Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
TopFiveTech - Samsung Galaxy S6 - kladivo na iPhony přišlo na svět?

TopFiveTech - Samsung Galaxy S6 - kladivo na iPhony přišlo na svět?

06.03.2015 15:07
Autor: Pavel Petr, Patria Online

Svět technologií tentokrát přináší nové zařízení, dvě akvizice od známých firem a další šuškandu kolem HBO Now. Nasdaq si v pondělí došel poprvé od dot com bubliny pro číslovku 5000, hladina však zafungovala jako silná rezistence a index zase rychle zajel na čtyři tisíce devět set a nějakých pár bodů.  


 • Jihokorejský výrobce mobilních zařízení představil novou vlajkovou loď Samsung Galaxy S6. Firma se tak snaží napravit propadající se prodeje svých mobilních telefonů. Telefon byl poměrně očekávaným kouskem, když předchozí model S5 nijak extrémně neosilnil. Sám šéf firmy přiznal, že u S6 poslouchali své zákazníky a snažili se poučit ze svých předchozích chyb. Doposud se zdálo, že Samsung technologicky pouze na Apple dotahuje.Teď Samsung trochu vystoupil ze stínu Apple. Ze zajímavých funkcí na tomto modelu najdete bezdrátové nabíjení, které se očekává, že se rozšíří do sítě kaváren a občerstvení jako Starbucks nebo McDonalds nebo na letiště, kde je věčný problém a boj o zásuvky. Model nabízí i konvenční nabíjení a to je také zajímavé, kdy během deseti minut dostanete dostatek energie na sledování dvou hodin HD videa nebo čtyři hodiny běžného provozu.
 • Google (DIP) plánuje vstoupit na trh mobilních sítí. Gigant Google odhalil svůj skoro tajný “Project Nova”, který v podstatě znamená postupný přesun Google z kategorie softwarových a internetových firem k firmě poskytující přístup na síť globálně. Uživatelé nové “virtuální“ sítě od Google budou schopni bez nějakého přepínání plynule přecházet z mobilního signálu na WiFi a zpět. Telefon bude vždy upřednostňovat ten nejsilnější a nejkvalitnější zdroj signálu v dané lokalitě. Díky této technologii by mohlo být padání mobilních hovorů minulostí. Příjemným detailem může být i to, že pokud se tak už stane tak telefon začne automaticky vytáčet spojení, pro znovunavázání komunikace. Projekt Nova pro USA je součást širšího plánu přesunout Google více do síťového byznysu. Cílem firmy je pokrýt celou planetu internetem a poskytnout tak kvalitní připojení i pro 4 miliardy lidí, kteří v současné době žijí buď se špatným připojením a signálem, nebo žijí offline. Celý projekt vhodně doplňuje již započaté projekty Nexus a Android. Finálně se setkávají tři klíčové oblasti, tak aby Google měl skutečný dopad - hardware, software a konektivita. Poslední jmenovaný aspekt je ovšem nejambicioznější - Google má tři varianty jak rozšířit internet celosvětově - jedním jsou extrémně rychlé optické kabely, kde přeprodejci mohou nabízet levnou a rychlo konektivitu firmám a domácnostem. Další varianta jsou héliem plněné balóny šířící kvalitní 4G signál, jejich reálný start je plánován na rok 2016. Posledním způsobem budou bezpilotní letouny napájené solárními panely šířící vysokorychlostní bezdrátový signál. Největší vada na kráse je, že celý systém funguje pouze na telefonech Nexus. Doufejme, že to se co nejdříve změní.
 • Hewlett-Packard kupuje Aruba Networks za 2,7 mld. USD. Je to tak první velká akvizice společnosti od roku 2011, kdy společnost koupila britskou softwareovou firmu a celý obchod se nevydařil podle očekávání. Aruba vyrábí technologie WiFi pro obsluhování velkého počtu zařízení v jeden okamžik. Typicky jsou instalovány do obchodních středisek, hotelů nebo na letiště. Nová akvizice by měla pomoci HP zvýšit a zrychlit růst tržeb a zisků. Obchod pomůže HP lépe čelit konkurenci od Cisco Systems. Podle odhadů HP Aruba má tržní podíl na světovém prodeji podobných zařízení asi 20 %. Firma prostřednictvím akvizicí hledá způsob jak znovu růst. Její “core” business okolo stolních PC a dalšího hardware dlouhodobě ochabuje a stává se stále nestabilnějším. Aruba vyrábí produkty s vysokou marží, což samozřejmě pro HP žijící z byznysu okolo PC je zajímavé. HP je obr, který těžce reaguje na rychlé změny v chování zákazníků.
 • Uber, populární ride-sharingová služba, kupuje společnost deCarta. Uber se tak připravuje na příchod podobné služby od Google se svými plně automatizovanými vozy. Uber je v současné době závislý na mapách od Google a Apple. Což se může jevit jako slabina. Proto přišla akvizice deCarta, kterou využívá ve svém software pro vozy například i GM.
 • HBO vede rozhovory s firmami jako Apple, Google a několik dalších o možnosti, aby se stali jejich partnery pro start nové video-streamovací služby “HBO Now”. Cena pro zákazníka by se měla pohybovat okolo 15 USD za měsíční předplatné a reálný start se odhaduje na příští měsíc, kdy HBO uvede novou sérii svého trháku “Game of Thrones”. Netflixu na domácím hřišti vyroste poměrně velká konkurence. Cenové srovnání ovšem je takové, že Netflix je řádově o třetinu levnější.Uvidíme, jak se k tomu postaví americký zákazník.

 

 Jednou větou:

 • Německá společnost specializující se na akvizi patenotvých práv bude žalovat Apple (DIP), Google a Microsoft za porušení patentů v jejich software a hardware.
 • Google minulý týden oznámil start stránky Google Flights, tento týden tentokrát Twitter bude jako pilotní projekt poskytovat odletové informace přes Twitter od společnosti Jet Airlines.
 • Microsoft vybral 11 start-up do svého programu pro rozvoj v létě roku 2015, vybíral z 1400 přihlášek.
 • Time Warner nabídne svůj obsah prostřednictvím konzole Xbox od Microsoftu. Ti, kdo mají Xbox účet budou mít volný přístup k 7 000 titulů z nabídky Time Warner.
 • Blackberry představilo nový model dotykového modelu. Měl by nahradit model Z3. Firma ohlásila další dva nové modely s klávesnicí do několika málo měsíců.
 • Dot com déjá vu? Nasdaq prorazil v pondělí hladinu 5 000 bodů.
 • Šuškalo se, že Apple je v jednání s BMW o výrobě vozu pro Apple. BMW tuto zprávu nepotvrdilo. Respektive, že rozhovory se vozu netýkaly.
 • Apple zpožďuje start produkce svého většího tabletu. Má údajně problémy s dodávkami displayů.
 • GM ve svých modelech Opel a Vauxhall začne v Německu, Nizozemí a Velké Británii nabízet zdarma rok WiFi zdarma v nově prodaných vozech. Auta budou vybavena svým vlastním slotem pro SIM kartu a budou ta schopná přijímat signál 4G a redistribuovat ho formou WiFi.
 • Fitch potvrzuje rating LG Electronics na BBB- s výhledem “stable”.
 • Výrobci chytrých hodinek doufají, že jim nové iWatch pomohou naboostovat prodeje.
 • IBM rozšiřuje svojí základnu umělé inteligence - ve středu oznámilo akvizici společnosti AlchemyAPI, ta vyvijí škálovatelnou technologii kognitivních počítačových aplikací. Pomůže tak IBM ve vývoji další generace strojů s umělou inteligencí se škálovatelnou kapacitou pro zpracování big data (tedy velkých objemů dat). Umožní tak jednotlivcům skrze cloud využít učících se strojů s obrovským výkonem.
 • Další zářez na pažbě MobileIron - PCL Construction, jedna z největších konstrukčních společností, si zvolila MobileIron pro správu svých mobilních pracovních zařízení.
 • Honeywell potvrzuje výhled na rok 2015 pro zisk na akcii ve výši 5,95 až 6,15 USD, tržby ve výši 40,5 až 41,1 mld. USD, FCF 4,2 - 4,3 mld. USD. Pro 1Q15 očekává upravený zisk na akcii ve výši 1,36 - 1,41 USD. Honeywell také podepsal nové partnerství se společností vyrábějící satelity OneWeb, ta pomůže Honeywell nabídnout vysokorychlostní internet v dopravních letadlech. Firma plánuje na nízké orbitě vystavět systém 648 satelitů pro přenos vysokorychlostního internetu.
 • NVIDIA představila novou grafickou kartu Titan s 12 GB bufferem a 8 mld. tranzistorů.
 • Apple  (DIP) možná přidá do svých velkých iPadů i klasické USB, bude tak možné připojit klávesnici nebo myš.
 • Apple (DIP) se podle WSJ stane součástí indexu DJIA, měl by nahradit společnost AT&T.

Zdroj: Bloomberg, Reuters, Yahoo Finance


Čtěte více:

Jsou Američané výjimeční?
06.03.2015 13:00
Americký prezident Barack Obama často tvrdí, že Američané jsou výjimeč...
Zahraniční obchod USA zůstává silně v deficitu, oproti prosinci se ale zlepšil
06.03.2015 14:52
Deficit zahraničního obchodu Spojených států se v lednu snížil na 41,2...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
30.09.2022
22:01Wall Street nadále pod taktovkou medvědů. Nike -12,8 %  
17:12PPF Financial Holdings a.s. – Pololetní zpráva 2022
17:09PPF Financial Holdings a.s. – Informace o využití Call opce
16:47PPF Financial Holdings a.s. – Konsolidované IFRS výsledky za první pololetí roku 2022
16:35Zelený závěr týdne pokračuje, ale ani tentokrát není růst přesvědčivý  
16:34QI Investiční společnost, a.s.: IFIS investiční fond, a.s. - Pololetní zpráva 2022
16:25AMISTA investiční společnost, a.s.: FOCUS INVEST, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. Pololetní zpráva
16:20AMISTA investiční společnost, a.s.: Outulný investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. zveřejňuje Informace o Pololetní zprávě k 30. 6. 2022
16:16AMISTA investiční společnost, a.s.: ASOLERO SICAV a.s. zveřejňuje Informace o Pololetní zprávě k 30. 6. 2022
16:05Komentář analytika: Problémy Nike se zásobami se natahují  
16:03Jak dlouho v minulosti trval návrat inflace ke 2 % a co se čeká pro rok 2024?
15:46Rusko anektuje čtyři ukrajinské oblasti. Zelensky podává žádost o urychlené přijetí Ukrajiny do NATO
15:44WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Zveřejnění pololetní finanční zprávy za 1. pololetí 2022 společnosti
15:20AMISTA investiční společnost, a.s.: Pololetní finanční zpráva Maloja Investement SICAV a.s. k 30. 6. 2022
15:09AMISTA investiční společnost, a.s.: ČEZ OZ uzavřený investiční fond, a.s. - Pololetní zpráva 2022
13:49Alan Fabik k IPO HARDWARIO: Jsme ti, kdo dnes pomáhají firmám přežít. Vysoce růstový obor IoT přináší netušené příležitosti
13:44Bouře ještě nekončí, říká analytik Patrie k reportu od Micron Technology  
13:293M FUND MSI SICAV a.s: Mezitimní účetní závěrka
13:09UNICAPITAL Invest VI a.s.: Pololetní zpráva
13:05Inflace v eurozóně byla v září opět rekordní, vzrostla na deset procent

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data