Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Fortuna - Komentář k výsledkům za 4Q15: Žádné dividendy, slabý výhled

Fortuna - Komentář k výsledkům za 4Q15: Žádné dividendy, slabý výhled

10.03.2016 9:32
Autor: Václav Kmínek, Patria Research

Fortuna dnes ráno zveřejnila své výsledky za minulý rok, které byly mírně nad našimi odhady i konsensem trhu. Objem přijatých sázek vzrostl meziročně o 26,1% na 847,7mil EUR, tedy víceméně přesně s odhadem společnosti z konce ledna tohoto roku. Provozní zisk EBITDA dosáhl horní části odhadovaného rozpětí a o 1,5% překonal naše odhady. Očištěný čistý zisk meziročně stagnoval, když dosáhl 16 mil. EUR, tedy 1,3% nad našimi odhady.

Objem přijatých sázek ve sportovním sázení byl podpořen pokračujícím růstem online sázení a zrušením manipulačního poplatku na online sázení na Slovensku. Dlouhodobý trend poklesu marží pokračoval, když marže hrubých výher ve sportovním sázení poklesla o 2,3pb na 16,7%.

Velmi slabý výhled na 2016: Provozní zisk EBITDA podle společnost letos klesne o 10-15% oproti minulému roku. Důvodem je podle společnosti zvýšení zdanění v ČR (negativní dopad cca 2mil. EUR), zrušení manipulačního poplatku na Slovensku a investice do rozvoje.

Fortuna nevyplatí žádnou dividendu v letech 2016 a 2017! Poté bude dividendovou politiku znovu přehodnocovat.

Výsledky byly celkově mírně nad odhady (1,5% na úrovni EBITDA, 1,3% na úrovni očištěného čistého zisku), nicméně společnost prezentovala velmi slabý výhled, který počítá s poklesem provozního zisku EBITDA o 10-15%. Slabý výhled je velkým překvapení pro trh, protože ten očekával mírný nárůst. Po odečtení 2mil. EUR negativního dopadu zvýšených daní v ČR, společnost stále očekává pokles očištěného provozního zisku o 2,5% až 7,5% r/r, což je rozhodně negativní zpráva (v letošním roce by výsledky navíc měly být podpořeny fotbalovým EURem, letní olympiádou i hokejovým šampionátem). Oznámení o zrušení výplaty dividendy nejméně v následujících dvou letech trh také velmi negativně překvapilo. Reakce na výsledky je dle očekávání negativní.

 
 

Čtěte více:

Úpis fondu Patria Selection 1 končí už dnes! Co všechno byste měli vědět?
11.03.2016 8:14
Ve druhé polovině ledna začala společnost Patria Finance nabízet k ...
Výsledky Fortuny ve FY 2015 – zrušení dividendy na dva roky
10.03.2016 8:10
Společnost Fortuna, největší středoevropský provozovatel kurzových sáz...
Co dnes čekat od ECB?
10.03.2016 9:10
Dnešní otázka nezní, zda ECB něco udělá, ale spíše jak moc udělá a zda...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.07.2025
9:10Víkendář: Směrem k měkčí formě globalizace?
19.07.2025
9:45Víkendář: Evropa nepotřebuje datová centra ve velkém, zaměřit by se měla na aplikace umělé inteligence
18.07.2025
22:03Rekordní S&P 500 a Nasdaq, ale propad Netflixu kazí optimismus  
17:14Bank of America: USA už investory tolik nelákají. Tvoří se tam bublina
15:45Kdysi Fink označil Bitcoin za pračku peněz, teď si mne ruce. BlackRock eviduje masivní příliv do kryptoměnových ETF
14:59Další verze americké výjimečnosti
13:39Celní dohoda s USA bude podle Merze nesymetrická, jednání vrcholí
13:24Perly týdne: Zvedají se celní inflační tlaky, umělá inteligence se začne ukazovat v ziscích
13:23Saab těží ze zbrojního boomu. Ve 2Q překonal odhady a navýšil celoroční výhled
12:30Stát zaplatí firmě KHNP za dva bloky Dukovan 407 miliard a 15 miliard za palivo
10:41Akcie Netflix i přes silné výsledky doplácejí na prémiovou valuaci  
10:25Akcie pokračují v růstu před spotřebitelskou důvěrou a holubičím komentářem z Fedu  
10:10M2C oznámila kontakt, který má zvýšit příjmy z trhů západní Evropy o dvě třetiny
9:14Netflix šlape na plyn: Rekordní zisky, vylepšený výhled i nové hity
8:54Rozbřesk: Zdražování potravin zůstává v Česku nadprůměrné
8:49ČEZ plánuje SMR v Temelíně, Meta pokračuje v náboru AI expertů z Applu a futures jsou v zeleném  
6:43Velká dohoda s Čínou? Trumpův obrat u Nvidie k ní možná otevírá dveře
17.07.2025
22:02Dynamické pokračování trendu na indexech v USA  
17:23Traders Talk: Trhy se třesou s Powellovou židlí, volatilita nahrává bankám a ASML jako skrytá šance
17:14Vítězí obrana, prohrávají zemědělci a příroda, hodnotí rozpočet EU server Politico

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data