Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Policie požádala o vydání Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání kvůli Čapímu hnízdu

Policie požádala o vydání Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání kvůli Čapímu hnízdu

10.8.2017 17:15
Autor: Redakce, Patria Online

Policie požádala Poslaneckou sněmovnu o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO) k trestnímu stíhání. Na twitteru to uvedl předseda Sněmovny Jan Hamáček (ČSSD). Mluvčí pražského městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová ČTK řekla, že žádost souvisí s kauzou dotací na farmu Čapí hnízdo.

Sněmovní mandátový a imunitní výbor se má žádostí zabývat 18. srpna, vyplývá z pozvánky na jednání. Faltýnek serveru Seznam Zprávy řekl, že o žádosti policie ví.

"Dnes jsem obdržel od policie žádost o udělení souhlasu s trestním stíháním dvou poslanců, a to poslance A. Babiše a poslance J. Faltýnka," napsal Hamáček. "V té žádosti je uveden i důvod, ale já nejsem oprávněn obsah té žádosti komentovat, protože s obsahem se musí nejprve seznámit členové mandátového a imunitního výboru," dodal pro ČTK. Potvrdil také, že Sněmovna by se měla žádostí zabývat na své nejbližší schůzi, která začne v úterý 5. září.

Zenklová doplnila, že v případu zatím nebyl nikdo obviněn. Předseda poslaneckého klubu ANO Faltýnek pro Seznam Zprávy uvedl, že o žádosti policie ví a vydání se nebude bránit. Reakci předsedy hnutí ANO Babiše ČTK shání.

Babiš čelí v souvislosti s Čapím hnízdem od sklonku roku 2015 trestnímu oznámení. Farma patřila do přelomu let 2007 a 2008 do Babišova Agrofertu. Poté změnila formu vlastnictví, a nebylo tak možné dohledat jejího majitele. Díky změně dosáhla na padesátimilionovou evropskou dotaci. Po několika letech, kdy dodržovala dotační podmínku, se vrátila mezi firmy Agrofertu. Babiš na mimořádné schůzi Sněmovny svolané z popudu opozice řekl, že v době získání dotace vlastnily farmu jeho dvě dospělé děti a bratr jeho partnerky.

(Zdroj: čtk, ČT, ČRo)

 
 

Čtěte více:

Další nahrávka: Přibyl, Babiš, informace ze spisu Berreta i Šlachta ministrem
8.5.2017 14:18
Na internetu se objevila další nahrávka, která má zachycovat šéfa hnut...
Hrad: K odvolání Babiše je nutné vypovězení koaliční smlouvy
8.5.2017 19:47
Návrh na odvolání ministra financí a předsedy ANO Andreje Babiše je po...
Zeman jmenoval ministrem financí Pilného a děkoval Babišovi
24.5.2017 17:22
Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě odvolal Andreje Babiše (A...
Babišova MAFRA možná půjde na burzu
25.5.2017 8:49
Nečekanou spekulaci ohledně osudu mediální domu MAFRA vlastněného šéfe...
„První blok ČEZ určitě zvládne ze svého.“ Babiš tlačí na budování jádra
2.8.2017 18:07
Určitě chceme urychlit výstavbu nového bloku v Dukovanech a následně i...
Pražská burza maže včerejší ztráty, ČEZ po negativním komentáři Babiše k jádru stagnuje
3.8.2017 10:24
Pražská burza otevírá růstem o 0,5 procenta a maže tak včerejší ztráty...

Váš názor
 • Homo
  17.8.2017 12:52

  Svatá pravda. Ti ostatní nevadí, neboť nemohou vyhrát volby. Vadí pouze Babiš, neboť jeho prefernce činí kolem 30 %. Ani bych se nedivil, kdyby někteří voliči jako schválnost volili hnutí ANO. Už jsem se s několika takovými setkal, bohužel.
  ..
  • Re: Homo
   17.8.2017 12:57

   Monika. Jasně. Policie je koupená. Jste divni lidí.
   Velkamedvědice
   • VM
    17.8.2017 13:04

    Jaký příslušník strany dělá ministra vnitra? Kterou stranu přímo ohrožuje a sesadí z prvního místa ANO svým případným volebním vítězstvím? Komunisté ani ODS to asi nebudou, že? Tím neříkám, že Babiš je nevinen ani mě to nakonec nepřísluší. Tím říkám proč pouze Babiš.
    ..
    • Re: VM
     17.8.2017 13:18

     Tak buď říkáš, že policie a státní zastupitelství činí na zakázku nebo ne..Já myslím, že třeba Bradačová nebo Ištván nejsou prodejní
     Velkamedvědice
     • VM
      17.8.2017 13:33

      Já neříkám nic. Jen nikomu nevěřím důvody, které položil na stůl. Medvěde není to tady postaveno na pravdě, bohužel. Spíš na intrikaření to všechno vidím. Pokud ty to vidíš v lepším světle buď rád. Já ti to samozřejmě přeji.
      ..
 •  
  17.8.2017 12:42

  Nejsem voličem Babiše, ale sleduju s hrůzou štvanici , kterou na něho uspořádali korektní struktůry, v čele s Kalouskem a Chovancem. Mnohem více zlodějů běhá a ještě možná vysává penězovody a nic se neděje. Vlastička Parkanová co tak krásně zpívala, Vondra , Přihlášení pohledávky u Švýcarských soudů (Votava a spol), openkard,,( ta karta na zdravotní pojištění )Nevspomenu si na jméno),Jízdenky v Praze, Kolik luxusních hotelů (které se obratem prodali bílím koním), OKD, RPG byty, ožebračení lidi regulaci kurzu a nic se neděje. Nepochybuju že Babiš má máslo na hlavě, ale jednal tak jak desítky , možná stovky jiných, ale na rozdíl od těch jiných asi nemá konto v Karibiku a DANĚ platí doma. Možná mají pravdu ti , kteří tvrdí, že Babiš patří za mříže, ale jsou tady větší grázli, kteří se těší zájmu medií a OVČANU. Proč se třeba nešetří majetek exprezidenta soudruha Klauze a jestli jsou pravduvé poudačky o jeho podílu v Kelnerově spolku. Jak probíhali restituce s. Knížete Becherovka, vyčištění rybníku a td.), Co bylo v Letech, koncentrační, nebo pracovní tábor a převychovávaní pracovali v lesích otce pan Knížete. Jaké je poslání Hermana v rámci sudetského hnutí. Jestli intervence proti koruně byla na objednávku aj., a j. A cílem je 30 milionu Babiše.
  Homo
  •  
   17.8.2017 12:58

   Vlastička Parkanová, OKD, Opencard a další a další vyšetřovala PČR a je nebo bylo u soudů. Tak to má být. Nevím co ti vadí na tom, že vyšetřuji Babiše. Mají trestní oznámení a konají, něco zjistili a konají. Nervozní bych byl kdyby nekonali. Já žádnou štvanici nevidím. Když obvinili Nagyovou tak ses dozvěděl z odposlechů, která neustále unikaly, i co měla ráno ke snídani. To je štvanice.
   MPO
   • MPO
    17.8.2017 13:25

    Volby, to je věc o kterou se hraje. Jenže se může paradoxně stát, že právě proto ANO ještě posílí. Lidé hlupáci nejsou, tak jak to zde někteří píší. Tuhle habaďuru po 28 letech podobných kauz už pochopí každý, kdo ji chce vidět. A naschvál toho Babiše hodí do urny. Ten samozřejmě do vlády nepatří a nikdy nepatřil. I kdyby nic neprovedl. Důvod? Střet zájmů. V předešlých volbách nevadil, nic se nečekalo. Dnes se na rozdíl od minula čeká vítězství ANO. A některým jiným stranám z toho jde mráz po zádech.
    ..
  •  
   17.8.2017 12:49

   30 milionů, to si fakt vtipnej
   Velkamedvědice
  •  
   17.8.2017 12:48

   Ale běž. Třetí nejbohatši zloděj v republice...Že ty nemáš rád Kalouska s tím nesouvisi. Jaká štvanice?? Normalní člověk by za ty tunely už davno sedel....On neprizna 20 mega, svede to na úcetni, hodi par frazi a vy mu to zerete...Čnb pomlovás zbytecne..dolož paragrafem, kdyz ti tak vadi zé mame nejmeně nezaměstnaných a nejvétši ekonomický růst...Vy všichni, kteří Bureše podporujete se podílite ba moralni devastaci
   Velkamedvědice
   • VM
    17.8.2017 12:54

    Prokristapána zde žádný tunelář od roku 1989 neseděl. Vše vyšumělo do ztracena a vyšumí stejně i případ Babiš.
    ..
    • Re: VM
     17.8.2017 12:59

     Ale nevyšumělo. Klaus je pustil
     Velkamedvědice
     • VM
      17.8.2017 13:06

      No tak vidíš, že si to zbohatlíci vždy zařídí.
      ..
 • Babiš a pravděpodobnost vazby
  17.8.2017 11:47

  Šéf hnutí ANO Andrej Babiš by mohl vyhrát volby i z vazby. To tvrdí pražský advokát Robert Plicka ve svém rozhovoru pro server Forum24.cz. Uvalení vazby na Babiše je však podle Plicky v rámci kauzy Čapí hnízdo nepravděpodobné.
  ..
 • Do čeho investovat ?
  15.8.2017 11:59

  Do ropy, komodit, zlata nebo dluhopisů ? Volba je jasná. V této zemi je nejvýhodnější nainvestovat do koblih. To je tutovka, jistota a dobře posichrovaný.
  ..
 • O čem tahle diskuze je ?
  15.8.2017 11:36

  Normálním lidem je to jasné a jestli ani tohle neotevře obdivovatelům Babiše oči tak je všechno jen mrháním časem. Je jen smutné, že v téhle republice, po všech těch zkušenostech, se vůbec ještě najdou takové Kalky nebo Moniky. Leda že to jsou jen provokatéři, kteří by rádi vrátili hodiny zpět. O 40 let zpět. A to jsou ti co nám zpívali "kupředu levá a ani krok z5". Problem je v tom, že ti co si nahrabali, ted' mají v rukou soudy i policii a znárodn'ování už nedovolí.
  abc
  • Re: O čem tahle diskuze je ?
   16.8.2017 12:08

   Myslíš, že je problém v Babišovi či systému dotací z EU? Babiš není ojedinělý případ podezření ze zneužití dotací. Vždyť lidem je hamižnost přirozená a když jim dáš příležitost, tak se jí řada z nich podle svých možností a výše postavení chopí dle vlastních představ. Při privatizaci majetku se po roce 1989 tzv. zhaslo a podívej kolik lidí se napakovalo během setmění. Dala se jim příležitost a oni ji využili k prospěchu pouze svému. Podobně jako s dotacemi. Jediným receptem proti zneužívání je nezhasínat a nedotovat. O Babišovi a jeho Agrofertu se před minulými volbami široce vědělo. Příkladný střet zájmů. Přesto se stal ministrem financí. Vidíš, jak to nemá fungovat a přesto funguje? Je viníkem v tomto případě Babiš, nebo systém? Myslíš, že drží černého Petra Babiš? Tak v tom případě se ptám, jak dlouho bude trvat, než se objeví jiný "Babiš". A pokud se systémem nic neuděláme věř, že zde bude brzy.
   ..
   • Monika
    17.8.2017 12:12

    Jen se nevymluvej. Např Eu chtěla přimíchávat tuším 4% a to až od roku 2020 a od záměru zřejmě upouští. Babiš vyloboval ne 4 , ale 6% a to už dávno, i když se ještě nemusí přidávat....Takže ne unie, jak na ni všechno svádíte
    Velkamedvědice
    • VM
     17.8.2017 12:28

     Pro mě a za mě ať si uvnitř svých hranic přimíchává každý podle libosti. A jestli si přimíchávání přeje většina občanů ČR, tak se podřídím. Ale je třeba se jich na to zeptat. Politik musí respektovat vůli většiny občanů. V opačném případě k čertu s ním.
     ..
     • Re: VM
      17.8.2017 12:36

      Ne obcané si to fakt nepřeji...neni to rkologické a neprospiva motoru...Andrej si to vyloboval....na dotacich ma vice než platí daně....chudí dotuji bohaté, stejně jako s čápem
      Velkamedvědice
      • VM
       17.8.2017 12:45

       Ano, to jsi na to přišel brzy, že chudí dotují bohaté. Já už to vím dávno.
       ..
       • Re: VM
        17.8.2017 12:51

        No hlavně když víš, jsk si to dliuho myslím
        Velkamedvědice
   • Máš pravdu předsedo...
    16.8.2017 15:03

    Babiš dělá jen to co by dělal každý peněz chtivý zloděj. Otázkou ale je proč mu tolik lidí fandi a volí ho. Jsme opravdu takový národ hlupáků, že mu tohle žereme ? Odpověd' nechávám na každém z nás. Komunisti nás odnaučili logicky přemýšlet a uvažovat do té míry, že tady lidé, po všech těch podrazech a zkušenostech je stále staví na druhé místo ve volbách. Jako by ve vedlejším Německu chtěli zpět Hitlera a nacisty. Je to v lidech. U nás to bohužel ti co se vyznali a měli na to, bud' vzdali nebo byli vyhnáni a nechali národ na pospas Gotwaldům, Husákům a dalším stalinistům. Je to otázka morální degenerace a urváni co se dá pro sebe.
    abc
    • Re: Máš pravdu předsedo...
     16.8.2017 15:17

     Proč lidé tolik fandili a částečně ještě fandí Babišovi? Protože čtvrt století fandili jiným, kteří jejich představy nenaplnili. Už jim nevěří, to je celé. Všechny tradiční partaje důvěru většiny voličů po zásluze ztratily. Prohospodařili důvěru lidí v čase.
     ..
     •  
      17.8.2017 12:15

      tak hlavně že fandí bývalému kariernímu komunistovi a agentu Stb figurujícímu ve 12 provázaných spisech z pěti měst z vlastním konspirasčním bytem, která nota bene nemá lustrační prověrku.. v zemi, kde i kancléř nespl%nuje předpoklady a prezident se tomu smějě se to dá čekat..
      Velkamedvědice
      • VM
       17.8.2017 12:33

       Neboj i Babiš se zdiskredituje stejně jako ti před ním.
       ..
     • No potěš koště
      16.8.2017 15:42

      Jestli český národ doufá že Babiš naplní jejich naděje nebo přání.... Jen slepý nevidí o co mu jde a jak uráží inteligenci lidí těmi svými kecy. Zatím jeho jedinou odpovědí na všechna ta nařčení je jeho názor a kampan'. Ale žádné důkazy nebo fakta. Co kváká jako kachna, kolíbá se jako kachna a vypadá jako kachna, pro mne je kachna.
      abc
      • Re: No potěš koště
       16.8.2017 16:03

       Samozřejmě, že Babiš má vlastní zájmy. Logicky uvažujícímu člověku to muselo být jasné už v době, když šlo ANO do minulých parlamentních voleb v čele s Babišem. Ani slepec nemohl přehlédnout ten jeho obrovský střet zájmů. Nicméně naši politické scéně to zřejmě též nevadilo, když se stal ve vládě ministrem financí. Každý trochu pamětník si vzpomene na porevoluční dobu na OF a později ODS. Jejich volební potenciál byl spolu s ČSSD kolem 35%. Kde to dnes všechno je? ODS je na tom podobně jako komunisté a ČSSD spěje k podobným číslům také. Toto není zásluha Babiše, ale projev nedůvěry voličů k stranám, které se odchýlily od svých předvolebních programů a více než na voliče koukali po svých korytech. No a voliči jim to u voleb spočítali...možná, že právě tyto strany jsou viníky současné "popularity" Babiše.
       ..
       • Nakonec i ten Zeman měl pravdu
        16.8.2017 20:25

        Když prohlásil o českých voličích že jsou to z 67% idieti.
        pro ..
        • Re: Nakonec i ten Zeman měl pravdu
         17.8.2017 10:32

         Lidé nejsou hloupí a Babiš nemá valného podílu na možném vítězství v parlamentních volbách v roce 2017. Pouze mu dobře posloužila nedůvěra občanů v tradiční politické strany. Od dob, kdy ODS i ČSSD získali kolem 35% hlasů voličů už odteklo mnoho vody a platí přísloví, že každý chvilku tahá pilku. Proto je pouze otázkou času, kdy i Babišova hvězda pohasne bez ohledu na výsledek jeho trestního stíhání. Každý politik se dříve či později zdiskredituje před voliči. Neboť jeho neupřímnost a hamižnost po moci, penězích a majetku nelze skrývat věčně. Politici odcházejí, voliči zůstávají....
         ..
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
Applied Materials Inc (07/17 Q3, Aft-mkt)
Vestas Wind Systems A/S (06/17 Q2)
7:30Wirecard AG (06/17 Q2)
10:30UK - Maloobchodní tržby bez PHM, y/y
11:00EMU - CPI, y/y
11:00EMU - Jádrová inflace, y/y
13:00Wal-Mart Stores Inc (07/17 Q2)
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
15:15USA - Průmyslová výroba, m/m
22:15Gap Inc/The (07/17 Q2)