Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články  
    Praha zahájí pátek beze změn

    Praha zahájí pátek beze změn

    06.03.2015 8:26
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Pražská burza zakončila seanci v plusu, kdy tak přerušila dvoudenní pokles. Index PX posílil o 1,5 %. Nejlepšího výsledku dosáhly banky, když akcie Komerční banky posílily o 3,6 % a vrátily se nad úroveň 5400 CZK. Pozitivní sentiment panoval ale i v případě Erste Bank, která přidala 1,1 % nebo u VIGu, jehož akcie zakončily obchodování 3,5 % nad středečním závěrem.

    Propadlíkem dne s dvoucifernou ztrátou byla naopak Fortuna. Ta odepsala 13,7 % v reakci na reportované výsledky, kde je zklamáním očekávaný provozní zisk, který by se v letošním roce měl snížit o 20 až 25 %. Firma navíc uvedla, že výrazně sníží vyplácenou dividendu.

    ČEZ po ránu vystoupal na 637 , aby nakonec zavřel o tři koruny níže a tak odepisal 0,13 %. CETV odevzdala 0,29 % na 68,3 , NWR odepsalo 4,65 % na 0,41 . Pegas Nonwovens posiloval na 699 a očekává se boj o kótu 700 .

    O2 CR mazalo ztráty o 1,64 % na 186 . Pivovary přidaly 0,24 % na 184,4 . Stock spadl na 76,25 s mínusem 0,33 %. Tabák lehce zavrávoral na 11 250 o 0,35 %.

    Obchodování na tuzemském akciovém trhu by se v úvodu poslední obchodní seance tohoto týdne mělo obejít bez výrazných změn. ČEZ by stále měl obchodovat v pásmu mezi 630 Kč a 640 Kč, kde první úroveň bude podporou a druhá rezistencí, výrazný pohyb by se měl vyhnout i akciím Erste bank. Po včerejším prudkém růstu by se mohl dostavit výběr zisků na akciích Komerční banky, které ovšem zřejmě naleznou podporu již u 5400 Kč, říká makléř Patria Finance Martin Oliva.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    27.07.2026
    22:02Americké trhy táhne dolů drahý polovodičový sektor  
    16:36Prodej aut vyrobených v Číně v pololetí v ČR vzrostl o 88 procent na 7500 vozů
    16:35PODCAST Týdenní výhled: USA a Írán přerušily boje, Fed nechá sazby beze změny a big tech hlásí výsledky  
    16:10Předhánění Spojených států, japonská minulost a čínská budoucnost
    14:44Morgan Stanley vidí další fázi AI boomu. Tentokrát na ní mohou vydělat firmy, které ji zavádí  
    12:10Přerušení bojů v Íránu dodalo trhům optimismus do začátku týdne  
    11:43Podnikatelská nálada v Německu se v červenci opět zlepšila, uvedl institut Ifo
    11:04Invesco: Zlato zažilo nejhorší čtvrtletí za více než dekádu. To ale nemusí znamenat konec býčího příběhu
    10:30Shein se propadl do ztráty. Trumpova cla zasáhla byznys levné módy před vstupem na burzu
    9:14Rozbřesk: Rok od podepsání obchodního příměří připomínají transatlantické obchodní vztahy mexickou telenovelu
    8:58Čínský čipový gigant CXMT při burzovním debutu vystřelil přes 500 %. Překonal i největší banku země
    8:53ČEZ chystá nové větrné parky, Nvidia možná podpoří OpenAI  
    6:07Chanos: Energie je dostatek, do bodu přehodnocení AI investic se dostaneme během 12 měsíců
    26.07.2026
    15:19Nastává opět základní investiční chyba?
    8:45Víkendář: Fed by měl reagovat na ropné šoky, USA od nich nejsou úplně izolovány
    25.07.2026
    15:15Chanos: Spekulace a rostoucí nabídka nových akcií nejsou pro trh dobrým znamením
    8:38Víkendář: Světová ekonomika a klíčová místa v mořích a oceánech
    24.07.2026
    22:00Závěr týdne a další propad technologií  
    17:27Malá finská společnost a velké vlny na trzích
    16:34Chceme suverenitu a místní výrobu, slyší americké zbrojovky od vlád v Evropě

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
    14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m