Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Čistý zisk japonské Toyoty vzrostl o desetinu, překonal odhady

Čistý zisk japonské Toyoty vzrostl o desetinu, překonal odhady

04.08.2015 9:14
Autor: Redakce, Patria.cz

Největší japonská automobilka Toyota Motor zvýšila čistý zisk za první finanční čtvrtletí o desetinu na 646,4 miliardy jenů (128,7 miliardy Kč). Společnosti k nečekaně lepšímu výsledku pomohly škrty v nákladech a příznivý pohyb směnných kurzů, které vynahradily slabší prodej automobilů. Firma, která bojuje s německým koncernem Volkswagen o pozici největšího světového prodejce aut, zároveň snížila odhad prodeje vozidel za celý kalendářní rok.

Analytici v anketě agentury Reuters v průměru předpokládali, že čistý zisk za období od dubna do června dosáhne 607,5 miliardy JPY.

Společnost nechala odhad čistého zisku za celý finanční rok beze změn na 2,25 bilionu JPY. Finanční rok japonských firem končí v březnu. Skupina ale nově očekává, že za celý kalendářní rok 2015 prodá po celém světě zhruba 10,12 milionu vozidel. Původní odhad počítal s prodejem 10,15 milionu aut.

Toyota si ještě v prvním kvartálu udržela vedoucí pozici na světovém trhu aut. Za celé první pololetí ale japonskou automobilku v prodeji vozů překonal Volkswagen. Největší evropský výrobce aut se tak vůbec poprvé stal největším prodejcem aut i v celosvětovém měřítku.

Akcie během japonské seance v úterý obchodovala dlouho ve ztrátě, ke konci seance se mírně výkon zlepšil a akcie zavřela den se ztrátou 0,96 % na 8121 jenů.

toy 

Zdroj: ČTK, Reuters, Bloomberg


Čtěte více:

Praha zahájí úterý mírně níže
04.08.2015 8:43
Pražská burza v první obchodní seanci nového měsíce rostla, index PX ...
Průmysl hýbe trhy
03.08.2015 22:11
Americké trhy začaly druhý prázdninový měsíc poklesem, za kterým stála...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
04.06.2026
22:00Broadcom negativně překvapil absencí pozitivního překvapení  
17:08Když ekonomiku řídí stát…
16:39ČNB nechala limity pro poskytování hypoték beze změny
15:34PrizePicks mění profil Allwynu, digitál už tvoří téměř polovinu herních výnosů. Titul zařazujeme na watchlist  
14:40Reakce investorů je přehnaná, tvrdí analytici Morningstar k poklesu evropských zbrojařů. Věří zejména Rheinmetallu
14:02Novo Nordisk bude v Česku vyrábět látky pro léky na cukrovku a obezitu
13:06RWE: Korekce může odeznít, na silné pozici se nic nemění
12:04Mzdy na začátku roku překonaly 8 %, co na to ČNB?  
11:02Včerejší pokles zpečetil Broadcom, Evropa ale dopoledne zvedá hlavu  
10:31Inflace v květnu zpomalila na 2,1 procenta
10:30ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
10:10Slabší výhled poslal akcie Broadcomu dolů až o 14 procent
10:00Průměrná mzda v prvním čtvrtletí přesáhla 50 tisíc, reálně stoupla o 6,4 procenta
9:28ČEZ, a.s.: Vnitřní informace: Skupina ČEZ podepsala úvěrovou smlouvu
8:51Rozbřesk: Všechny negativní šoky pro ekonomiku USA válcuje pozitivní příběh umělé inteligence.
8:39Naděje na příměří mezi Izraelem a Libanonem, Broadcom po výsledcích padá. Evropa zahájí negativně  
8:27Bloomberg: Vstupem SpaceX na burzu se mohou obohatit Trumpovi úředníci
6:08Další korekce, pak rally a výjimečný rok 2027?
03.06.2026
22:03Americké technologie korigují níže  
16:50Traders Talk: Rozdělení ČEZ a diverzifikovanější Nvidia

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.