Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Sebevražedný oddíl a Hra o trůny pomohly Warneru předčit očekávání

    Sebevražedný oddíl a Hra o trůny pomohly Warneru předčit očekávání

    02.11.2016 16:00
    Autor: Petr Zelenka, Patria Online

    Silný výsledek ve třetím čtvrtletí zaznamenal multimediální konglomerát Time Warner, když vykázal upravený zisk na akcii 1,55 USD oproti očekávání analytiků oslovených agenturou Bloomberg 1,37 USD.

    To by mohlo být dobrou zprávu pro společnost AT&T, která se před časem rozhodla Time Warner koupit za 85,4 miliard dolarů a nyní čeká na rozhodnutí amerických regulátorů. Investoři však příliš nevěří, že k akvizici nakonec dojde, a i proto se akcie Time Warneru i nadále pohybují pod cenou, kterou je za ně v případě posvěcení regulátory společnost AT&T ochotná nabídnout.

    Příjmy se podařilo zvýšit na 7,17 miliard dolarů oproti očekávaným 6,97 miliardám. Výsledkům pomohly hlavně výdělky vygenerované televizní stanicemi TNT, CNN, TBS, tedy kanály, které spadají pod Turner Broadcasting. Za nárůstem stojí až o 33 procent lepší prodej licencí a 12 procentní růst předplatného. Dařilo se i stanici HBO, která díky seriálům jako Hra o trůny zvedla prodeje o 4,3 procenta na 1,43 miliard dolarů, hlavně díky růstu předplatitelů.

    I když kabelové televize jsou kvůli internetu v útlumu, jak podotýká server Bloomberg, společnost Time Warner má kvalitní a diverzifikované obsahové portfolio, od sportu přes zpravodajství až po seriálovou tvorbu. Díky tomu má relativně oddané předplatitele, o které jen tak nepřijde, díky čemuž je společnost lukrativním cílem pro akvizici.

    Filmovému studiu Warner Bros, jehož tržby činily 3,4 miliard dolarů, pomohly hlavně letní blockbustery Sebevražedný oddíl a Sully.

    Vývoj cen akcií společnosti Time Warner od začátku roku, nárůst v polovině října byl způsoben nabídkou na akvizici společností AT&T
    tw
    Zdroj: Bloomberg


    Čtěte více:

    Pfizer nenaplnil očekávání, táhl ale lék proti artritidě
    01.11.2016 16:39
    Americký farmaceutický gigant Pfizer ve třetím kvartálu roku 2016 na a...
    Hugo Boss:
    02.11.2016 12:00
    Hugo Boss se vrací k základům. Německý módní dům se ještě relativně ne...
    Gilead táhly léky proti HIV, přípravky na hepatitidu C zklamaly
    02.11.2016 12:30
    Farmaceutická společnost Gilead Sciences zklamala analytiky oslovené a...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    29.07.2026
    6:04Je Musk zodpovědný vůči AI, ale hovoří nezodpovědné nesmysly o Evropě?
    28.07.2026
    22:00AI akcie zažily další výplach, ale zbytek Wall Street mírně rostl  
    17:08V Číně už roky probíhá to, čeho se trhy obávají v USA
    15:28Citadel jde proti trhu. Zvýšení sazeb očekává už tuto středu
    14:29Coca-Cola překonala očekávání a zlepšila výhled. Tahounem jsou nápoje bez cukru i fotbalový šampionát
    14:26Boeing sice dál zůstává ve ztrátě, ale návrat k pozitivnímu cash flow potěšil investory
    14:01Čínský průlom vyděsil investory. Akcie ASML se propadly, její konkurenční postavení zůstává
    12:40Goldman Sachs: Hedge fondy stále věří umělé inteligenci
    12:13Výrobci pamětí propadají a tíží celý sektor, zatímco levnější ropa svědčí Evropě  
    11:40Dvacítka ekonomů varovala před rozvolňováním rozpočtových pravidel
    11:13Johnson & Johnson zaplatí miliardy za urovnání sporů o mastek. Končí tak jedna z největších právních bitev v historii firmy
    11:02FX Strategie: Eurodolar čeká rušné léto. Koruna zůstává v dovolenkovém režimu  
    9:53Čtvrtletní zisk Mercedesu po třech letech vzrostl, divizi aut dál brzdí Čína
    9:25Rozbřesk: Evropa nestíhá plnit zásobníky. Dražší plyn příští rok zvedne inflaci
    8:55Trhy uklidňuje možná dohoda s Íránem, ale AI sektor dál čelí silnému výprodeji  
    6:07Začíná nejdůležitější týden výsledkové sezóny. V centru pozornosti bude AI a CAPEX
    27.07.2026
    22:02Americké trhy táhne dolů drahý polovodičový sektor  
    16:36Prodej aut vyrobených v Číně v pololetí v ČR vzrostl o 88 procent na 7500 vozů
    16:35PODCAST Týdenní výhled: USA a Írán přerušily boje, Fed nechá sazby beze změny a big tech hlásí výsledky  
    16:10Předhánění Spojených států, japonská minulost a čínská budoucnost

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    20:00USA - Jednání Fedu, základní sazba