Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Komoditní sektor posunul S&P 500 na letošní maxima; DJIA prorazil 18 000

Komoditní sektor posunul S&P 500 na letošní maxima; DJIA prorazil 18 000

08.06.2016 22:01
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Americké trhy pokračovaly v růstu a index S&P 500 při absenci nových zpráv dál vylepšoval letošní maxima. V centru pozornosti dnes byl především sektor komodit, kterému vévodil růst centy ropy na téměř roční maxima. Index S&P 500 si polepšil o 0,33 %, a tak se dostal na nejvyšší úrovně od července minulého roku. Index DJIA posílil o 0,37 %, a nakonec o pár bodů prorazil hranici 18 000 bodů. Nasdaq přidal 0,25 %, a tak se opět o něco přiblížil hranici 5000 bodů.

Pokračující spekulace, že Fed ponechá sazby na současných ultra nízkých úrovních, dál oslabovaly dolar a povzbuzovaly ceny komodit. Akcie producenta mědi Freeport-McMoRan posílily o více než 3 %, zatímco akcie těžaře železné rudy Vale posílily o přibližně 5 %. Zásoby ropy v USA v minulém týdnu poklesly o 3,22 mil. barelů, zatímco analytický konsensus počítal s poklesem o 3 mil. barelů. Cena americké ropy tak pokračovala rally, když si připsala 1,6% růst, a poprvé od poloviny července 2015 dokázala zavřít nad úrovní 51 USD/barel. To samozřejmě nahrávalo do karet ropným titulům, když nejvyšší zisky zaznamenaly spíše ty menší a rizikovější producenti. Akcie Chesapeake přidaly přes 5 % a akcie brazilské firmy Petrobras zpevnily dokonce o více než 10 %.

V rámci komoditního sektoru si nadprůměrné zisky připsaly i oceláři v čele s akciemi U.S. Steel a AK Steel. Rally v ocelářském sektoru odstartovaly pozitivní komentáře analytiků Credit Suisse, kteří se domnívají, že daný sektor je výrazně podhodnocený. Akcie U.S. Steel posílily o přibližně 11 %, zatímco akcie AK Steel vzrostly dokonce o více než 16 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
12.06.2026
22:00Největší IPO historie SpaceX jde na burzu  
17:14Hodnota akcií SpaceX a „valuační“ informační šum
15:38Centrální banky se posouvaly k merkantilismu, zvyšovaly proto nákupy cenných papírů
15:15SpaceX: Co všechno potřebujete vědět o největším IPO v historii Wall Street  
13:58Adobe roste, ale akcie klesají. Investoři se obávají slabší monetizace
12:19Perly týdne: Erin Brockovich jde proti datovým centrům a Britové přehodnocují brexit
10:38Pád ropy poslal akcie i dluhopisy vzhůru. Čeká se na start SpaceX  
10:28Michl: ČNB může zvýšit sazby už příští týden. Musí bojovat s jádrovou inflací  
8:45Rozbřesk: ETS 2 se rýsuje. Stabilnější trh, ale citelný dopad na domácnosti
8:41SpaceX mění historii, Trump ustoupil od útoku na Írán a ČNB může zvýšit sazby  
6:02Trhy se posouvají směrem ke kasinu a retailoví investoři nejsou „hloupými penězi“
11.06.2026
17:19Většina trhu je z jednoho pohledu „levná“. Z druhého „drahá“
15:30Goldman Sachs: Capexy Oraclu sice investory vyděsily, ale část trhu z nich těží  
14:52ECB podle očekávání zvýšila úroky, depozitní sazba je na 2,25 procenta
13:45OpenAI zvažuje výrazné zlevnění tokenů. Chce tím předskočit Anthropic
12:16Oracle doručil silná čísla, trh ale znervóznily obří investice do umělé inteligence  
11:56Mercedes se dohodl s firmou Tytan na spolupráci při výrobě systémů proti dronům
11:06Vyšší investice Oraclu do datacenter děsí investory. Akcie reagují poklesem  
10:27Akcie naznačují obrat vzhůru, zatímco se čeká na ECB a další inflační čísla  
9:45Státy EU a europoslanci se shodli na úpravě emisních povolenek ETS 2

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data