Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Minsk a Brusel, to je oč dnes běží

Minsk a Brusel, to je oč dnes běží

11.02.2015 9:06
Autor: Redakce, Patria.cz

Do běloruského Minsku byl na dnešní den svolán čtyřstranný evropský summit o Ukrajině, který má být novým pokusem o urovnání téměř deset měsíců trvajících bojů na Donbasu. Příjezd Angely Merkelové, Françoise Hollandea, Petra Porošenka a Vladimira Putina zatím ale nebyl definitivně potvrzen, čeká se na výsledky diplomatických konzultací.

Jejich účastníci v úterý večer podle nepotvrzených informací zaznamenali pokrok. Dojednali údajně podmínky příměří a stažení zbraní a rovněž budoucí právní postavení povstaleckých zón v Doněcké a Luhanské oblasti. Nejvyšší představitelé Německa a Francie už v úterý vyjádřili odhodlání dosáhnout v Minsku kompromisu, Moskva ale o své případné účasti zatím mlčí.

Vyhlídky na dnešní summit zamlžilo v noci na dnešek prohlášení povstalců, kteří údajně předložili návrh politického urovnání a čekají na něj odpověď. Zmocněnec doněckých radikálů Denis Pušilin řekl, že přinejmenším do dnešního dne je předčasné o příměří v Donbasu mluvit.

V Bruselu se dnes bude jednat o řeckém dluhu a způsobu jeho splácení. Detaily navrhnuté dohody jsou ZDE.





Čtěte více:

A tak končí evropský sen . . .
10.02.2015 15:30
Během posledních šesti let jsem opakovaně varoval, že monetární politi...
Grexit už dnes? Zde je návrh připravované dohody . . .
10.02.2015 16:16
Řecká vláda, vedená radikálně levicovou formací Syriza, nyní intensivn...
Výsledky O2 CR - o dividendě ani vidu ani slechu (komentář analytika)
11.02.2015 8:58
Společnost O2 CR dnes před trhem zveřejnila výsledky za 4Q/FY14. Firma...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.01.2026
9:47Růst maloobchodních tržeb v listopadu zrychlil na 4,6 procenta
9:25TSMC loni poprvé v historii vygenerovala přes 100 miliard dolarů na tržbách. Letos počítá s navýšením investic
8:52Rozbřesk: Úvěry domácnostem zrychlují, vklady naopak zpomalují… proč?
8:42Trump řekl, že Powella neodvolá a povolil vývoz AI čipů do Číny, evropské futures v zeleném  
6:05Morgan Stanley: Trhy ve vztahu k dluhům nejsou tak v pohodě, jak by se mohlo zdát
14.01.2026
22:00Na Wall Street se vybíraly zisky; dolů táhly technologie a banky  
17:09Zisky v letošním roce a posun od holubů na střeše k vrabcům v hrsti
15:52Traders Talk: Kontrariánské sázky se vracejí. Investiční inspirace na rok 2026
15:22Trumpova cla vs. realita: Loňské příjmy rekordní, ale na vojenský rozpočet nestačí
14:45Tržby zaostaly, investiční bankovnictví ale citelně roste. Citigroup měla loni rekordní příjmy z fúzí a akvizic
13:15Bank of America překonala odhady, pomohl silný trading a růst příjmů z úvěrů
11:58Start výsledkové sezóny nepřesvědčil, takže se čeká na další čísla. Hlavní trhy obchodují smíšeně  
11:38Když virtuální realita narazí na realitu. Meta škrtá v Reality Labs a přesouvá zdroje
10:59Cena stříbra poprvé překročila 90 dolarů za unci
9:42CSG oficiálně oznámila plán vstoupit na burzu v Amsterdamu. Může jít o největší IPO v obranném průmyslu
9:31Autopilot „na paušál“. Tesla mění cenovou politiku pro systém samořízení, nyní bude skrze měsíční předplatné
9:26Přebytek zahraničního obchodu Číny byl loni navzdory americkým clům rekordní
8:49Rozbřesk: Jediná jistota roku 2026? Rozkolísaná geopolitika
8:47Amsterdamské IPO CSG za 750 milionů eur, stříbro na dalším rekordu a SpaceX nabízí Íránu bezplatný internet  
6:06Strnad: Riskoval jsem a rozjeli jsme se. Chci, aby CSG byla globální

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
14:30USA - Empire State Manufacturing index
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.