Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Time Warner ve 3Q opět předčila očekávání

    Time Warner ve 3Q opět předčila očekávání

    04.11.2015 13:42
    Autor: Kristýna Zahradníková, Patria Online

    Skupina Time Warner, která zastřešuje mimo jiné televizní stanici HBO nebo filmová studia Werner Bros, dnes zveřejnila výsledky za třetí čtvrtletí, které pohodlně překonaly osekávání trhu. Ve sledovaném kvartále společnost hospodařila s upraveným ziskem na akcii ve výši 1,25 dolarů při očekávání 1,09 dolarů za akcii. Time Warner tak úspěšně překonává odhady zisku již devět čtvrtletí v řadě.

    Provozní zisk společnosti meziročně výrazně stoupl na 1,84 miliardy dolarů. K této výši zisku z celé skupiny nejvíce přispěl zisk Turner Advertising, který přesáhl miliardu dolarů. HBO k celkovému zisku potom přidala půl miliardou dolarů. V loňském roce Time Warner odmítla nabídku na odkup od Twenty 1st Centtury Fox Ruperta Murdocha ve výši 75 miliard dolarů.

    Příjmy mediální skupiny dosáhly ve třetím kvartále 6,56 miliardy dolarů a stejně tak, jako v případě zisku na akcii tak Time Warner předčila odhady ve výši 6,51 miliardy dolarů. Tržby Turner Advertising se propadly méně než očekával trh a ve sledovaném čtvrtletí činily 2,4 miliardy dolarů. Tržby HBO se vyšplhaly na 1,37 miliardy a filmová studia Warner Bros zaznamenala příjmy ve výši 3,2 miliardy dolarů.

    Time Warner v poslední době hledá cesty jak prodávat svůj obsah online, v dubnu společnost představila čistě online verzi kanálu HBO. Time Warner potvrdila výhled upraveného zisku na akcii pro letošní rok v rozmezí 4,6 až 4,7 dolaru. Od počátku letošního roku až do konce října Time Warner odkoupila 41 milionů akcií za 3,3 miliardy dolarů. Akcie Time Warner na zveřejněné výsledky reagovaly v premarketu růstem o více než 2 procenta.

    Zdroj: BBG


    Čtěte více:

    Summary: BMW, Standard Chartered (DIP), Volkswagen, UBS
    03.11.2015 18:08
    Evropa:Automobilka BMW ve třetím čtvrtletí letošního roku prodala mezi...
    Tesla Motors ve 3Q pořád ve ztrátě přitom nadále masivně investuje; akcie reaguje růstem o 9 %
    04.11.2015 10:06
    Mladá a populární automobilka Tesla Motors ohlásila další kvartální vý...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    21.08.2026
    9:06Růst spotřebitelských cen v Japonsku zrychluje, zvyšují se náklady na dovoz
    8:55Rozbřesk: Koruna je nejsilnější od prosince 2025, dolar pod tlakem neuspokojivého fiskálu
    8:55Trhy sledují Anthropic, dluhopisy i nové kroky americké vlády  
    6:07Meta patří mezi největší AI zákazníky Microsoftu. Za Azure utrácí stovky milionů dolarů ročně
    20.08.2026
    17:08Americká výjimečnost 8/2026 - z pohledu valuací a návratnosti trhů
    16:49UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Pozvánka na řádnou valnou hromadu společnosti UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a.s. konající se 30. 9. 2026
    16:02Walmart překonal očekávání, akcie přesto výrazně oslabily
    14:58Největší short squeeze za roky. Bitcoin prudce otočil po nadějích na deregulaci
    14:29Ministerstvo financí zhoršilo výhled ekonomiky, letos čeká růst o 1,9 %
    13:00Investice do AI mají prioritu, a tak se zisk Alibaby propadl o více než tři čtvrtiny
    12:02Krugman: Proč není cena ropy ještě výš?
    11:07Polská společnost Arlen chce koupit 75 procent akcií obuvnické firmy Prabos
    10:31Opět „nejstarší chyba v monetární politice“?
    9:35Celkový veřejný dluh USA poprvé překonal hranici 40 bilionů dolarů
    8:54Rozbřesk: Když je všechno priorita. Státní rozpočet pro rok 2027
    8:51Fed zůstává jestřábí, Trump tlačí na Írán a trhy sledují dluh USA i návrat bitcoinu  
    6:04Morgan Stanley: Drobní investoři dokázali správně odhadovat dopady QE, neměli by ale časovat trh
    19.08.2026
    22:02Pozitivní náladu na trhu podtrhují akcie Moderny a Marvell Technology  
    18:21AI dál sama sobě dláždí kapitálovou cestu a „bezvýznamné“ 2 biliony dolarů
    16:45Traders Talk: Tento trh není pro slabé povahy. Příležitosti se ale najít dají

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data