Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Praha konečně umazává ztráty; Erste +5 %

Praha konečně umazává ztráty; Erste +5 %

10.02.2016 17:02
Autor: Kristýna Zahradníková, Patria Online

Tržní sentiment se obrátil a stejně tak jako i hlavní evropské indexy se i ten domácí konečně uprostřed týdne rozsvítil zeleně. Německý DAX nebo celoevropský Euro Stoxx v době závěru pražské burzy přepisovaly více než 2 procenta. Index pražské burzy po největším dvoudenním propadu od roku 2011 zahájil středeční obchodní seanci růstem o bezmála procento. Obchodování domácí burza ukončila na jen mírně podprůměrném objemu obchodů 0,639 miliardy o 1,26 procenta výše na 863,74 bodu. Index PX se tak nicméně stále drží pod psychologickou hranicí 900 bodů a od počátku týdne zaznamenává více než 4procentní ztrátu.

Uklidnění situace v evropském bankovním sektoru se odrazilo i na finančních titulech obchodovaných na pražské scéně. Akcie německé Deutsche Bank nahradily včerejší strmý propad ostrým růstem o více než 10 procent a celoevropský bankovní index Euro Stoxx Banks stoupal o více než 7 procent. V zelené se tak shodně obchodovaly akcie Komerční banky, VIGu i Erste Bank. Zdaleka nejslabší procentní zisky však před čtvrtečním zveřejněním hospodářských výsledků zaznamenaly akcie Komerční banky. Titul připsal 0,64 procenta na 5032 za akcii a uhájil před výsledky klíčovou úroveň 5000 za akcii. Prognóza hospodářských výsledků Komerční banky je dostupná zde. Z hlubokých ztrát konečně obrátily k téměř 5procentním ziskům akcie Erste a ukončily tak středeční obchodován na 642,10 za akcii. VIG přidal 1,5 procenta na 568,10 .

Lepší nálada na trzích nechala v klidu defenzivní tituly, které skončily v červeném – Výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens ukončil obchodování o 0,2 procenta níže na 716 . Tabák odepsal procento na 12821 za akcii.
Elektrárenská ČEZ skončila s drobnými zisky pod 380 na 377 za akcii.
Akcie telekomunikace O2 rostly o 0,72 procenta na 238 .

Mediální skupina CETV odepsala více než 2 procenta na 55,05 . Akcie Unipetrolu zavřely beze změny na 156 . Akcie loňského nováčka na pražské burzovní scéně, Kofoly, ve středu připsaly 0,8 procenta na 487 . Sázková kancelář Fortuna již druhý den padala z 10měsíčního maxima a ukončila obchodování o více než 4 procenta níže na 94 . Akcie Stock Spirits přidaly 3 procenta na 45,70 . NWR zavřela beze změny opět na 7 haléřích.


Čtěte více:

Komerční banka - prognóza výsledků za 4Q15
10.02.2016 14:00
Komerční banka ve čtvrtek 11. února zveřejní své výsledky za 4Q15. Oče...
Yellenová: Fed by mohl zpomalit tempo utahování měnových šroubů
10.02.2016 15:41
Ekonomika Spojených států čelí mnoha globálním hrozbám, které by mohly...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.12.2025
17:11Trhy se těší na zrychlení americké ekonomiky…
15:15Jan Čermák: Technologie táhnou ekonomiku USA, ale politická rizika zůstávají
13:43Přijde po Trumpově obchodní bouři klid na obzoru, nebo další otřesy?
12:52RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
12:46RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
12:23Americká cla poškodila ze všech německých odvětví nejvíce autoprůmysl
12:05Rally drahých kovů pokračuje: Zlato na dalším rekordu, stříbro u 70 USD a měď blízko 12 000 USD  
11:59Brusel zahájil šetření české státní podpory pro jaderné bloky v Dukovanech
11:46Investiční fórum: Kam v roce 2026 úspěšně investovat? Experti nabídnou své tipy 7. ledna
11:35Čína uvalí prozatímní clo až 42,7 procenta na některé mléčné výrobky z EU
10:17Robotaxi od Baidu se v Londýně propojí s Uberem a Lyftem
9:42Jaderné elektrárny v Česku letos vyrobily přes 31,02 TWh elektřiny, dosud nejvíc
9:11Direct Financing s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o výplatě pravidelného úrokového výnosu
8:54Česká zbrojovka získala významný kontrakt v Německu, zlato poprvé nad 4 400 USD a futures smíšené  
8:42Rozbřesk: EU představuje Automotive Package. Je to flexibilnější cesta k čisté mobilitě?
6:08Optimismus na maximu. BofA hlásí nejsilnější investorský sentiment od roku 2021  
21.12.2025
9:17Víkendář: Prudký nárůst cen domů pozorovaný za poslední půlstoletí není velkým překvapením…
20.12.2025
9:12Víkendář: Nelze očekávat, že by ceny domů ve velkých městech v dohledné době klesly
0:16Česká zbrojovka získala zakázku od německé armády, vybrala si její pistoli jako novou služební zbraň
19.12.2025
23:03HARDWARIO očekává za letošek překročení 100 milionů korun tržeb. Zásadně tak překoná plán

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data