Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Asie spíše v pozitivním duchu po americké rally; Číně před closem došel dech

Asie spíše v pozitivním duchu po americké rally; Číně před closem došel dech

17.11.2015 8:43
Autor: Pavel Petr, Patria Online

Asijská seance se nesla převážně v pozitivním duchu poté co investoři vezli s americkou rally a měli chuť k nakupování.

Japonský index Nikkei 225 dnes přidal +1,22 % na 19 630 b. Hlavním tahounem celého indexu byly sektory jako energetika nebo průmysl. To bylo poměrně společným znamením úterní asijské seance. Jediný sektor, který si z Nikkei neodnesl zisk byly telekomunikace. Japonský výkon potvrdil i širší index TOPIX sestávající z 1895 akcií v 33 sektorech, když vzrostl o +0,93 % na 1586 b.

Akcie v Číně se obchodovaly převážnou dobu v zelených číslech. Ovšem jak se blížil závěr obchodování, investoři se začali akcií zbavovat a tak se čínské akcie povětšinou dostaly na červenou nulu. Index Shanghai Compsite odepsal -0,06 % na 3604 b., když ho ke dnu stáhnuly akcie informačních technologií a také telekomunikačních služeb. Shenzhen Composite ztratil dokonce -0,88 % na 2231 b. stále kvůli spekulacím o možném propojení obchodování mezi tímto trhem a Hang Sengem. CSI300 ztratil -0,15 % na 3 758 b.

Naopak Hang Seng roste o +1,49 % na 22 346 b. Růst tohoto indexu silně podporuje sektor spotřební a také informačních technologií. Nejvýkonnější akcií zatím je Li & Fund, jedna z proexportně zaměřených společností na čínském trhu. Zatím přidává +3,38 %.

V ostatních částech Asie se obchodovalo také převážně v pozitivním duchu. Jihokorejský index KOSPI přidal +1,06 % na 1963 b. nebo australský S&P/ASX 200 si došel pro solidních +2,29 % na 5118 b.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.06.2026
17:01Americká polarizace
15:24Komerční banka, a.s.: Oznámení o umístění evropských krytých dluhopisů
15:18Inflace v zámoří za květen zrychlila, ale nepřekvapila  
14:07Státy vydávají dluhopisy rekordním tempem. Výnosy se vrací na úrovně z roku 2008  
12:20Brzdou jsou pro ekonomiku dražší nemovitosti. Proč?
12:03ČEZ vybuduje na Orlické přehradě velkou přečerpávací elektrárnu
11:32Technologie zůstávají pod tlakem před rizikovým inflačním reportem  
11:19ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
10:31ASML na maximech, ale s otazníky: valuace vůči konkurenci je nejnižší za několik let  
10:11Inflace v květnu zpomalila na 2,1 procenta, potvrdil ČSÚ
10:10UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z hypotečních zástavních listů, ISIN XS2188802404
8:50Rozbřesk: Paradoxy tuzemského trhu práce
8:37USA provedly odvetné údery na Írán, trh čeká na americkou inflaci. Evropa otevře v plusu  
6:04Siegel: Fed nechce zopakovat svou předchozí inflační chybu
09.06.2026
18:10Setrvačné akcie jsou opět v kurzu. Jak se chovají během nafukování a vyfukování bubliny?
16:49KKCG Financing a.s.: Oznámení o osmé výplatě úrokového výnosu
15:49Analytický radar: AI rally nekončí. Hardware bere vše, software krvácí a lano se začíná napínat
14:43Silná data z trhu práce mění očekávání. Trh začíná počítat s růstem sazeb  
12:05Banka of America vidí na trhu mnoho varovných signálů. Je čas vybírat zisky, tvrdí
11:14Zájem o AI se mísí s obavami ze souboje o kapitál. Akcie dnes převážně rostou  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - CPI, y/y
9:00CZ - CPI, y/y
14:30USA - CPI, y/y