Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Harley-Davidson zhoršil výhled pro letošní rok, akcie ztrácí přes 9 %

Harley-Davidson zhoršil výhled pro letošní rok, akcie ztrácí přes 9 %

21.04.2015 16:07
Autor: Michal Putna, Patria Online

Americký výrobce legendárních motocyklů Harley-Davidson (HD) dnes zveřejnil své hospodářské výsledky za první kvartál letošního roku. Hlavní zprávou, která poslala hodnotu akcií od záporu, je zhoršení výhledu pro počet prodaných strojů.

Čistý zisk se v 1Q15 mírně zvýšil o 1,5 % na 269,9 milionu USD. Zisk na akcii (upravený ukazatel EPS) činil 1,27 dolaru a překonal odhady analytiků dotazovaných agenturou Bloomberg, kteří čekali zisk 1,24 dolaru.

Tržby Harley-Davidson se y/y snížily o 3,1 % na hodnotu 1,67 mld. USD, což je lehce více, než trhem očekávaných 1,58 miliardy dolarů. Pokles tržeb byl způsoben primárně nižším počtem propadných motocyklů, negativně se však v hospodaření projevil také silný dolar.

Počet prodaných motocyklů se celkově snížil o 1,3 % na 56,7 tisíc. V USA, které jsou tradičně největším trhem firmy, prodeje klesly o 0,7 %, v oblasti Asie a Tichomoří o 1,1 % a v Evropě o 5,6 %. V Latinské Americe se prodeje zvýšily o 0,3 % a v Kanadě o 5,7 %.

Firma oznámila, že letos prodá o 2 až 4 % více strojů, což je zhoršení výhledu oproti dříve predikovanému růstu objednávek o 4-6 %. Byl to primárně zhoršený výhled, který posílá akcie výrobce motorek do více než 9procentní ztráty.

V konferenčním hovoru po zveřejnění hospodářských výsledků společnost navíc prohlásila, že nehodlá své výrobky zlevňovat kvůli konkurenci, která se snaží nízkými cenami navýšit svůj tržní podíl. Harley-Davidson také připustil, že agresivní cenová kampaň konkurenčních výrobců motocyklů už se negativně podepisuje na počtu prodaných motorek.

Zdroj: BBG


Čtěte více:

Nové IPO na pražské burze! (+názor analytika)
21.04.2015 13:00
Burza cenných papírů Praha zahájí dne 12. května 2015 obchodování s no...
Verizon v 1Q15 - tržby i zisk rostou; sítě LTE si vedou dobře
21.04.2015 13:44
Verizon zveřejnil svoje výsledky za 1Q. Zisk na jednu akcii (adj. EPS ...
Under Armour zveřejnil výsledky za 1Q 2015, akcie v premarketu klesají
21.04.2015 14:20
Americký výrobce sportovního oblečení, obuvi a doplňků Under Armour zv...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.12.2025
13:05Týdenní výhled: Trump vybral nového šéfa Fedu, stoupá nervozita kolem japonských sazeb a bitcoin padá  
12:32WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s: Výroční zpráva za rok 2024 - aktualizovaná verze
12:02FT: Partneři OpenAI si půjčili 100 miliard dolarů. Firma samotná podepsala kontrakty za 1,4 bilionu dolarů
12:00Stříbro na rekordu. Bílý kov zdvojnásobil hodnotu, zatímco zlato jde do strany
11:52Podmínky v českém zpracovatelském průmyslu se v listopadu zhoršily
11:30Nervozita z Japonska stahuje trhy do červeného  
10:01Kryptoměny znovu pod tlakem. Bitcoin spadl na 86 tisíc dolarů
9:20Webinář Investiční trefy a přešlapy 2025 s Pavlem Mokošem již 4. prosince
8:56GEVORKYAN oznámil nové projekty, Trump vybral nového šéfa Fedu a krypto trh pod tlakem  
8:44Rozbřesk: Jestřábí BoJ zvyšuje averzi k riziku – pomůže to euru, nebo dolaru?
8:36Primoco UAV SE: Informace o překročení hodnoty nových zakázek miliardu korun v roce 2025
6:05Predikce na rok 2026 počítají s pokračujícím růstem. Některé banky míří u S&P 500 až k 8 000 bodům
30.11.2025
9:04Víkendář: Německá ekonomika je o 1 % větší než na konci roku 2017, zatímco ta americká vzrostla o 19 %
29.11.2025
8:55Víkendář: Poukazování na chyby Američanů Evropě její problémy nevyřeší
28.11.2025
20:40Wall Street se zvedla, ale technologický Nasdaq přesto zakončil měsíční obchodování ve ztrátě 1,5 %  
18:09Nový normál: Tentokrát jinak?
15:54Diskont Evropy zůstává, ale ekonomika se začíná obracet. Příležitost pro investory?  
14:09Perly týdne: Nadšení z Googlu a třetina akcií v „medvědím trhu“
14:02Největší burzovní výpadek za roky: CME zastavila obchodování po poruše v datacentru
11:24Výpadek a zkrácené obchodování naznačují nevýrazný konec týdne  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30CZ - PMI v průmyslu
16:00USA - Index ISM v průmyslu