Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zámoří minulý týden letos poprvé se ziskem

Zámoří minulý týden letos poprvé se ziskem

26.01.2015 12:55
Autor: Martin Oliva, Patria Finance, a.s.

Americké akciové trhy minulý týden zaznamenaly první růstový týden letošního roku, když US trhům pomohlo ke slušnýn ziskům zejména čtvrteční oznámení QE ze strany Evropské centrální banky. Index S&P 500 získal 1,6 %, Dow Jones Industrial Average rostl o 0,9 % a technologický NASDAQ přidal 2,7 %.

Hvězdou mezi blue chipy byla zdravotní pojišťovna UnitedHealth, která po středečním reportování výsledků v týdnu získala 5,9 %. Dařilo se ale i konglomerátu General Electric se ziskem 3,8 % nebo výrobci sportovního vybavení Nike, který přidal 3,4 %. Poraženým týdne byla karetní společnost American Express se ztrátou 2,2 % a nedařilo se ani řetězci s rychlým občerstvením McDonald’s, jehož akcie odepsaly 2,1 %.

Elektronické tržiště eBay v týdnu vylétlo o 5,8 % vzhůru po oznámení o propouštění 2.400 zaměstnanců a zahájení zpětného odkupu akcií.

Přepravní společnost UPS, často považovaná za barometr globální ekonomiky, odepsala 6,7 % v reakci na oznámení horších předběžných výsledků za rok 2014.

I tento týden v USA pokračuje výsledková sezóna, když se dočkáme kvartálních výsledků např. od softwarového giganta Microsoft, farmaceutické společnosti Pfizer, miláčka trhů Apple, producenta těžké techniky Caterpillar, výrobce letadel Boeing, karetní společnosti Visa, internetového hegemona Google nebo energetického giganta Chevron.


Čtěte více:

Tři superkontrariánské sázky současnosti
26.01.2015 12:32
Na škole možná pomáhá, když se někdo drží davu. Jako investiční taktik...
Honeywell - solidní výsledky ve 2014, potvrzuje ambiciozní plány na 2015
23.01.2015 15:31
Honeywell dnes zveřejnil svoje kvartální i roční výsledky. Ve čtvrtém ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.06.2026
22:28Americké technologie čelí enormním výprodejům  
17:14Nvidia a další ukazují, že zisková bublina je mylný koncept. Ale i tak ukazuje správným směrem
16:58J&T Global Finance XVI., s.r.o: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu
16:00Dekáda robotů. Humanoidi promění průmysl i domácnosti, míní investoři
15:23Síla trhu práce přibližuje vyšší sazby Fedu  
14:41IPO SpaceX zavírá dveře investorům z Číny a Hongkongu. Úpisu se nezúčastní z bezpečnostních důvodů
14:11PODCAST Trhy & Bohatství: K dobrým obrazům se člověk musí prokoukat. Jak investovat do umění a nenaletět?
12:36Braňo Soták: Výsledky Broadcomu nejsou zklamání, ale bolestivý „reality check“  
11:52Ekonomika EU i eurozóny na začátku roku klesla, upřesnil Eurostat
11:44AMISTA investiční společnost, a.s.: IFIS investiční fond a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:41AMISTA investiční společnost, a.s.: COMES invest, invest. fond s proměn. zákl. kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:38AMISTA investiční společnost, a.s.: OUTULNY investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:06Technologie jsou tentokrát brzdou. V Evropě se obchoduje nevýrazně, v Americe to vypadá na pokles  
10:46Perly týdne: Společnosti jako Anthropic a OpenAI nemají na trhu co dělat, nikdo nezná skutečné náklady AI
10:23S&P odmítla výjimku pro megacapy. SpaceX nebude po IPO zařazen do indexu
9:48Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS2831757153
9:41Maloobchod v dubnu prudce zpomalil, tržby meziměsíčně klesly
8:55Rozbřesk: Koruna zpevňuje, eurodolar vyčkává na americká data z trhu práce
8:41Tabák bez dividendy, technologické firmy masivně propouštějí a opět se vrací téma krize na private trzích  
6:07Moody’s: Ekonomika na hraně recese. Do ní by šla s cenami ropy u 125 dolarů za barel

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
11:00EMU - HDP, q/q
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst