Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Wall Street dnes bude atakovat nová historická maxima;, futures indikují procentní růst

Wall Street dnes bude atakovat nová historická maxima;, futures indikují procentní růst

31.10.2014 14:18
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Futures na Wall Street indikují v závěru týdne strmý růst poté, co japonská centrální banka nečekaně agresivně dále uvolnila svou měnovou politiku. Makrodata zatím vyznívají spíše smíšeně, když osobní příjmy vzrostly o 0,2 % při očekávání 0,3% růstu a osobní výdaje poklesly o 0,2 % při očekávání růstu o 0,1 %. Index cen PCE jen potvrdil nízké inflační tlaky, když v mezričoním srovnání vzrostl o 1,4 %, zatímco analytici v průměru odhadovali růst o 1,5 %. Futures na Wall Street se vyvíjejí následovně: DJIA Fut +1 %, S&P 500 Fut +1,1 %, Nasdaq Fut +1,52 %.

Index S&P 500 by mohl otevřít kolem hodnoty 2015 neboli jen 5 bodů od svého historického maxima. Překvapivě silné výsledky hospodaření za 3Q představila společnost GoPro, jejíž akcie rostu před otevřením trhu o 16 % na 79 USD. Svými výsledky potěšila i internetová společnost LinkedIn, jejíž akcie v předobchodní fázi rostou o více než 8 %.

Kavárenský řetězec Starbucks hospodařil v minulém kvartálu se ziskem 0,74 USD/akcii v souladu s analytickým konsensem při tržbách 4,18 mld. USD, zatímco analytici očekávali 4,24 mld. USD. V současném kvartálu očekává Starbucks zisk v rozmezí 0,79 – 0,81 USD/akcii, zatímco průměrný odhad počítal s 0,83 USD/akcii. Akcie Starbucks klesají před otevřením trhu o více než 3 %.




Čtěte více:

Zvýšení ekonomického růstu jen tak nečekejme
31.10.2014 13:00
Očekávání týkající se růstu zůstávají po Velké recesi let 2008–2009 so...
Zářijové výdaje Američanů klesly
31.10.2014 14:16
Výdaje spotřebitelů v USA v září nečekaně poklesly. Dnes zveřejněná da...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.04.2026
14:15Největší průmyslové IPO v USA od roku 1999. Madison Air debutuje na burze
13:57Patria Finance uvádí první korunově zajištěnou investici do atraktivních světových akcií. Je součástí vstupu KBC na rapidně rostoucí trh ETF v Evropě
13:55Zlevnění se vyplatilo. PepsiCo hlásí silné čtvrtletní výsledky
12:27Tuzemská inflace je druhá nejnižší v EU
12:23Akcie Allbirds vzrostly díky AI za jediný den o 582 procent. Paralela s dot-com bublinou je zjevná, varuje Jakub Blaha
10:51Evropské akcie pokračují vzhůru opatrným tempem, poté co Amerika zdolala maxima  
10:48Ve věku 89 let zemřel Mark Mobius, průkopník investování na rozvíjejících se trzích
10:00CSG hlásí nový kontrakt za 300 milionů eur
9:43Poptávka po AI zůstává odolná. TSMC zlepšila výhled tržeb
8:57Rozbřesk: Uhlík na hranicích EU přestává být teorie. CBAM má první cenu
8:56Komerční banka, a.s.: Regulatorní informace - Hlavní akcionáři KB k 31.3.2026 (1Q 2026)
8:50CSG získává velkou zakázku, ECB bude se sazbami vyčkávat a Madison Air Solutions vstoupila na burzu  
6:01Analytický radar: Colt CZ roste díky vyšší marži, širší integraci i stabilnějšímu byznysu
15.04.2026
22:01S&P 500 dosáhl nového maxima díky naději na dohodu s Íránem  
17:44Čeká se znatelná zisková akcelerace, trh rotoval k defenzivě a energetice, cení se hodnotové akcie
15:30Zveme Vás na AUTOMOBILOVÉ KLENOTY 2026! Víkend, kdy se automobilová historie mění v umění
15:05Akcie Aixtronu jsou hitem. Po zlepšeném výhledu vystřelily na 25leté maximum
14:28Odhady Wall Street překonala i Morgan Stanley. Tradingová divize vykázala rekordní tržby
13:32Zisk Bank of America stoupl o 17 procent, překonal odhady
13:28Anthropic láká investory. Valuace by mohla přesáhnout 800 miliard dolarů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
4:00Čína - HDP, y/y
4:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
4:00Čína - Průmyslová výroba, y/y
11:00EMU - CPI, y/y
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
15:15USA - Průmyslová výroba, m/m