Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Oracle a Adobe ohlásí svoje kvartální výsledky dnes po US seanci

Oracle a Adobe ohlásí svoje kvartální výsledky dnes po US seanci

17.03.2015 17:00
Autor: Pavel Petr, Patria Online

Oracle Corp. (ORCL US), největší světová společnost vyvíjející svoje vlastní databáze a databázové programy, dnes po uzavření americké seance ohlásí svoje výsledky za 3Q15. Sám Oracle očekává, že by měl představit zisk na akcii ve výši 0,69 až 0,74 USD a růst tržeb v rozmezí 4 až 8 %. Wall Street je poněkud opatrnější nebo možná skeptičtější, když průměrný odhad analytiků říká, že by společnost mohla dosáhnout zisku na akcii 0,681 USD na akcii a tržeb ve výši 9,47 mld. USD. Pokud by se toto očekávání vyplnilo, tržby by meziročně narostly o 2 %, kdežto zisk na akcii by byl “flat” yoy. Důvodů ke skepsi v očích analytiků jsou dva. První z nich je neschopnost firmy konvertovat svůj obchodní model od instalovaného software v nejhorším případě za jednorázový poplatek na velmi populární koncept SaaS - Software as a Service, kdy uživatelé platí poplatek za období užívání.

Druhý problém může skýtat měnový trh. Ve 2Q15 tvořily tržby mimo USA 46 % veškerých tržeb společnosti a tak se dá očekávat, že firma přijde i s negativním ohodnocením vlivu silně posilující dolaru, který tak prodražuje technologie Oracle v očích zahraničních klientů.


Adobe Systems (ADBE US), výrobce dnes už legendárního grafického editoru Photoshop, bude stejně jako Oracle po uzavření hlavní obchodní části vyhlašovat své kvartální výsledky. Ve 1Q15 Adobe očekává, že by se upravený zisk na akcii v tomto kvartále mohl pohybovat v intencích 0,34 až 0,40 USD na jednu akcii. A tržby firma očekává na úrovni 1,05 až 1,1 mld. USD. Zato analytici, kteří sdělili svoje očekávání v Bloomberg Survey v průměru očekávají zisk na akcii 0,38 USD a dá se říct, že potvrzují očekávání firmy. Pokud by skutečnost odpovídala očekávání, pak by se dalo hovořit o meziročním růstu v objemu 28 %. Podobně jako u zisku jsou analytici v souladu s očekáváním firmy, když pro tržby průměr odhadů hovoří o hodnotě 1,085 mld. USD. To by znamenalo růst tržeb o 8,4 % yoy.

Těsně před výsledky se Adobe vytasilo s novou službou zvanou Document Cloud. Ta by svým uživatelům měla nabídnout cestu, jak pracovat s dokumenty jak doma, tak v kanceláři napříč řadou zařízení. Firma má s dokumentovým managementem bohaté zkušenosti, však velmi známý a používaný formát PDF pochází právě z dílny společnosti Adobe Systems. Navíc v systému bude zdarma elektronický podpis a další pokročilé funkce.

Na výsledky Oracle a Adobe se dá také koukat optikou vhledu do objemu investic do IT technologií ze strany právě zákazníků těchto dvou firem a odhadovat jestli jsou obezřetní a neinvestují nebo se již zbavili obav a realizují svoje rozvojové projekty.

Zdroj: Bloomberg, Goldman Sachs


Čtěte více:

Greenspan: Amerika těží ropu, pro kterou nemá uplatnění
17.03.2015 8:26
Bývalý nejmocnější muž finančního světa Alan Greenspan se o víkendu vy...
IPO Recap - stavař na burze uspěl
17.03.2015 10:24
V minulém týdnu na burzu vstoupila pouze jediná společnost a to Summit...

Váš názor
 • Oracle in line - boosts dividentd
  17.03.2015 21:42

  ono se přeci jen vyplatí investovat v tý Mérice. Ani Bůh těm rublistům nepřeje. Sony oznamuje 3X vyšší zisky než se očekávalo. Ropa padá k 34USD za barrel a Putina už našli. Byl na kontrole jestlí jsou ty jaderné hlavice správně nařízeny a nás nezachrání ani odmítnutí radaru v Brdech. Protesty byly vyhozený peníze. Konec n'jůz.
  ..
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
  Nejčtenější zprávy týdne
  Nejdiskutovanější zprávy týdne
  Kalendář událostí
  ČasUdálost
  16:00USA - Prodeje starších domů