Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Summary: Bouygues, Orange, Iliad, Numericable, SABMiller, Cigna

Summary: Bouygues, Orange, Iliad, Numericable, SABMiller, Cigna

22.06.2015 17:05
Autor: Jan Šumbera, Patria Research

Evropa:

Sektorem, který si v dnešní, pozitivy překypující seanci uzmul největší pozornost, jsou francouzské telekomunikace. Orange roste o 7,5 %, Iliad (DIP) o 12 %, Numericable o 15 %, Bouygues (DIP) o 14 % a Altice o 13 %. Za vším stojí konsolidační zpráva, o které si více můžete přečíst ZDE.

Pivovarnická skupina SABMiller (DIP) dnes upravila střednědobý výhled pro oblast Latinské Ameriky, která stojí za zhruba třetinou provozního zisku EBITA a v posledních pěti letech se pyšní průměrným složeným ročním růstem ve výši 11 %. Nový výhled počítá s růstem EBITA v pásmu 5 – 11 %, naproti původně avizovaným 9 – 14 %. Růstový prostor zůstává především na trzích v Kolumbii, Peru a Ekvádoru, kde spotřeba piva na osobu dosahuje méně než poloviny úrovně v Hondurasu a El Salvadoru a 2/3 hladiny ukazatele v Panamě, Brazílii, či Mexiku. Marže má expandovat o 10 – 30 bps (proti původním 60 – 80 bps). Celkově pak pivovarnická skupina hodlá zacílit na širší masu, s čímž jsou spojeny vyšší náklady, které se v negativní revizi odrážejí. Akcie dnes s ohledem na pozitivní sentiment na trzích připisují procento.


USA:
Životní pojišťovna Cigna včera zamítla nabídku na převzetí v hodnotě 47 mld. USD od konkurenční Anthem, neboť její parametry považuje za hluboké zklamání. Pro Anthem to znamená překážku ve snaze rozšířit členskou základnu, která by vylepšila vyjednávací pozici skupiny (jak v otázce cenotvorby, tak také při skladbě doktorské sítě). Akcie Cigna připisují 7,5 %, Anthem 5 %.

Dlouhodobé investiční příležitosti (DIP) představují ucelený produkt sestavovaný analytickým týmem Patria Finance. V jeho rámci je po důkladném zvážení vyhlídek sektoru, stávající valuace a růstového potenciálu sestavován seznam nejzajímavějších titulů z amerických a evropských trhů, u nichž existuje potenciál atraktivního zhodnocení. Více informaci i kompletní seznam mohou klienti Patria Finance získat po přihlášení ZDE.   


Čtěte více:

Sázka na konsolidaci francouzských telekomů se dnes obzvlášt vyplácí - Bouygues (+14 %), Iliad (+10 %)
22.06.2015 9:20
Příběh konsolidace francouzského telekomunikačního sektoru, na který s...
IPO Watch - chytrý domov, motivační programy, i farmacie .. rušný týden s deseti IPO
22.06.2015 17:00
Dnešním dnem vstupujeme do 26. týdne a ocitáme se tak prakticky v polo...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
29.04.2026
23:05Amazon hlásí díky poptávce po AI největší růst cloudu od roku 2022
23:02Microsoft zvýšil zisk o 23 procent, tržby překonaly očekávání analytiků
22:50Meta pokračuje v navyšování kapitálových výdajů na AI. Akcie jdou po výsledcích do záporu
22:30Alphabet překonal očekávání. Silný růst cloudu vyhání akcie vzhůru
22:07Powell se neloučí a Fed dělá jestřábí půl-obrat
22:01Akcie i dluhopisy klesly, Fed zůstává rozdělený kvůli válce v Íránu  
20:00Fed v nejrozpolcenějším verdiktu od roku 1992 sazbami nepohnul. Powell neodejde
19:27Ropa letí na maxima od června roku 2022. Trump odmítl íránský návrh, blokáda Hormuzu zůstává
17:25Dolar a to, co se děje v USA
17:15Rohan financing s.r.o.: Výroční finanční zpráva za rok 2025
15:19Geopolitické napětí negativně dopadá i na Booking. Akcie po výsledcích klesají  
14:56EPH Financing International, a.s.: Úspěšné založení TTEP
14:49EPH Financing CZ, a.s.: Úspěšné založení TTEP
14:42Adidas překonal očekávání, akcie výrazně posilují
14:01Neoslnivé výsledky Robinhoodu: téměř všechny divize zaostaly za očekáváním  
13:00ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
12:42Příliš nonšalantní trhy, nebo nástup na jedno z nejlepších akciových období našich životů?
11:57Akcie převážně červené. Ropa míří k 115 dolarům, na programu big tech a Fed  
10:36MakroMixér: Energetické trhy nejsou v panice, bezemisní zdroje tlačí ceny dolů. Pavel Řežábek o plynu, elektřině a konci uhlí
10:16Největší švýcarská banka UBS prudce zvýšila čtvrtletní zisk

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - PMI v průmyslu
9:00CZ - HDP, q/q
10:00DE - HDP, q/q
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
14:15EMU - Jednání ECB, depozitní sazba
14:30USA - HDP, q/q a
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago