: Fed je se svým „investičním poradenstvím“ u Facebooku, Twitteru a dalších akcií mimo
01.08.2014 17:55
Janet Yellen se 15. července dostala do popředí zájmů médií. Příčinou ...
Damodaran: Exit u Applu, Facebook a Twitter jsou už moc vysoko
18.08.2014 6:00
Čtvrtletní čísla mohou změnit pohled na to, jak se bude vyvíjet dlouho...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
12.03.2026
11:19Komentář analytika: Výsledky ČEZ mírně zaostaly za očekávaními, výhled nižší. Dividenda indikována do rozpětí 31 až 42 Kč  
11:02Zalando expanduje v USA mimo e-shop. Jeho podnikovou platformu adoptuje Levi’s. Akcie rostou o 11 procent
11:01Maloobchodní tržby v lednu meziročně vzrostly o pět procent
11:00Průmyslová výroba v ČR v lednu zpomalila meziroční růst na 2,8 procenta
9:10Rozbřesk: Ceny benzínu v USA letí vzhůru. Jak to Fed vyhodnotí?
8:58ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření Skupiny ČEZ za rok 2025
8:54ČEZ zveřejnil opatrný výhled, ropa skočila zpět nad 100 USD a napětí v Íránu udržují neustále se měnící vyjádření Trumpa  
7:25ČEZ dosáhl zisku, který dává prostor dividendě až 42 korun na akcii. S jakými čísly počítá výhled pro letošek?
11.03.2026
21:14Akcie kolísaly kvůli obavám z války, ropa rostla  
17:19Cyklický návrat hodnotových akcií a jejich strukturální úpadek
17:16IEA uvolní rekordních 400 milionů barelů ropy z nouzových rezerv
15:37Groupon zklamal na zisku, tržbách i výhledu pro rok 2026  
14:40KKCG Financing a.s.: Oznámení o sedmé výplatě úrokového výnosu
14:25Forbes: Nejbohatší člověk planety je Musk, Strnad je v první sedmdesátce
14:10Tlak na private credit sílí. JPMorgan snižuje hodnotu úvěrů
14:00Inflace v USA stagnuje, ale rizika narostla  
12:25ČNB může ropný šok přečkat bez zvyšování sazeb, myslí si člen rady Kubíček  
12:18Von der Leyenová: EU musí modernizovat ETS a snížit ceny energií. Návrat k ruským zdrojům by ale byl chybou
12:14Očekávání před výsledky ČEZ: Nižší ceny elektřiny stlačí zisk, klíčový bude výhled  
11:52Nadšení vyprchalo a akcie klesají, přestože ropa zůstává pod stovkou  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
13:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
13:30USA - Zahraniční obchod, mld. USD