Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články  
    Dnešní trading v mírně červeném teritoriu

    Dnešní trading v mírně červeném teritoriu

    23.09.2015 8:56
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Domácí burzovní parket navázal na výrazně negativní sentiment v Evropě, který poslal všechny hlavní evropské indexy do červených čísel. Index pražské burzy s podprůměrným objemem obchodů 0,441 mld. odevzdal 1,61 % a zakončil včerejší den na úrovni 967,8 bodu. Prodejní apetit na evropském trhu (a v automobilovém segmentu) přiživuje skandál automobilky Volkswagen.

    V Praze krvácely prakticky všechny tituly, výjimkou byl pouze tabák (+0,1 %), Stock Spirits (+0,5 %) a Fortuna (+0,07 %), avšak jejich zisky spadají do kategorie mikroskopických. Ostatní akcie si připsaly další ztrátový den.

    Pod tlakem byl opět ČEZ, který ztratil 1,07 % a podíval se tak na cenu 507,9 CZK/akcie. Cena uhlí s dodávkou v roce 2016 na evropském trhu propadla pod 50 dolarů/t a tlačí dolů také ceny elektřiny, což neprospívá energetickým firmám, ČEZ nevyjímaje. Uhlí jen v letošním roce odepsalo 25 % své hodnoty a má nakročeno již k pátému ztrátovému roku.

    Švédská energetika Vattenfall vyzvala potenciální zájemce k předložení nabídek na koupi jejích hnědouhelných elektráren a dolů v Německu. Zájem o tyto aktivity vyjádřily české společnosti ČEZ a Energetický a průmyslový holding. Finanční ředitel ČEZ Martin Novák agentuře Reuters řekl, že o podání nabídky bude jeho společnost "rozhodně" uvažovat.

    V Praze se nedařilo ani finančnímu sektoru, Erste minus 1,5 % na 685,9 Kč/akcie, VIG ztratil 2,3 procenta na rovných 715 korun. Minutu před zavřením pražského parketu přesáhl objem obchodů na Komerční bance 200 milionů korun, aktivní však byli především prodejci, kteří poslali titul o 2,84 % níže na cenu 5195 CZK/akcie.

    Telekomunikace O2 CR ztratila 0,36 %, Pegas klesl o 1,9 %, CETV minus 1,05 % na hodnotu 51,59 koruny za jednu akcii.

    „Dnes na pražské burze očekáváme mírně negativní průběh. Aktuálně futures na index DAX ztrácejí 0,20 %. Společnost ČEZ by dnes mohla znovu po delší době otestovat hranici 500 . Na Komerční bance nepředpokládáme výraznější změnu nálady a měla by být opět lehce pod tlakem s obchodováním pod 5200 . Na hranici 5100 by však mohla najít svojí podporu.“ říká trader Patria Finance Tomáš Uher.

     


    Čtěte více:

    Project Syndicate: Kdo je připravený na zvýšení sazeb v USA?
    23.09.2015 8:36
    Možnost, že americký Federální rezervní systém poprvé po deseti letech...
    Čínská data opět nepříjemně překvapila, index PMI na historickém minimu
    23.09.2015 8:36
    Dnes brzo ráno byl v Číně zveřejněn index nákupních manažerů (PMI) v p...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    16.07.2026
    16:32PODCAST Analytický radar: Akciový výhled Patrie pro druhé pololetí
    16:00Další cykly zvedání sazeb a to, na čem u akcií skutečně záleží
    15:47Google bude muset v EU otevřít služby konkurenci v AI, rozhodl Brusel
    15:12Nvidia představila nový model pro roboty a rozšiřuje svůj japonský ekosystém pro fyzickou AI
    13:40TSMC: Trh ignoruje silné výsledky a trestá vyšší kapitálové investice  
    12:10Zlato, dolar a Mag7 jako světové rezervní aktivum
    10:35TSMC po vzoru ASML navyšuje výhled tržeb. Bobtnají i kapitálové výdaje
    10:17Lidé nakoupili státní dluhopisy za 74 miliard, pořídilo si je 92 000 občanů
    9:52Uber chce převzít vlastníka Foodory. Za Delivery Hero nabízí přes 14 miliard dolarů
    9:32Rozbřesk: Fed přepisuje svou komunikační strategii: méně slov, více dat
    8:54Komerční banka, a.s.: Dozorčí rada zvolila člena představenstva KB
    8:53Nové americké útoky v Perském zálivu, zdražení ASML a SpaceX dál padá pod tlakem investorů  
    6:12U umělé inteligence se to posouvá k „příliš velké na to, aby padly“
    15.07.2026
    22:00Akcie rostly díky příznivým inflačním datům, výrobci čipů zůstali pod tlakem  
    17:10Dot.com bublinovatost a současný tržní optimismus
    16:43Nájmy v druhém čtvrtletí rostly, pohybovaly se mezi 9600 Kč až 32.900 Kč
    16:38Reuters: Vývoz ropných produktů z Ruska po moři klesl proti červnu na polovinu
    16:33V německém průmyslu vloni zaniklo 177.000 pracovních míst, uvedl úřad práce
    15:11Morgan Stanley se připojila ke konkurentům a svezla se na boomu obchodování s akciemi
    15:01BlackRock hlásí silný kvartál. Výsledky táhly ETF a rekordní marže

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    8:00UK - Průmyslová výroba, y/y
    14:30USA - Index filadelfského Fedu
    14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
    14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.