Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Zisk ING vzrostl díky nižším rezervám na ztrátové úvěry o 15 %

    Zisk ING vzrostl díky nižším rezervám na ztrátové úvěry o 15 %

    04.11.2015 9:26
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Nizozemské finanční skupině ING vzrostl ve třetím čtvrtletí čistý zisk o 15 procent na 1,06 miliardy eur. Výsledky překonaly očekávání analytiků díky nižším rezervám na ztrátové úvěry.

    Očištěný zisk před zdaněním, který nezahrnuje prodaný majetek a mimořádné položky, se zvýšil o jedno procento na 1,5 miliardy eur. Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali zisk 1,43 miliardy eur.

    Očištěný zisk divize drobných bankovních služeb stoupl o deset procent. Přispěl k tomu hlavně pokles rezerv na ztrátové úvěry v Nizozemsku a Belgii. Zisk komerční banky klesl o 24 procent, částečně kvůli nižším příjmům na finančním trhu.

    Rezervy na ztrátové úvěry se snížily na 261 milionů eur z 322 milionů eur. K poklesu přispělo hlavně oživení nizozemské ekonomiky a růst cen domů.

    ING byla kdysi globální finanční firmou, kvůli státní pomoci v době globální finanční krize však musela výrazně omezit své aktivity a mění se v banku zaměřenou na evropský trh. ING dodala, že pokračuje v odprodeji svého podílu v pojišťovně NN, ve které má nyní 25,8 procenta. Veškeré akcie v pojišťovně chce prodat v příštím roce. NN dnes uvedla, že její zisk ve třetím čtvrtletí stoupl o 43 procent na 392 milionů eur.

    Příznivé výsledky ING přicházejí v době, kdy mnoho předních evropských bank musí propouštět a reorganizovat své aktivity, aby splnily přísné požadavky na výši kapitálu. Jsou mezi nimi Deutsche Bank, Credit Suisse či Standard Chartered.

    Od roku 1992 působí ING v Česku prostřednictvím ING Bank ČR. Česká pobočka patří k menším finančním ústavům v ČR a loni její zisk stoupl o 64 procent na 344 milionů korun.

    Zdroj: ČTK


    Čtěte více:

    Průmyslových objednávek v USA stále ubývá
    03.11.2015 16:08
    Po srpnu také září vykázalo pokles objednávek pro americké průmyslové ...
    Summary: BMW, Standard Chartered (DIP), Volkswagen, UBS
    03.11.2015 18:08
    Evropa:Automobilka BMW ve třetím čtvrtletí letošního roku prodala mezi...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    11.08.2026
    21:59Wall Street pokračovala v konsolidaci; probuzení může přinést aktuální CPI  
    17:14Mimořádná levnost i drahost amerických akcií. Vše vysvětluje jedna skrytá proměnná
    15:50Eli Lilly stíhá Novo Nordisk. V Británii získala první povolení pro pilulku na hubnutí mimo USA
    14:31Provozovatel datových center DayOne se chystá na svůj první den na burze v USA
    14:31Umělá inteligence jako budování železnic, období bankrotů i slávy
    14:07Od valuace 98 miliard k až 30 miliardám dolarů. Shein se připravuje na vstup na burzu
    14:02Návrat Intelu nabírá obrátky. Firma si zajistila 20 miliard dolarů na expanzi
    13:08Rocket Lab roste raketovým tempem, ziskovost však stále zůstává na oběžné dráze  
    11:38ČEZ zaostal za odhady na provozním zisku. Slabý Trading přebil pozitivní zprávu o vyšším výhledu  
    11:05Inflace zůstává pod cílem, domácí tlaky ale nepolevují
    10:08Wall Street vidí za Bessentovými kroky známky úzkosti na trhu s dluhopisy  
    8:52ČEZ v pololetí meziročně zvýšil čistý zisk o deset procent a zahraniční trhy sledují nové zdroje financování AI  
    8:44ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření za I. pololetí 2026
    7:57Čistý zisk ČEZ přesáhl za první pololetí 18 miliard, společnost znovu navýšila výhled
    10.08.2026
    17:01Pár úvah o plánech FIFA, skutečném podnikání a tržním systému
    15:38PODCAST Týdenní výhled: Výsledková sezóna trenduje díky AI vysoko nad odhady a Bessent brání státní dluhopisy  
    14:44Trumpovy příjmy z licencí loni vzrostly o 71 procent na 59,5 milionu dolarů
    13:25TSMC umlčela obavy z ochlazení AI. Tržby dál rostou o desítky procent
    12:40Trhu s humanoidními roboty vládne Čína. V prvním pololetí se postarala o více než 97 % světových dodávek
    11:19Míra nezaměstnanosti v červenci stoupla na 5 %. Trh práce ale zůstává napjatý

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:00CZ - CPI, y/y
    16:00USA - Prodeje starších domů