Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Proč akcie Kodaku vylétly o 120 %? Spouští vlastní kryptoměnu

Proč akcie Kodaku vylétly o 120 %? Spouští vlastní kryptoměnu

10.01.2018 8:42
Autor: ČTK

Dřívější lídr na trhu fotografických potřeb Kodak se rozhodl vstoupit na pole digitálních licencí a kryptoměn. Ve spolupráci s firmou WENN Digital vytvoří vlastní kryptoměnu KodakCoin, která bude fungovat v rámci zabezpečené platformy pro registraci fotografií KodakOne, uvedla firma ve svém včerejším sdělení. Za poskytnutí licence k nahraným fotografiím dostanou jejich autoři zaplaceno v nové kryptoměně. Ta bude na trhu k dispozici od 31. ledna.

Akcie společnosti v reakci na zprávu na newyorské burze ve včerejším obchodování posílily o 119,35% a uzavřely na 6,80 amerického dolaru. V uplynulém roce akcie klesaly a ztratily více než 70 procent své hodnoty.

kodak1 

kodak2 

Zdroj: Yahoo Finance

Kodak patří mezi nejznámější americké značky a kdysi dominoval celému fotografickému průmyslu. Firma založená v roce 1880 však nedokázala dost rychle přijmout moderní technologie a sázela na klasické kinofilmy i poté, co tento sektor smetla digitální fotografie.

 
 

Čtěte více:

Co si centrální banky myslí o kryptoměnách
06.12.2017 12:22
Osm let existence bitcoinu stačilo na to, aby si centrální banky po ce...
Deutsche Boerse zvažuje termínové kontrakty na bitcoin
14.12.2017 9:39
Německý burzovní operátor Deutsche Börse uvažuje o tom, že by na svém ...
FT: Rusko zvažuje vytvoření kryptorublu, aby se vyhnulo sankcím
03.01.2018 8:23
Rusko zkoumá možnost vytvoření takzvaného kryptorublu, který by zemi p...
Ripple trhá rekordy. Překoná bitcoin?
03.01.2018 17:11
Druhá nejvíce obchodovaná kryptoměna ripple (XRP) zhodnotila během jed...
Dogecoin: Parodie za miliardu dolarů
06.01.2018 16:49
Už logo kryptoměny dogecoin, které obsahuje hlavu psa plemene Šiba-Inu...
Kryptoměny v roli investičního aktiva: Poperou se o ně i velké banky?
09.01.2018 10:59
Velké banky možná ještě nejsou připraveny nastoupit na vlnu bitcoinu. ...

Váš názor
  • Chytrý tah
    10.01.2018 9:37

    Dříve než zveřejnili detaily, napadlo mne, že Kodak bude kryptoměnou odměňovat vítěze ve svých fotosoutěžích. Aspoň jedno ICO které má smysl. Poslední měsíc kdykoliv otevřu FB, tak na mne vybafne ICO Envion, největší fantasmagorie ze všech ICO: Nakreslené vrtulníky přenášejí nakreslené kontejnery, ze kterých uniká pára a vedle se točí nakreslené větrníky. Tvůrci prohlašují, že spojí blockchain a energii. Z těch více realistických: eTolar udělal 400% za měsíc, myslím, že do konce února udělají tak 800 až 1200% a každému, kdo si řekne zadarmo posílají 1000 eTolarů. Jsou moji favorité.
    Novotný
    • Re: Chytrý tah
      10.01.2018 10:32

      Jestliže jste měl na mysli 800% celkově, tak ano. Když jsou ceny u nového projektu dost nízké, procentuální růst je potom vysoký. Ohledně Envionu - jejich reklama mi vyskočí na displeji 10 krát za den. Zdálky se na videu zdá, že chtějí stavět větrníky někde na Sibiři. Překvapilo mě, že už posbírali 51 milionů dolarů.
      Detective
    • Re: Chytrý tah
      10.01.2018 9:44

      Koukám že těch 1000 eTolarů má hodnotu 7,50,- Kč. To se moc nepředali...
      qwer
      • jako LiteCoin
        10.01.2018 10:43

        Pravda, ale beru to tak, když LiteCoin vyletěl 6100% nahoru, proč by těch 1000 eTolarů nemohlo mít cenu třeba 400 Kč - za rok nebo dva? Někde to okomentovali, že to je spíš marketingová akce, aby se s tím lidi naučili zacházet. Posílat peníze Signalem je dobrý nápad. Je to levnější než SMS. Už jsem to vyzkoušel a v pohodě.
        Novotný
        • Re: jako LiteCoin
          10.01.2018 13:14

          Každý měsíc mají postup do další vývojové fáze a asi i do další země. A jak vylepšují systém, cena se zvedne na dvojnásobek. Je to dobrý postup. Jak zvedají hodnotu projektu, tak zvedají i cenu eTolarů. Dostala jsem dárkem na Vánoce, tak jsou pod mým "dohledem"
          Kamila
Aktuální komentáře
26.06.2026
22:00Trhy uzavřely týden bez výraznějšího pohybu  
17:15Jasný signál nerecese
16:58Bloomberg: ČEZ jedná s JP Morgan či Barclays, pro svou novou dceru zvažuje IPO
15:07Zlom na trzích: Rekordní odliv z technologických fondů naznačuje ochlazení AI boomu  
14:19NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
14:10Foxconn míří do Evropy s elektromobily. Spojil síly s Yulon i Poláky
13:29Gundlach: Nechci nic mít s tím, co za posledních šest měsíců posílilo o více než 100 %
13:07Volkswagen oseká až 100 tisíc pracovních míst, omezí investice a zavře závody v Německu
11:40Perly týdne: Komoditizace umělé inteligence a zlato ke konci roku na 4 900 dolarech
11:05Technologie dál táhnou trhy dolů. Plošný optimismus o AI se rozpadl do dílčích témat  
10:15Samsung a SK Hynix se chystají oznámit investice v řádu stovek miliard dolarů
8:48Rozbřesk: Úspěch státních spořicích dluhopisů? Dobrá zpráva jen napůl
8:44Apple zdražuje, technologické akcie reagují poklesem. Futures jsou v červeném  
6:06Walmart jako kombinace růstu a defenzivy, které přeje technický obraz  
25.06.2026
22:01Micron dnes vévodil zámořskému trhu  
17:23Otázkou není, zda Čína Spojené státy v umělé inteligenci dohání…
15:28Fondy mohou z akcií stáhnout 165 miliard dolarů. Peníze zamíří do dluhopisů  
13:42Dolar posílil na 13měsíční maximum
12:43EK: Cloud od Amazonu a Microsoftu by měl podléhat přísnějším pravidlům
12:18Micron doručil nekompromisní výsledky, nedostatek pamětí může trvat roky  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university