Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza otevírá růstem po největším propadu od ledna; akciím VIG nepomáhá ani zvýšené doporučení

Pražská burza otevírá růstem po největším propadu od ledna; akciím VIG nepomáhá ani zvýšené doporučení

27.05.2015 10:10
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Pražská burza otevírá růstem o 0,2 %, a tak si připisuje první růst v tomto týdnu poté, co včera zaznamenala největší propad od konce ledna. Západoevropské burzy rovněž konsolidují po včerejším strmém propadu, i když Řecko nadále zůstává v centru pozornosti investorů a díky tomu se dá očekávat pokračující zvýšená volatilita na trzích. Středoevropské burzy otevírají mírným růstem, když polský WIG 20 přidává 0,2 %, maďarský BUX roste o 0,3 % a rakouský ATX stagnuje na nule.

Většina titulů na pražské burze se obchoduje bez větších změn, akcie Erste Bank a ČEZ rostou jen zanedbatelným tempem kolem 0,3 % a akcie Komerční banky přidávají jen něco málo přes 0,5 %. Akcie VIG sice otevřely nad 982 , ale nyní se již pohybuje kolem denních minim na 963 . Analytici Deutsche Bank dnes zvýšili doporučení pro akcie této rakouské pojišťovny na „držet“ z „prodat“.

Akcie O2 se dnes obchodují naposledy před vyčleněním společnosti Cetin. Toto rozštěpení proběhne během následujících dvou dni, během kterých se akcie O2 nebudou obchodovat. Akcie O2 dnes klesají o procento na 181 .


Čtěte více:

Akviziční cíl Fiat Chrysler hledá svého mecenáše
26.05.2015 14:00
V březnu šéf koncernu Fiat Chrysler Sergio Marchionne vyzval v emailov...
Investice do (stávající) O2 CR zůstává riziková (názor analytika)
26.05.2015 14:04
V naších posledních dvou analýzách na akcie O2 CR, které jsou k dispoz...
Kanada hlásí rozsáhlá ložiska břidlicové ropy
27.05.2015 8:09
Až 200 miliard barelů ropy by mohlo ležet ve dvou rozsáhlých břidlico...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.12.2025
9:12Víkendář: Nelze očekávat, že by ceny domů ve velkých městech v dohledné době klesly
0:16Česká zbrojovka získala zakázku od německé armády, vybrala si její pistoli jako novou služební zbraň
19.12.2025
23:03HARDWARIO očekává za letošek překročení 100 milionů korun tržeb. Zásadně tak překoná plán
22:01S&P 500 pokračoval v růstu na „Triple Witching“ den  
17:36Tentokrát stejně?
16:37J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Záznam z konference pro investory
15:43Marks: Dva druhy bublin a zdraví současného akciového trhu
13:42ČNB: Bankám za tři čtvrtletí stoupl čistý zisk o 9,4 miliardy na 100 miliard Kč
13:35Mraky nad Vestas se rozfoukaly. Výrobce větrných turbín míří k nejlepšímu roku za dekádu
12:50První dodávky H200 na obzoru? Trumpova administrativa přezkoumává prodeje AI čipů Nvidie do Číny
12:07Perly týdne: Na dům nemáme, tak nakoupíme akcie?
11:04Kecky Nike v Číně neletí. Výrazný propad tamních prodejů posílá akcie o 10 procent dolů
10:23BoJ zvýšila sazby na nejvyšší úroveň za 30 let. Další růst může přijít do půl roku
9:51UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003557159
9:45UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003557167
9:29USA v roce 2026: Stabilní inflace, nižší sazby a otazníky nad Fedem
9:05Rozbřesk: Koruna zastavila oslabování. Americká inflace spadne v lednu k cíli, Fed bude pokračovat v redukci sazeb
8:54EU schválila půjčku Ukrajině, japonská centrální banka zvýšila sazby a německá spotřebitelská důvěra prudce klesá  
8:50J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o deváté výplatě úrokového výnosu
6:03Investiční výhled 2026: Shrnutí  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data