Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
6 nezbytných vlastností manželky (nejen) bankéře

6 nezbytných vlastností manželky (nejen) bankéře

5.4.2015 16:01
Autor: Kristýna Zahradníková, Patria Online

Budování kariéry v bankovnictví nemusí vždy jít ruku v ruce s utvářením partnerského vztahu, vlastně leckdy se může jednat skoro o protiklady. Ovšem každý ví, že protiklady se přitahují a tak i bankéř má nejen kariérní ambice a touhu vydělávat až nepředstavitelné sumy peněz. Po mnoha osamělých večerech a nezávazných známostech se i ve vytíženém bankéři může zrodit touha odhlédnout od IPhonů, excelových tabulek a terminálů Bloomberg a možná i navázat vážnější vztah. Pokud ho pak nevyděsí tabulka, ve které si spočítá, kolik ho vlastně bude manželka a třeba i dítě včetně vzdělání na některé z prestižních univerzit stát, zatouží možná i založit rodinu a k tomu se žena hodí. Takový bankéř si partnerku ovšem musí pečlivě vybírat. Americká manželka bankéře a bloggerka NottingHillYummyMummy uvedla 6 vlastností, které by podle ní měla žena profesionála ze světa financí rozhodně mít, aby s kariérou svého muže dobře ladila.

Kdo někdy viděl seriál Sex ve městě, tak ví, že ulovit investičního bankéře na Manhattanu je snem prakticky každé cílevědomé dívky, co se do New Yorku přistěhuje. Není se čemu divit. Například průměrný bonus na Wall Street za loňský rok činil více než 170000 amerických dolarů, což není špatné i s ohledem na přemrštěné ceny newyorských nemovitostí. V českých podmínkách se většině pánů ve finančních službách o takovém bonusu může nejspíše jenom zdát, nicméně na naše poměry mají platy nadprůměrné a povaha práce v bankovnictví se zase tolik neliší. Tohle je výčet vlastností, které by neměly chybět žádné budoucí partnerce nejen zaneprázdněného bankéře.


Trpělivost

Trpělivost je ctnost, která se rozhodně hodí nejen ženě bankéře. Ale při všech těch jednáních a firemních večeřích a přesčasech a výjezdních zasedáních nejde o ctnost, ale o nutnost. V investičním bankovnictví to platí dvojnásob. Jen si představte ty dlouhé hodiny strávené nad fúzemi a akvizicemi, všechno to cestování, ty nekonečné hodiny, které zabere založení hedge fondu pěkně od píky. Manželka finančníka prostě musí být trpělivá a musí počítat s dlouhými pracovními telefonáty i o dovolených, zvyknout si na pravidelné osamělé čekání u stolu v restauraci nebo odkládání odjezdu na víkend až po sobotním konferenčním hovoru. Trpělivost zkrátka je klíčem i prvním krokem k porozumění života finančníka.


Tolerance

Nikdo nikdy neví, co se ve finančním světě stane, a proto si taková manželka bankéře musí zvyknout na rušení plánů na poslední chvíli, a to nejen třeba večeří, ale i dovolených. Musí být chápavá a tolerantní, i když jí manžel nechá sedět u večeře se svými klienty, zatímco v práci uzavírá významný obchod. Taková manželka bankéře musí být připravena třeba i strávit sama dovolenou s manželovými rodiči, zatímco jeho odvolají k důležité fúzi. A to nemluvím o všech těch mladých, krásných a ambiciózních asistentkách a kolegyních. Žena nejen bankéře musí být připravena na všechno a brát věci s nadhledem. Ideálně od samotného začátku.


Nezávislost

Bankéř by si neměl hledat manželku, která na něj každý den úderem páté čeká u domovních dveří s teplou večeří na stole. Manželka bankéře musí být nezávislá a odolná, potřebuje vlastní kariéru a zájmy. Když bankéř hodně cestuje nebo pracuje od nevidím do nevidím, nepotřebuje ženu, která očekává, že s ní bude trávit více času, nebo snad i celé víkendy. Bankéř se chce o víkendu také věnovat svým zájmům, jako například hraní póla, tenisu nebo golfu, autům a závodění nebo létání s helikoptérou. Život manželky bankéře se může tak někdy dost podobat životu zelené vdovy či svobodné matky.


Inteligence

Někteří muži preferují ženy krásné a o inteligenci se mnoho nestarají. Pokud ale bankéř chce vystoupat po kariérním žebříčku ve světě financí až na samotný vrchol, není od věci najít si partnerku inteligentní a vzdělanou, která mu neudělá na firemních večeřích ani jiných akcích ostudu. Zároveň stejně jako muži i v jiných profesích se finančníci mohou snadno začít nudit a ztratit zájem. Inteligentní žena má větší šanci najít způsob, jak zajistit, aby se manžel měl na pozoru a zájem tak o ni neztratil.


Flexibilita

Práce ve financích obvykle neběží v pravidelném režimu od devíti do pěti a tak je potřeba mít manželku, která bude dostatečně flexibilní, zvlášť pokud jsou ve hře i děti. Někdo přece musí chodit na třídní schůzky, vyzvedávat děti ze školy, v době nemoci je vzít k doktorovi a podporovat je na divadelních představeních či sportovních akcích. Chůva ani v dnešní době rodiče úplně nenahradí.


Pozitivní přístup

Volatilita na finančních trzích se promítá i do volatility pracovních pozic ve finančním světě. Vrtkavé trhy se snadno odrazí i na kvalitě partnerského vztahu. Je třeba připravit se na to, že dobré roky mohou střídat ty mnohem horší. Kolísají trhy, kolísají bonusy a není asi úplně příjemné být manželkou bankéře, když se trhy hroutí. Pak se žena bankéře hroutit nesmí a musí si za každou cenu udržet optimismus. A to i v době recese nebo úvěrové či finanční krize. O práci v bankovnictví lze přijít snadno, rychle a kdykoliv. Žádný bankéř nepotřebuje skončit se ženou, která ho opustí, jakmile přijde o práci nebo nepřinese domů každý rok alespoň stejně velký bonus. Proto si pánové bankéři musí ženu vybírat moudře a dámy, potenciální manželky, si musí dobře rozmyslet, zda chtějí žít život ovlivněný do značné míry vývojem cen akcií, komodit anebo měn.

Zdroj: BI


Čtěte více:

Penzijní spoření – odpovědný přístup v boji s „ekonomicky chmurnou“ demografií (část 1.)
4.4.2015 13:00
Řízení osobních financí představuje náročnou disciplínu. Velká spousta...
Portfolio penzijních fondů – jak se vyznat v jednotlivých třídách aktiv? (část 2.)
5.4.2015 13:00
Pohled na statistiky mluví jasně – český národ je v otázce odkládání p...

Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.12.2016
8:53Víkendář: Bruce Willise na záchranu Země nepotřebujeme, misi AIDA ano
10.12.2016
19:23Jak se stal z Portugalska ostrov stability
13:23Jak budou evropské banky vypadat za deset let?
9:49Víkendář: Zaspaly německé automobilky dobu?
9.12.2016
22:00Wall Street pokračovala ve spanilé jízdě; hlavní indexy zavřely na nových maximech
21:14Project Syndicate: Budoucnost řízení migrace
18:44Unavení draci (šest investičních témat pro rok 2017, díl třetí)
17:51Kofola: Pražská burza je prioritou, z varšavské odejdeme
17:38Euro prohlubuje ztráty, nervozita z italských bank se před víkendem vrací  
17:25Summary: Italské banky, Broadcom
17:07Týden na měnách: Menší, ale delší QE  
17:00Praha close – PX stoupal společně se západní Evropou, až na KB banky klesaly
15:13Týden technicky - Trendy pokračují: dolar roste, i ceny akcií. Ropa stále na maximech, zlato stagnuje
15:04Jaký bude rok 2017 na trzích podle Fidelity?
13:45Podaří se na trhu s ropou nastolit rovnováhu? Pokračování v sobotu
13:30České dráhy, a.s. - Společnost České dráhy, a.s. oznamuje zahájení výplaty sedmého úrokového výnosu počínaje dnem 25. ledna 2017
12:29Kuřáci si od května v restauraci nezapálí, rozhodla sněmovna
11:19Evropa směřuje k nejlepšímu týdnu od února i když banky ztrácí
10:53Václav Kmínek: Nízké úroky vybízejí k investicím do kvalitních dividendových titulů  
10:30Po volatilním čtvrtku se trhy konsolidují, euru i jenu zůstávají jejich ztráty  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data