Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
6 nezbytných vlastností manželky (nejen) bankéře

6 nezbytných vlastností manželky (nejen) bankéře

05.04.2015 16:01
Autor: Kristýna Zahradníková, Patria Online

Budování kariéry v bankovnictví nemusí vždy jít ruku v ruce s utvářením partnerského vztahu, vlastně leckdy se může jednat skoro o protiklady. Ovšem každý ví, že protiklady se přitahují a tak i bankéř má nejen kariérní ambice a touhu vydělávat až nepředstavitelné sumy peněz. Po mnoha osamělých večerech a nezávazných známostech se i ve vytíženém bankéři může zrodit touha odhlédnout od IPhonů, excelových tabulek a terminálů Bloomberg a možná i navázat vážnější vztah. Pokud ho pak nevyděsí tabulka, ve které si spočítá, kolik ho vlastně bude manželka a třeba i dítě včetně vzdělání na některé z prestižních univerzit stát, zatouží možná i založit rodinu a k tomu se žena hodí. Takový bankéř si partnerku ovšem musí pečlivě vybírat. Americká manželka bankéře a bloggerka NottingHillYummyMummy uvedla 6 vlastností, které by podle ní měla žena profesionála ze světa financí rozhodně mít, aby s kariérou svého muže dobře ladila.

Kdo někdy viděl seriál Sex ve městě, tak ví, že ulovit investičního bankéře na Manhattanu je snem prakticky každé cílevědomé dívky, co se do New Yorku přistěhuje. Není se čemu divit. Například průměrný bonus na Wall Street za loňský rok činil více než 170000 amerických dolarů, což není špatné i s ohledem na přemrštěné ceny newyorských nemovitostí. V českých podmínkách se většině pánů ve finančních službách o takovém bonusu může nejspíše jenom zdát, nicméně na naše poměry mají platy nadprůměrné a povaha práce v bankovnictví se zase tolik neliší. Tohle je výčet vlastností, které by neměly chybět žádné budoucí partnerce nejen zaneprázdněného bankéře.


Trpělivost

Trpělivost je ctnost, která se rozhodně hodí nejen ženě bankéře. Ale při všech těch jednáních a firemních večeřích a přesčasech a výjezdních zasedáních nejde o ctnost, ale o nutnost. V investičním bankovnictví to platí dvojnásob. Jen si představte ty dlouhé hodiny strávené nad fúzemi a akvizicemi, všechno to cestování, ty nekonečné hodiny, které zabere založení hedge fondu pěkně od píky. Manželka finančníka prostě musí být trpělivá a musí počítat s dlouhými pracovními telefonáty i o dovolených, zvyknout si na pravidelné osamělé čekání u stolu v restauraci nebo odkládání odjezdu na víkend až po sobotním konferenčním hovoru. Trpělivost zkrátka je klíčem i prvním krokem k porozumění života finančníka.


Tolerance

Nikdo nikdy neví, co se ve finančním světě stane, a proto si taková manželka bankéře musí zvyknout na rušení plánů na poslední chvíli, a to nejen třeba večeří, ale i dovolených. Musí být chápavá a tolerantní, i když jí manžel nechá sedět u večeře se svými klienty, zatímco v práci uzavírá významný obchod. Taková manželka bankéře musí být připravena třeba i strávit sama dovolenou s manželovými rodiči, zatímco jeho odvolají k důležité fúzi. A to nemluvím o všech těch mladých, krásných a ambiciózních asistentkách a kolegyních. Žena nejen bankéře musí být připravena na všechno a brát věci s nadhledem. Ideálně od samotného začátku.


Nezávislost

Bankéř by si neměl hledat manželku, která na něj každý den úderem páté čeká u domovních dveří s teplou večeří na stole. Manželka bankéře musí být nezávislá a odolná, potřebuje vlastní kariéru a zájmy. Když bankéř hodně cestuje nebo pracuje od nevidím do nevidím, nepotřebuje ženu, která očekává, že s ní bude trávit více času, nebo snad i celé víkendy. Bankéř se chce o víkendu také věnovat svým zájmům, jako například hraní póla, tenisu nebo golfu, autům a závodění nebo létání s helikoptérou. Život manželky bankéře se může tak někdy dost podobat životu zelené vdovy či svobodné matky.


Inteligence

Někteří muži preferují ženy krásné a o inteligenci se mnoho nestarají. Pokud ale bankéř chce vystoupat po kariérním žebříčku ve světě financí až na samotný vrchol, není od věci najít si partnerku inteligentní a vzdělanou, která mu neudělá na firemních večeřích ani jiných akcích ostudu. Zároveň stejně jako muži i v jiných profesích se finančníci mohou snadno začít nudit a ztratit zájem. Inteligentní žena má větší šanci najít způsob, jak zajistit, aby se manžel měl na pozoru a zájem tak o ni neztratil.


Flexibilita

Práce ve financích obvykle neběží v pravidelném režimu od devíti do pěti a tak je potřeba mít manželku, která bude dostatečně flexibilní, zvlášť pokud jsou ve hře i děti. Někdo přece musí chodit na třídní schůzky, vyzvedávat děti ze školy, v době nemoci je vzít k doktorovi a podporovat je na divadelních představeních či sportovních akcích. Chůva ani v dnešní době rodiče úplně nenahradí.


Pozitivní přístup

Volatilita na finančních trzích se promítá i do volatility pracovních pozic ve finančním světě. Vrtkavé trhy se snadno odrazí i na kvalitě partnerského vztahu. Je třeba připravit se na to, že dobré roky mohou střídat ty mnohem horší. Kolísají trhy, kolísají bonusy a není asi úplně příjemné být manželkou bankéře, když se trhy hroutí. Pak se žena bankéře hroutit nesmí a musí si za každou cenu udržet optimismus. A to i v době recese nebo úvěrové či finanční krize. O práci v bankovnictví lze přijít snadno, rychle a kdykoliv. Žádný bankéř nepotřebuje skončit se ženou, která ho opustí, jakmile přijde o práci nebo nepřinese domů každý rok alespoň stejně velký bonus. Proto si pánové bankéři musí ženu vybírat moudře a dámy, potenciální manželky, si musí dobře rozmyslet, zda chtějí žít život ovlivněný do značné míry vývojem cen akcií, komodit anebo měn.

Zdroj: BI


Čtěte více:

Penzijní spoření – odpovědný přístup v boji s „ekonomicky chmurnou“ demografií (část 1.)
04.04.2015 13:00
Řízení osobních financí představuje náročnou disciplínu. Velká spousta...
Portfolio penzijních fondů – jak se vyznat v jednotlivých třídách aktiv? (část 2.)
05.04.2015 13:00
Pohled na statistiky mluví jasně – český národ je v otázce odkládání p...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
03.10.2022
6:23Změna postoje k elektromobilitě a jak dobíjet ve městech
02.10.2022
9:16Víkendář: Dolar jako nejatraktivnější aktivum a možný příklon k populistické fiskální politice
01.10.2022
9:09Víkendář: Fiskální uvolnění jen zvýší potřebu razantního monetárního utažení
30.09.2022
22:01Wall Street nadále pod taktovkou medvědů. Nike -12,8 %  
17:12PPF Financial Holdings a.s. – Pololetní zpráva 2022
17:09PPF Financial Holdings a.s. – Informace o využití Call opce
16:47PPF Financial Holdings a.s. – Konsolidované IFRS výsledky za první pololetí roku 2022
16:35Zelený závěr týdne pokračuje, ale ani tentokrát není růst přesvědčivý  
16:34QI Investiční společnost, a.s.: IFIS investiční fond, a.s. - Pololetní zpráva 2022
16:25AMISTA investiční společnost, a.s.: FOCUS INVEST, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. Pololetní zpráva
16:20AMISTA investiční společnost, a.s.: Outulný investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. zveřejňuje Informace o Pololetní zprávě k 30. 6. 2022
16:16AMISTA investiční společnost, a.s.: ASOLERO SICAV a.s. zveřejňuje Informace o Pololetní zprávě k 30. 6. 2022
16:05Komentář analytika: Problémy Nike se zásobami se natahují  
16:03Jak dlouho v minulosti trval návrat inflace ke 2 % a co se čeká pro rok 2024?
15:46Rusko anektuje čtyři ukrajinské oblasti. Zelensky podává žádost o urychlené přijetí Ukrajiny do NATO
15:44WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Zveřejnění pololetní finanční zprávy za 1. pololetí 2022 společnosti
15:20AMISTA investiční společnost, a.s.: Pololetní finanční zpráva Maloja Investement SICAV a.s. k 30. 6. 2022
15:09AMISTA investiční společnost, a.s.: ČEZ OZ uzavřený investiční fond, a.s. - Pololetní zpráva 2022
13:49Alan Fabik k IPO HARDWARIO: Jsme ti, kdo dnes pomáhají firmám přežít. Vysoce růstový obor IoT přináší netušené příležitosti
13:44Bouře ještě nekončí, říká analytik Patrie k reportu od Micron Technology  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
1:50JP - Index podnikatelské aktivity Tankan
9:30CZ - PMI v průmyslu
9:55DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
10:30UK - PMI v průmyslu
16:00USA - Index ISM v průmyslu
16:00USA - Výdaje ve stavebnictví, m/m